Skocz do zawartości

Pytanie

Witam wszystkich.

Mam prośbę o pomoc w sprawach wydaje mi się nietypowych. Potrzebuję opinii osób które się znają na tym zdecydowanie lepiej niż ja. Z góry dziękuję za pomoc.

Otóż w salonie mam miejsce na telewizor w zamykanej szafie. Szafa ma wewnętrzne wymiary 116 cm szerokości na 106 wysokości i jest zamykana drzwiami otwieranymi na boki (180 stopni). TV będzie na ruchomym wieszaku. 

Mam w związku z tym faktem dwa pytania:

1. Z racji wymiarów skazany jestem (chyba) na 43 cale jeżeli chciałbym przestrzegać zaleceń z instrukcji co do odstępów do krawędzi mebla - wtedy mam po 10 cm po bokach i na dole, oraz ponad 30 miejsca na górze na wentylację.
Czy Waszym zdaniem mógłbym jednak zaryzykować 49 cali? Wentylacja na górze i dole będzie ok (10 cm dół i 30 cm góra) problemem są boki (zostaje po 3 cm z każdej strony). Przy czym zaznaczam, że telewizor będzie na ruchomym wieszaku, który domyślnie będzie tak ustawiony, że ekran będzie się znajdował zaraz za drzwiami zatem krawędzie TV będą prawie zlicowane z przodem  szafy. Pusta przestrzeń za TV będzie wtedy trochę ponad 30 cm. 
 

2. Mam małe dziecko więc chcąc uniknąć sytuacji włączonego TV w szafie chcę zamontować wyłącznik barkowy który odcina zasilanie od TV w momencie zamknięcia drzwi. Dziecko jest gramotne i w zasadzie bardziej poprawnie wyłącza TV i zamyka szafę (jest tam teraz stara toshiba 37 cali) niż dorośli ? ale zdarzyło mi się już raz otworzyć szafę i zobaczyć włączony TV (w środku było już dość ciepło). Pytanie mam w związku z tym następujące: Czy po wyłączeniu TV z pilota (w tryb czuwania jak sądzę) i odcięciu zasilania po zamknięciu drzwi (wyłącznik barkowy) w nowych TV (Toshibie to nie przeszkadza) nie będzie tak, że zresetuje system z trybie suspend to ram? Czy to czymś grozi? Preferuję Androida - jak on sobie z tym poradzi? Czy inne systemy wyłączają się zupełnie? A może nowoczesne telewizory mają diodę temperatury i same się w takiej sytuacji wyłączą więc nie ma co kombinować z odcinaniem zasilania?

 

3. Czy są jeszcze jakieś inne sprawy o których powinienem pomyśleć przed zakupem TV w takiej sytuacji? Chciałbym matrycę VA. Ma to znaczenie? Czy OLED lub IPS lepiej sobie radzą z temperaturą (zamknięta szafa z włączonym TV)?

 

Pozdrawiam

P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...