Skocz do zawartości
Gmeru

IFA 2018: Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9

Rekomendowane odpowiedzi

IFA 2018: Sony ogłasza ceny i dostępność w Europie telewizorów 4K HDR z serii MASTER: OLED AF9 i LCD ZF9

Rozpoczęcie przyjmowania zamówień na supernowoczesne, należące do nowej serii MASTER telewizory Sony OLED AF9 i LCD ZF9 ze specjalnym „trybem kalibracji aplikacji Netflix”; planowany początek dostaw do sklepów to druga połowa września 2018 r.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Af9 w kwestii obrazu będzie miało coś ekstra w stosunku do tegorocznych referencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo jest bardzo dobrze, aż trudno uwierzyć, że 65'' ZF9 będzie można zdobyć od początku za ~13k (co będzie w grudniu, kiedy wszyscy producenci obniżą ceny na święta?). Pozycjonowanie cenowe ZF9 za AF9 sugeruje natomiast, że niestety nie można spodziewać się rewolucji na miarę ZD9. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rewolucji nikt się nie spodziewa, wystarczy, że będzie lepszy niż ZD9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qazar napisał:

Rewolucji nikt się nie spodziewa, wystarczy, że będzie lepszy niż ZD9

Z tym może być problem. Na AVS Forum piszą, że ZF9 ma tylko 104 strefy podświetlenia.

Znacznie niższa cena niż ZD9 na premierę, też nie wzięła się znikąd.

Poczekamy na test Vincenta i się okaże. Samsung Q9F z 480 strefami zawiesił w tym roku poprzeczkę bardzo wysoko.

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZF9 ma 104 strefy , więc rewolucji nie będzie raczej w porównaniu do ZD9 .

Na chwilę obecną jak dla mnie ZD9 i Q9FN oraz DX900  to najlepsze TV LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość nie zawsze przechodzi w jakość, DX 900 miał ich mniej (niż ZD9) a nie został w tej materii znokautowany. Ale faktycznie 104 strefy nie powala

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD9 to był tak jak się mówiło, szczyt możliwości Sony 4K LCD. Lepszego 4K HDR już z pewnością nie będzie, bo idzie nowe, w sensie 8K.

Ale co jak co, ale cena za 65'' ZF9 na Premiera jest zaskakująco dobra. I z pewnością będzie jeszcze spadać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna dosyć ważna uwaga - według mnie wspaniała alternatywa dla dotychczasowego najlepszego tv na IPS-ie LGSK9500. Jeżeli testy potwierdzą wstępne recenzje to już się cieszę, że zbyt szybko nie dokonałem zakupu w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, łudziłem się że może w ZF9 Sony przemyci 3D. Bo na kompletnie nowy TV z 3D z poprzednich lat chyba już nie ma co liczyć - same poekspozycyjne i przebrane sztuki. Trudno, nawet żebym musiał czekać na 16K, TV bez 3D nie kupię.
 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Qleks napisał:

Kurczę, łudziłem się że może w ZF9 Sony przemyci 3D. Bo na kompletnie nowy TV z 3D z poprzednich lat chyba już nie ma co liczyć - same poekspozycyjne i przebrane sztuki. Trudno, nawet żebym musiał czekać na 16K, TV bez 3D nie kupię.
 

Proponuję mały eksperyment. Zacznij zapuszczać włosy i brodę dopóki nie pojawi się kolejny TV z 3d. Stawiam na to, że za jakiś długi czas zaczną cię przezywać Robinson Crusoe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, to jest pomysł. Potem przykuję się przy którymś TV Centre, dopóki mi nie wyprodukują nowego telewizora z 3D :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest Jedno wielkie ROZCZAROWANIE jeszcze parę dni temu było "będzie NAJ " a co wyszło ?!

