Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung QLED Q8D (2018) QE55Q8DNA | TEST | Direct LED 4K z systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung QLED Q8D (2018) QE55Q8DNA | TEST | Direct LED 4K z systemem Tizen

Test Samsunga Q8C pojawił się na naszym portalu niecały miesiąc temu, a tymczasem właśnie publikujemy test... Q8D! Czy to deja vu? Pewnie tak, o ile nie zorientujemy się, że ekrany różnią się ostatnią literą w nazwie ("C" versus "D") i jak się okazuje różnica ta jest kluczowa! Model "C" jest ekranem zakrzywionym, co widać na pierwszy rzut oka. Są też jednak bardziej ukryte różnice, jak chociażby fakt posiadania podświetlenia direct LED z lokalnym wygaszaniem przez model "D". Cecha ta daje mu dużo większy potencjał do osiągnięcia wysokiej jakości obrazu, porównywalnej z flagowym Q9FNA. Przynajmniej teoretycznie... Test rozstrzygnie jakie są fakty!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor ładny, ale cena z kosmosu , XE90 czy XF90 można kupić sporo taniej, nawet OLED-a można kupić taniej w 55 i 65 calach, trochę koledzy z Samsunga przesadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej cenie jego local dimming powinien zawstydzić XF9005 - szkoda że jest jak na cenę dość słabo

do tego standardowa wada samsungów - brak DolbyVision - jest tylko niszowy HDR10+

idzie samsung tą samą drogą co panas - tam też brak DV, wycięty już w zeszłym roku kodek dla DTS - oddają pole Sony w LCD

 

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xf 9005 byłby już mój gdyby w tej serii zastosowali nowy procek a tak muszę czekać do przyszłej serii xg, mam tylko nadzieję że nie zejdą z jakości i dalej będzie fald przy dobrej cenie. Samsung droższy od sonego, chłopaki czują się za pewnie ale rynek wszystko weryfikuje. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że Samsung ma idealny system Tizen ze wszystkimi bajerami (ambient + smart packi itd) przy którym mulący i z dużymi brakami android może mu tylko zazdrościć. To jest dla ludzi ważne a nie nikłe różnice w obrazie między jednym a drugim. Systemowo Samsung rozkłada na łopatki Sonego. Podobnie do grania czy sportu. Za to trzeba dopłacić jak widać a wy wszystko byście chcieli za pół darmo. 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i nieme filmy bo na kodek DTS nie starczyło ?, gry może i tak ale do sportu to xf9005

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę jestem w szoku po teście tego modelu

niby koreańczycy się zrehabilitowali i wypuścili na rynek model europejski tańszego falda ale...

w porównaniu do amerykańskiej wersji q8fn ten q8d wygląda bardzo blado...

aż nie chce się wierzyć że w SDR ma tylko 300 nitów jasności

i słaby kontrast natywny

zastanawiałem się nad q8d ze względu na fald ale po tym teście wolę krawędziówkę... w tym modelu jeszcze zabierają one connect boxa bez sensu... traci wtedy swoje walory qled

byłem posiadaczem ks7000 i bardzo mile go wspominam

zamierzam kupić 55 lub 65 q7fn ze względu na tizen, kolory, auto motion plus gra, wygląd i 5 letnią gwarancję

niestety muszę przeboleć brak falda w modelu q7fn to dla mnie jedyna wada

lg oled c8 odrzuciłem po długich rozważaniach ze względu na tzw black crush, pixel burn in i vertical banding

to jest coś o czymś się nie mówi jeśli chodzi o oledy a ile shadow details tracimy jak gramy na oledzie???

dla mnie ten brak szczegółów jeśli chodzi o zacienienie jest poważną wadą i wolę jednak bezpieczne 5 lat gwarancji niż 2 letnia gwarancja od lg przy takiej kwocie do wydania

czekałem bardzo długo na spopularyzowanie technologii oled w tv ale koniec końców ma ona swoje wady i dlatego wolę dobry lcd led

co o tym myślicie wybralibyście bezpieczną krawędzówkę z bonusami czy jednak tylko oled?

Edytowane przez vburen13
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2018 o 12:08, MarcinC napisał:

Przypomnę tylko, że Samsung ma idealny system Tizen ze wszystkimi bajerami (ambient + smart packi itd) przy którym mulący i z dużymi brakami android może mu tylko zazdrościć. To jest dla ludzi ważne a nie nikłe różnice w obrazie między jednym a drugim. Systemowo Samsung rozkłada na łopatki Sonego. Podobnie do grania czy sportu. Za to trzeba dopłacić jak widać a wy wszystko byście chcieli za pół darmo. 

Jedyną przewagą Titsena ( ;) ) jest szybkość działania. Każdy inny aspekt wypada lepiej na Androidzie. O jakich brakach mówisz? Ponieważ Android jest jedynym prawdziwym systemem smart, jestem w stanie doinstalować sobie znacznie więcej aplikacji wspomagających wygodę użytkowania telewizora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obejrzyj sobie coś na android na HBO GO: ) Aha, sorry.. nie ma aplikacji. W 2018 roku?

