Skocz do zawartości
vvrzask

Metlik z telewizorami 55 cali (konkretne wymagania prosze o pomoc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Planuje kupic telewizor 55 cali do pokoju, ale im wiecej czytam tym ciezej mi sie zdecydowac. Glownie mialby sluzyc mi on do filmow, ktore ogladalbym przez podlaczenie go do PC. Do tego jesli chodzi o dzwiek to chce kupic jeszcze kolumny podlogowe i wzmacniacz, zeby miec to 'kino domowe' do filmow i do muzyki, wiec zeby dalo sie popodlaczac wszystko. Matryca raczej VA, bo wole lepsza jakosc obrazu, niz te katy, bede ogladal praktycznie albo na wprost z foteli albo delikatnie obok z lozka, a nie z kazdego miejsca w pokoju. Apropo tego 4k no to wlasnie... Materialow w 4k z tego co wiem nie ma za wiele, tzn. albo plyty dvd, ktore trzeba kupowac albo jakis netflix, za ktory trzeba placic, a nie zamierzam robic ani jednego ani drugiego. Filmy z kompa w 1080p, bo do sciagniecia nie ma nigdzie w 4k 99% filmow. Telewizji ogladam malo, mam kablowke vectry, czasem jakies discovery mozna puscic, ale raczej nastawiam sie na filmy, ktore puszcze na pc, a telewizor bedzie tylko wyswietlal. Sport ogladam baaardzo sporadycznie, jesli chodzi o gry to konsoli nie mam, narazie na pc tez bardzo rzadko, ale w sumie jakbym mial taki duzy ekran to jakies gry z pc moze i tak. I teraz na czym polega problem - budzet mam od 2 do maksymalnie 4 tysiecy i nie bardzo wiem czym sie roznia te tansze i drozsze modele od siebie. Wiele rzeczy jak 4k, odswiezanie 100 hz czy jakies intuicyjne smartfonowe sterowanie przydaloby sie tak troche na wyrost, ze skoro moge wydac wiecej to czemu mialoby nie miec  bo moze sie kiedys przyda, ale najbardziej sie licza dla mnie parametry jakosci obrazu i tutaj ten problem, ze nie wiem czym sie roznia modele za 2-2,5 a te za 3,5-4 jesli chodzi o jakosc obrazu i ktory konkretnie model kupic, nie podaje konkretnych bo jest ich co najmniej ponad 10 jak zaweze na takim ceneo parametry do interesujacych mnie. Rozpisalem sie fest, ale licze na jakies rozjasnienie w tym temacie, bo czytalem kilka dni zanim zawrocilem Wam tu gitare, ale tych modeli jest po prostu za duzo a nie znam sie az tak zeby wybrac. Dziekuje serdecznie za pomoc wszystkim. Pozdrawiam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? przewaznie 1, czasem 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony telewizora przed poludniem tylko, ale mam zaslony w razie czego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakosci obraz i funkcjonalnosc zeby nie byl to bubel bo to sprzet na lata i moglem wydac wiecej a wzialem slabszy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? No z tego wychodzi, ze chyba HD, bo jesli chodzi o 4k to wiadomo, ze chcialbym miec, bo przyszlosciowe i bajerancki obraz, ale narazie z materialami srednio, nie wiem czy na vectrze cos w 4k leci
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, moze smartfon samsung galaxy s6
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Roznie, z 5 i wiecej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem. Slonca to nie uwzgledniam, bo tylko przed poludniem, jak cos ogladam to raczej swiatla sztucznego tez nie mam w postaci zyrandola, bo ogladam albo w dzien przy zaslonietych zaslonach, przez ktore delikatnie sie przebija swiatlo dzienne albo wieczorem w ogole po ciemku
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, czasem przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jako tako na telewizorze to chyba nie, bo przeciez i tak do PC bedzie podlaczone wiec bede dzialal jak na kompie tylko na duzym ekranie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Gry PC ewentualnie, ale u mnie to jest tak, ze niby grac lubie ale chyba troche z tego wyroslem i nie gram narazie w ogole , ale komp dobry i moze warto by przyszlosciowo 'w razie czego' wziac z takim lepszym odswiezaniem TV
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Napisalem wyzej - i w dzien i wieczorem, ale w dzien to przy zaslonietych zaslonach a wieczorem to i tak ciemno i bez sztuczbnych swiatel
17. Preferencje co do wielkości? No chyba w tej cenie i na ta odleglosc to 55 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie wiem
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 (3500 brzmi lepiej, ale to wszystko zalezy)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czytalem, ze duzo poprawia wiec pewnie tak, nawet jak zamowie z internetu bo taniej to nie wiem czy nie wezwe fachowca, zeby skalibrowal.

