Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze elektroniki do głośników Monitor Audio.   Skończyłem przebudowę domu w tym przygotowałem salon pod kino w systemie 7.1.4. Nie mam jeszcze głośników ale zdecydowałem się już wcześniej na Monitor Audio seria Gx lub Gold. Otwory w sufitach i w ścianach przygotowane - zaślepione i czekają na wsad :) 

a więc tak będą takie głośniki :

- fronty Monitor Audio Gold 300 lub GX 300 
- centralny Monitor Audio Gold C350 lub GXC350
- sub Monitor Audio Gold W15 lub GXW15
- Monitor Audio WT380-IDC / 4szt. - instalacyjne montowane bezpośrednio w ścianie
- Monitor Audio CT280 /4szt. - sufitowe 

Chciałbym złożyć taki  zestaw żeby dobrze zagrał zarówno w Kinie jak i w Stereo. Dlatego myślę o dobrym amplitunerze do Kina  i dobrym wzmacniaczu pod stereo. Wiem, że lepszym rozwiązaniem w Kinie byłby zestaw procesor + końcówka mocy ale ze względu finansowych będę musiał zrezygnować z takiej opcji. Chciałbym połączyć amplituner ( wyjście pre-out ) ze wzmacniaczem tak żeby fronty napędzane były przez wzmacniacz, a przez amplituner żeby obsługiwane były pozostałe głośniki efektowe.  

Bardzo ważna kwestia jest taka żeby wzmacniacz posiadał wejście bezpośrednio ( z pominięciem przedwzmacniacza ) na końcówkę mocy ( direct in, lub podobna nazwa ) i podłączyć wyjście Pre-Out kanałów frontowych na owe wejście. Tak żeby można było kręcić jedną gałką głośności, a nie dwoma. 

Proporcję 60% KINO  / 40% STEREO

Mam możliwość kupienia w bardzo dobrej cenie używanego amplitunera Denon AVR-X7200WA ze wszystkimi bajerami czyli Atmos, DTS-X,  z najnowszym upgrade do AURO-3D oraz po uprade do HDCP 2.2 ( ma już wsparcie HDR + Dolby Vision )  

Pytanie czy dobrze taki Denon zgra się z głośnikami Monitor Audio jak wyżej  ?

Co do wzmacniacza myślałem o używanym Heglu H300 też mam możliwość kupienia w bardzo dobrej cenie. 

Pytanie czy spełni on moje warunki co do wzmacniacza jak wyżej i czy dobrze zagra z Monitor Audio.

 

Z góry dzięki za opinię :) 

sprawa pilna bo muszę się szybko decydować co do tej elektroniki

 

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z powodzeniem denona 6300 z 11 Kefami. Mam kumpla który ostatnio urządził kino na 6400 + 11 szt. właśnie Monitor Audio.

Obie instalacje bardzo przyjemne, więc ryzyko, moim zdaniem, masz niewielkie. Zwłaszcza, jeśli ten twój denon w dobrej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie jedna rzecz  znajomy który  testuje sprzęt dla znanej gazetki w Polsce  napisał mi własnie, że Denon w Kinie i Monitor Audio to nie najlepszy wybór :( ..  cyt.  "Będzie ostro i będzie to męczyło. Po pół godzinie filmu będziesz chciał wyłączyć"
A ja już  Denon-a AVR-X7200WA zaklepałem  :(

Co o tym myślicie  ? .. Słuchał ktoś takiego zestawienia mocnego amplitunera Denon-a z kolumnami Monitor Audio GX / GOLD  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi do x4400h doradzali monitor audio silver 8 lub B&W 683 s2. Że niby się świetnie zgrają.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka że jak się samemu nie sprawdzi to nie będzie wiadomo czy to prawda. Jedni chwalą inni reklamują.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Monitor Audio to totalny kibel. Słaby bas, brak środka i bardzo przejrzysta, nie pasująca do reszty góra. Czyli w dobie kiepskich wzmacniaczy/amplitunerów piękna recepta na płaski, beznamiętny dźwięk.

Ale co kto lubi :D słowem - 3a posłuchać i porównać.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem Monitor Audio to totalny kibel. Słaby bas, brak środka i bardzo przejrzysta, nie pasująca do reszty góra. Czyli do dobie kiepskich wzmaczniaczy/amplitunerów piękna recepta na płaski, beznamiętny dźwięk.
Ale co kto lubi :D  słowem - 3a posłuchać i porównać.
A twoim zdaniem co wychodzi przed szereg?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kinder napisał:

Martwi mnie jedna rzecz  znajomy który  testuje sprzęt dla znanej gazetki w Polsce  napisał mi własnie, że Denon w Kinie i Monitor Audio to nie najlepszy wybór :( ..  cyt.  "Będzie ostro i będzie to męczyło. Po pół godzinie filmu będziesz chciał wyłączyć"
 

Wie facet co pisze. Posłuchaj znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem monitor audio silver z marantz sr 7011 . Kolumny te prosto z pudełka to porażka straszna. Dopiero po ok 100 godzinach da sie tego słuchać. Mi najbardziej pasowały dali opticon 8 czy jakoś tak. Przy takiej kwocie trzeba posłuchać. Ja kupiłem jbl 280 których w ogóle nie brałem pod uwagę.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy piszę co innego .. Na konkurencyjnym forum zadałem takie samo pytanie ... Tam ktoś odpowiedział że poleca Monitor audio silver !!!  tyle że z Denon-em :) ..  A seria MA  Gold mto porażka ze względu na wstęgę. Mhm ja myślałem że MA seria Gold stoi wyżej od serii Silver. No ale może one tylko ładnie mają wyglądać,a  nie grać :) ... Oczywiście żartuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to już masz 2 opinie pozytywne na temat denon+ma. Ten mój znajomy projektował kino od podstaw, z projem jvc i ustrojami akustycznymi, więc konfiguracja nieprzypadkowa. Tak jak pisałem - jeśli masz w dobrej cenie tego denona, to ryzyko minimalne. W najgorszym wypadku sprzedasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon już na pokładzie :) .. co do wzmacniacza na 90% będzie Musical Fidelity M6Si ... Problem mam jeszcze z wyborem odtwarzacza sieciowego audio co by dobrze zagrał z tymi klockami i kolumnami MA GOLD 300 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Denon już na pokładzie  .. co do wzmacniacza na 90% będzie Musical Fidelity M6Si ... Problem mam jeszcze z wyborem odtwarzacza sieciowego audio co by dobrze zagrał z tymi klockami i kolumnami MA GOLD 300
Dużo dałeś za tego denona.? Jeśli to nie tajemnica.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, STELVIO napisał:

Dużo dałeś za tego denona.? Jeśli to nie tajemnica.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Sprawdź  PW  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Sprawdź  PW   
Ok

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza sieciowego audio. Który z wymienionych w temacie będzie Waszym zdaniem lepszym wyborem ?

Auralic Aries G1   czy  Electrocompaniet ECM-1


Grać będzie z głośnikami Monitor Audio Gold 300 + wzmacniacz Musical Fidelity M6Si


z góry dzięki ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...