Skocz do zawartości
agacisza

Kobieca prośba o pomoc :) !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) !
Założyłam specjalnie konto, by prosić Was o fachowe doradztwo w sprawie kupna tv do mojego pokoiku.  Poniżej zgodnie z instrukcjami wypełniona ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 
16m(2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  łóżko nie jest centralnie na wprost, często zerkam na tv (odwracam się) gdy siedzę przy biurku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? dwa okna po prawej stronie tv oddalone około 3m od niego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
   -brak smużenia, z racji że jestem fanką piłki nożnej, często oglądam mecze :) ! -> i tu wiem że chodzi o Hz - im więcej tym lepiej do oglądania meczy
   -jak najlepszy dźwięk w tej cenie
   -możliwość podłączenia laptopa do tv -> fanka seriali
   -wolałabym nóżki na środku, niż po bokach (ale jeśli będzie jakiś kombajn z nóżkami po bokach-to jakoś to przeżyję)
   -jakiś przejrzysty system, który będzie też współgrał z moim smartfonem

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, z czasem 4K pewnie -> preferuje tv 4k uhd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop i smartfon Samsung
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? pewnie do 4h max
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? a tu proszę o fachowe doradztwo :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? MECZE LIGI ANGIELSKIEJ !!! , seriale,filmy, wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, chociaż konsola w domu jest
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? i tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? 43/49/50 -> choć bardziej skłaniam się ku tym większym
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
słaby dźwięk
-nienaturalne odwzorowanie kolorów
-wrażenie nienaturalnie poruszających się scen (nie wiem jak to ująć)
-grube tv
-powolnie działający interfejs

19. Preferencje co do marki ? Panasonic/Samsung/Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? ŻADNEGO 3D! :)
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 max maxów

Z telewizorów, które mnie jako tako zainteresowały mogę wymienić:
1) Samsung UE43MU6172 / 6102 - pierwszy wybór ale wciąż zastanawiam się czy nie za mały...
2) Sasmung UE49MU6172 - dobra cena i podobno sam tv też ok
3) Samsung UE49MU6452 - ten model polecono mi w sklepie zamiast pozycji nr 2 - podobno lepsza i nowsza matryca???
3) Panasonic TX-50EX700E - ten polecony przez zaufaną osobę.

Proszę Was o pomoc! Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczna :)!

 

Edytowane przez agacisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najlepszy  wybor  to Panasonic  .    Samsung  to nie jest zbyt dobra  inwestycja  bo  awaryjnosc tej marki  jest duza. Oczywiscie mozesz kupic samsunga  bo  kazdy  sam podejmuje decyzje..Przeczytaj   kilka ostatnich komentarzy z watku nizej. Po roku  korzystania z telewizora juz sa problemy

   https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/?page=40

Pioneer i Panasonic   na kanadyjskiej  internetowej stronie ochronny konkurencji i konsumenta   zajmowal  dwie pierwsze  pozycje pod wzgledem   niskiej awaryjnosci.Samsung ostatnie miejsce. Pewnie  duzy wplyw na pozycje samsunga na tej liscie mial tez film  tajemnice  korporacji.

Wracajac   do modelu    TX-50EX700E .Telewizor ma dobre dobre wyniki w testach i  komentarze uzytkownikow.Nie  tylko  na hdtvpolska ale tez na DVHK

 

komentarz  z hdtvpolska

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Komentarz z  DVHK

Mam tego Panasonica obraz 4K kosmos tylko mam model TX-58EX703E do kupienia tylko w RTV euro AGD różni się tylko tym że ma wbudowany dekoder satelitarny oglądam mundial w 4k z turksata jest darmowy kanal turecki kolory, czerń pieknota polecam a ruch mimo matrycy 60HZ bardzo płynny nic nie rozmazuje w czasie meczu. Polecam będziesz zadowolony

 

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, kolego grundig. Jakbym przeżywał deja vu, znowu to samo. Cóż, niektórzy się nie zmienią. W kwestii telewizora autorki wątku napiszę tylko iż do takiej odległości myśl raczej o minimum 49/50 cali a najlepiej jakbyś szukała 55 cali. Nienaturalny obraz hmmm, myślę że chodzi o efekt tzw. teatru, można to wyłączyć w każdym tv. To samo z nienaturalnymi kolorami, kwestia ustawień. Co do marki odkąd kupiłem swojego Samsunga nie jestem w temacie co teraz jest ok. Pewno zaraz koledzy bardziej zorientowani w nowościach podpowiedzą. Ale kierunek Samsung/Sony/Panasonic myślę że jest dobry. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @grundig jeżeli sądzisz, że będziesz dalej kontynuował ten spam samsungowy to się grubo mylisz. Ostrzegam. Jeszcze jeden taki post i po prostu dostaniesz bana i tyle.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odległości to zdecydowanie celuj w 55 cali. Bardzo często w podobnym budżecie na forum ludzie polecają Sony XE7005. Obecnie jego cena w 55 calach przekracza Twój budżet, ale niedawno kosztował 2550 zł. Jeżeli nie musisz kupować na już, to warto poczekać na jakąś promocję, na pewno na jesień jakieś będą.

https://www.ceneo.pl/52791471#tab=click

Nie widziałem tego telewizora, ale to nie jest zły wybór. Ma matrycę VA ale niestety tylko 60 Hz, czyli do meczów średnio. Ciężko będzie Tobie wyrwać w tym budżecie TV z natywną matrycą 120 Hz więc może to nie będzie problem.

Często polecany jest też Samsung MU6172 tylko tam trzeba uważać, bo jest spore zamieszanie z typem matrycy. Część modeli ma IPS a część VA, nawet w obrębie jednego modelu część sztuk ma tak, część tak. To jest też TV z 60 Hz matrycą, więc ruch kiepski. Jak ostatnio kupowałem TV dla mojej mamy w podobnym budżecie to wybór padł właśnie na tego Samsunga w wersji 50 cali. Co mogę powiedzieć o tym TV? Sam mam w domu oleda LG, więc jestem nieco rozpieszczony jakością obrazu, ale ten Samsung to nie jest zły TV. Trafił się nam egzemplarz z matrycą VA więc kontrast jest w porządku. Ogólna jakość obrazu jest na ten segment spoko. Największą zaletą tego TV jest wg mnie Smart TV - prosty funkcjonalny i szybki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rgomez w markach się orientuję, bardziej chodziło mi o konkretne modele które spełniłyby moje oczekiwania

@efel nie muszę mieć tv na już, jeżeli zaoszczędzę na jesieni to pewnie mogłabym poczekać :) a z jakiej okazji mają być te promki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=72755]rgomez[/mention] w markach się orientuję, bardziej chodziło mi o konkretne modele które spełniłyby moje oczekiwania

[mention=157608]efel[/mention] nie muszę mieć tv na już, jeżeli zaoszczędzę na jesieni to pewnie mogłabym poczekać  a z jakiej okazji mają być te promki?
Wiem, rozumiem. Chodziło mi o nakierowanie Ciebie na te 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rgomez 55 cali to dla mnie za duży smok, nie chce takiego w moim pokoju ;)
W takim razie będę wybierała w 49/50 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...