Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 27m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 1 osoba
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Prawdopodobnie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Okno znajduje się przed telewizorem po prawej stronie (Rolety zewnętrzne)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? BRAK
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K / HDR / VA
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K / FULLHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One S / Chromecast
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4H
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Raczej nie oglądam TV, głownie Xbox / Netfilx
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Raczej nieXbox One S / Chromecast
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 2-4H (20%)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49-55 Cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Mała płynność obrazu
19. Preferencje co do marki ? LG / Samsung / Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 PLN (Wole się zmieścić w 2000-2500PLN)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

 

Udało mi się stworzyć listę polecanych TV w internecie / sklepach. Jest ktoś w stanie pomóc mi wybrać ten właściwy model? Jeśli jest jakiś inny model godny uwagi również proszę o informację. 

 

=========

 

Sony Bravia KD-49XF7005 (VA) (2018) - 2699PLN

Sony Bravia KD-55XE7005 (VA) (2017) - 2799PLN

 

SAMSUNG UE55NU7172 (VA) (2018) - 2260PLN

SAMSUNG UE49NU7172 (VA) (2018) - 2060PLN

 

LG 49SK7900 (IPS) - 2499PLN

LG 50UK6500 (IPS) - 2299PLN

LG 55UK6500 (IPS) - 2799PLN

 

PANASONIC TX-49EX633E (IPS) - 2499PLN (

PANASONIC TX-55EX633E (IPS) - 2899PLN (2299PLN OUTLET) 

 

TCL LED 55C7026 (IPS) - 2599PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szukam telewizora w tym samym budżecie.

Z tych co wypisałeś to KD-49XF7005 ma IPS a nie VA, za to LG 50UK6500 ma VA a nie IPS.

Jeśli o matryce VA to często polecali Panasonica 50EX700E oraz Philipsa 50PUS7303, chyba będę się skłaniał właśnie ku niemu, ale czekam na jakąś fajną promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem już tyle opinii i pytałem ludzi to wiekość poleca iść w Sony. Co do Panasonica mam neutralny stozunek z czego do Phillipsa negatywny, za dużo się nasłyszałem złych opinii. Co do promocji. Jest teraz dość fajna promocja (LINK). Ja prawdopodobnie będę kupował SONY 7005 (2800PLN). Jeśli twój zakup bylby w podobnych pieniądzach to można by było zakupić razem.

 

PS: Jakie województwo? 

 

EDIT: Jeśli bys kupował 50EX700E rabat by wynosił 600PLN (300PLN na głowę)

Edytowane przez Kamil Żegleń (kamyrdol32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD-55XE7005 byłby spoko ale do mojego pokoju niestety jest za duży, skos na poddaszu nie pozwala na większy telewizor niż 49-50". Za to KD-49XE7005 nie ma tej matrycy VA. Ale też zniechęca mnie w nim ubogi smart-tv i brak androida.

Właśnie te nowe Philipsy są dość polecane, z awaryjnością i serwisem nie ma problemu a ten ambilight kusi.

Jeśli chodzi o złe opinie to ja się zniechęciłem tylko do Samsunga, aczkolwiek te zaokrąglone ekrany bardzo mi się podobają.

Ja ze Śląska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku również miałem zakupić Samsunga ale gdy usłyszałem opinie innych i zobaczyłem SS to się zniechęciłem. Co do Phillipsa to może i to dobry model, nie jestem w temacie (Phillipsy) aczkolwiek na 90% zdecyduje się na Sony. Jeśli byłbyś zainteresowany promocja masz wiadomość na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wymieniasz panasa 49ex633 na ips. Przeciez w nizszej cenie niz podales kupisz 50ex700 na va..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kamil Żegleń (kamyrdol32) napisał:

Właśnie czytałem dziś o nim sporo i mam dylemat. Sony KD55XE7005 vs Panasonic 50EX700E. Głównie pod konsolę, opinie o tych modelach są bardzo dobre tylko pytanie który lepszy. 

Ja mam 50ex700e. Jak masz jakies pytania to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kamil Żegleń (kamyrdol32) napisał:

Używasz może pod konsole?

Tak. Gram na ps4. Wszystko dziala jak nalezy. Tryb Gra sie automatucznie odpala. Input lag nieodczuwalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...