Na dzisiaj stary Z9 i tegoroczny SamsunG !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, qazar napisał:

Rewolucji nikt się nie spodziewa, wystarczy, że będzie lepszy niż ZD9

Nie ma szans ;) ZF9 nie jest następcą ZD9... (pod względem obrazu bo jednak na 90% jest nowy procek pod android itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Gmeru napisał:

ZF9 nie jest następcą ZD9

no wg nazwy jest.

tylko podświetlenie odziedziczył po xe94 lub philipsie 8102 - one tez mają w okolicach 100 stref

oby tylko dawało radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony oficjalnie mówi, że to nie jest następca ZD9. Dlatego to napisałem. Bo oczekiwania są nie z tej planety i byłoby duże rozczarowanie. Jest bardzo dobry, wiemy już o nim wiele bo wczoraj spędziliśmy z nim 2h ale... to jest następca XE93 ;) Tak trzeba by go postrzegać... ZD9 był unikalny jak DX900 i dzisiaj już nikt nie zrobi czegoś takiego z Japonii. Za drogie...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

 to jest następca XE93 ;) Tak trzeba by go postrzegać... ZD9 był unikalny jak DX900 i dzisiaj już nikt nie zrobi czegoś takiego z Japonii. Za drogie...

ja naprawdę nie mogę zrozumieć co jest kosmicznie drogiego w FALD 

bierzemy tv typu xf8500 , wrzucamy mu jako local dimming drugą matrycę i mamy FALDa z 4mln stref - taka prosta matryca 60h to pewnie koszt max 300 euro

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wśród "prawdziwych" (tych co mają więcej niż 400 stref) FALDów pozostaje właściwie jedynie Q9FN. Wygląda na to, że Sony nie chce wrzucać mnóstwo kasy w zbudowanie nowego FALDa z min. 400 strefami, skoro ma w swojej ofercie też OLEDa. Po prostu byłoby to nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety - opłacalne by było

tylko FALD = gruby tv , zwłaszcza w stosunku od ultra slim OLED - i widać badanie pokazało że tv musi być slim by odnieść masowy sukces

no i skoro oled ma być ich półką premium to zadecydowali że w "sekcji" lcd będzie tylko "półpremium" - szkoda

idą śladem panasa,  ten już też od czasu dx900 zadecydował że OLED to premium a lcd to druga liga

wychodzi że ceny oledów wkrótce przestaną spadać bo nie będą miały z czym konkurować

 

cała nadzieja w Samsungu lub Vizio lub chińczykach - może ktoś w końcu wymyśli cienki i tani FALD 1000 strefowy

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gmeru napisał:

Sony oficjalnie mówi, że to nie jest następca ZD9. Dlatego to napisałem. Bo oczekiwania są nie z tej planety i byłoby duże rozczarowanie. Jest bardzo dobry, wiemy już o nim wiele bo wczoraj spędziliśmy z nim 2h ale... to jest następca XE93 ;) Tak trzeba by go postrzegać... ZD9 był unikalny jak DX900 i dzisiaj już nikt nie zrobi czegoś takiego z Japonii. Za drogie...

Czyli nie ma co się nastawiać na wysoką jakość HDR i czerni ? ? Czyli tylko Q9NF ? ... Chryste

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qazar

Ano niestety. Wciąż myślałem że jeśli Sony dowali do pieca z następcą ZD9 to jednak zdecyduję się na LCD a tu klops, zresztą już relacje z pokazu tego TV mówiące że czernie prezentowały się gorzej od stojących obok ZD9 i Q9FN (którego recenzje i pożeranie detali w czerniach mocno rozczarowały) były kubłem zimnej wody.

Po QLEDzie 8K też nie spodziewam się szału, podświetlenie nazywa się dokładnie tak samo jak w Q9FN( Direct Full Array Elite) pewnie nie ma co liczyć na więcej niż 500 stref.

Na CES narobili apetytu QLEDem z 10 tysiącami stref podświetlenia, co się z tym stało?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest spory, szukam TV do gier w rozmiarze 75-80", zostaje chyba tylko OLED, bo samsung w tym roku dał ciała a Sony poszło w marketing! 

Co to ma być seria Master, która jest krokiem w tył w porównaniu do dwuletniego TV? WTF!

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...