23 godziny temu, zmarek napisał:

Ta i nieme filmy bo na kodek DTS nie starczyło ?, gry może i tak ale do sportu to xf9005

Jak nie będziesz piracić tylko kupować filmy to nie będziesz miał problemu. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Toma-San napisał:

Jedyną przewagą Titsena ( ;) ) jest szybkość działania. Każdy inny aspekt wypada lepiej na Androidzie. O jakich brakach mówisz? Ponieważ Android jest jedynym prawdziwym systemem smart, jestem w stanie doinstalować sobie znacznie więcej aplikacji wspomagających wygodę użytkowania telewizora.

jeśli chodzi o android tv to nie chce mi się nawet specjalnie o tym dyskutować bo jest to po prostu najgorszy system wśród trzech webos i tizen

jest wolny, brzydki i co najważniejsze a bardzo wkurzające np. aplikacja youtube na webos i tizen działa w tle a na androidzie odpala się za każdym razem od nowa

czyli nie wrócę sobie do aplikacji żeby oglądać dalej bo włącza się od nowa

oczywiście można go używać ale skoro ja nie preferuję telewizorów sony i tym bardziej androida to zostawmy te kwestie dla fanów sony

przy okazji x900e i x900f to bardzo dobre telewizory z fajnym obrazem i fajną co ważne też ceną, no i nie każą płacić jak samsung za falda

i przy okazji x900f to jeden z najbardziej paskudnych tv jakie widziałem, dla mnie wygląd tv też się liczy, lg c8 design super, q7fn, q8cn, q9fn design super

bardziej mnie ciekawi opinia ludzi na temat gubienia przez oled szczegółów w miejscach zacienionych w porównaniu do lcd niby fajnie super czerń ale jakim kosztem, czerń to chyba jednak nie wszystko, mam też uwagi odnośnie ostrości obrazu w oledach i słabszym radzeniu sobie z materiałami gorszej jakości niż 4k

czy ktoś takie wady zauważa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarcinC napisał:

To obejrzyj sobie coś na android na HBO GO: ) Aha, sorry.. nie ma aplikacji. W 2018 roku?

Jak nie będziesz piracić tylko kupować filmy to nie będziesz miał problemu. 

Czuję się zdruzgotany... Nie ma HBO GO??? Jednak jest. Jako wtyczka do KODIego, który sam w sobie jest najlepszym programem multimedialnym niedostępnym na telewizorach z pseudo Smart TV. Może chcesz pogadać o przesyłaniu multimediów bezpośrednio do TV z najpopularniejszych cloudów? Albo o VPNach? Albo o grach obsługiwanych najpopularniejszymi padami? Albo o tysiącach innych rzeczy, które mogę w przeciwieństwie do ciebie zainstalować, ponieważ twój TV ograniczony jest przez zamknięty system operacyjny?

@vburen13 - oczywiście, że Android działa wolniej. To jest otwarty system, w przeciwieństwie do zamkniętych osów w innych TV. Natomiast argumentem o YT zLOLowałeś mnie zupełnie. Wyobraź sobie, że mogę sobie wybrać, jakie aplikacje mają być w pamięci.

  • Lubię 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MarcinC napisał:

Jak nie będziesz piracić tylko kupować filmy to nie będziesz miał problemu. 

Samsung wybił się na tym że odtwarzał wszystko jak leci a teraz taki praworządny?. Zwyczajnie nie idzie mu w klasie premium, jego qledy kiepsko się sprzedają i szuka oszczędności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest wyszczególnionych multum plusów, zaś minusów wskazano stosunkowo niewiele. Mimo to telewizor otrzymał najniższą możliwą ocenę, zakładając trzystopniową skalę ocen, tj. "Polecamy-bardzo polecamy-referencja". Ciekawe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego - za 1000zł wiecej masz Q9N który jest o niebo lepszy

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy, że za 1000 złotych jest jakiś lepszy model? Odnoszę się do tej konkretnej recenzji i konkretniej oceny końcowej. A w szczególności wypunktowanych w podsumowaniu plusów i minusów sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ten za 1000zł więcej dostał "Bardzo polecają" a jest o niebo lepszy 

zatem czemu taki dość przeciętny w stosunku do ceny TV jak Q8 miałby dostać coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Fitz napisał:

A co to ma do rzeczy, że za 1000 złotych jest jakiś lepszy model? Odnoszę się do tej konkretnej recenzji i konkretniej oceny końcowej. A w szczególności wypunktowanych w podsumowaniu plusów i minusów sprzętu. 

Ma bardzo dużo do rzeczy w tym przypadku. Nam też jest ciężko ocenić te wszystkie QLEDy i musimy je jakoś porównać. Zawsze będzie jakieś ale w przypadku przyznanej oceny...za dużo ich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2018 o 15:12, vburen13 napisał:

dla mnie ten brak szczegółów jeśli chodzi o zacienienie jest poważną wadą i wolę jednak bezpieczne 5 lat gwarancji niż 2 letnia gwarancja od lg przy takiej kwocie do wydania

 

Skąd info o 5 letniej gwarancji samsunga? W sklepach 24 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zawiedziony tym Q8D. Liczyłem, że będzie to dobra alternatywa w stosuku do dość drogiego Q9 w 65". Teraz mam 60KS7500 i powoli przymierzam się do zmiany. Przesadzili z tym podziałem stref w Q8D. Liczyłem na połowę stref (ok. 240) a tutaj dostajemy 40! ? Nie rozumiem wyrzucenia OneConnecta w vice-topowym modelu w 2018.

@Gmeru Mistrzu co polecasz w 65" do YT/UHD Movies/XboxOneX ? Myślę, żeby przypolować coś na blackfriday. Sądzę że Q9 będzie do dostania za 10k zł. Czy iść w OLEDa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...