Edytowane przez vvrzask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od  wielu lat moje inwestycje w sprzet   rtv  dotycza   tylko   dwoch firm    Panasonic  i Pioneer   (Pioneer  , sprzet audio). Usterki do tej  pory nie bylo zadnej. 

Pioneer i Panasonic  wedlug kanadyjskiej   intrnetowej strony   ochrony konkurencji  i konsumenta   to  sprzet  ktory  psuje sie najrzadziej.

W tej cenie dobry wybor to Panasonic    TX-50EX700E lub     TX-50EX703E z tunerem satelitarnym .Telewizor  ma dobre  recenzje i komentarze . Kilknij na  link nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43669-50-55-do-max-3000pln/?tab=comments#comment-453714

 

Jest tez  wersja   55 calowa  tego telewizora  czyli  TX-55EX700E  lub TX-55EX703e

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswiezam temat, czekalem na pieniadze, ktore juz mam i bylem rowniez na wakacjach. Zdecydowalbym sie na tego Panasonica co kolega wyzej polecil, czytalem o nim raczej dobre opinie (poza kilkoma ze niby clouding albo inny ze obraz ciemny i metny, wiec nie 100% pozytywnych) i chcialbym go na dniach juz kupic, ale mam jeszcze pare pytan.

1. Do telewizora bede mial jakies 3,5m, ale bedzie on stal na stole, ktory ma wysokosc 77 cm. Glownie bede ogladal z lozka, ktorego wysokosc z materacem jest 65 cm albo z fotela gdzie glowe mam okolo 1m od ziemi. Chodzi mi o to czy jesli to jest matryca VA to patrzac lekko z dolu pod katem tak jak z tego lozka (no bo trzeba doliczyc jeszcze rozmiar telewizora do tego 77 cm stolu) to czy obraz bedzie znieksztalcony? Czy to musi byc idealnie na wprost glowa->srodek ekranu zeby sie tak nie dzialo? Bede ogladal na wprost a nie jakos z boku ale jednak z tego lozka bede troszeczke nizej. Czy to jest problem?

2. Glownym zrodlem, z ktorego bede ogladal bedzie PC podlaczony do TV. Czyli filmy bede sobie puszczal z PC a TV jako monitor. Jesli chodzi o dzwiek to kupuje tez do tego telewizora wzmacniacz i kolumny pasywne. Na forum audio mi ziomek pisal, ze telewizor do kompa przez hdmi, kolumny ze wzmacniaczem kablami glosnikowymi i wzmacniacz z karta dzwiekowa w kompie normalnie jack->2xcinch. Czy bedzie sie to dalo wszystko polaczyc, zeby elegancko chodzilo?

 

Bardzo prosze o jakies odpowiedzi, bo jednak bez wyjasnienia tych dwoch kwestii mam obawy i sie musze wstrzymac, a chcialem juz sobie ten telewizor kupic. No i czy dobry wybor ten Panasonic. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic ma niezłe kolory i kontrast ale przez jakiś błąd konstrukcyjny modułu podświetlenia występuje w nim vertical banding. Jednym to bardzo przeszkadza inni nie zwracają na to uwagi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Filmów 4K z niekoniecznie legalnych źródeł jest sporo. Praktycznie wszystko co wychodzi na płytach w 4K można znaleźć już w sieci. Wiadomo że ilość tych filmów jest jeszcze biedna w porównaniu do 1080p, ale będzie ich tylko coraz więcej. Przy Twojej odległości przy 55 calach nie zauważysz różnicy między 1080 a 4K. Ale nie da się kupić przyzwoitego telewizora 1080p obecnie.

2. Z Twoimi potrzebami to celuj w TV z matrycą VA. Nie musisz mieć matrycy 100 Hz ani super systemu smart. Niestety jakość obrazu idzie w parze z dodatkowymi funkcjami których nie wykorzystasz. Nie da się obecnie u nas kupić 'gołego' telewizora który będzie oferował tylko świetną jakość obrazu, bez dodatkowych wodotrysków których nie potrzebujesz.

3 Posty i telewizory które poleca kolega grundig sobie odpuść. On od lat jest znany że poleca tu telewizory które sam sprzedaje i nieraz ocierał się o bana z tego powodu. 

4. Do grania w gry nie potrzebujesz telewizora 100 Hz. Wystarczy taki 60 Hz ale z niskim input lagiem

5. Kąty w matrycy VA, szczególnie w osi góra-dół są bardzo kiepskie. Dużo gorsze niż lewo prawo z reguły. Tragedii nie będzie, ale miej świadomość że powinieneś raczej tak ustawić TV żeby w osi pionowej TV 'patrzył' na Ciebie. 

5. Podłączanie amplitunera za pomocą cinch - poroniony pomysł. Jeżeli będziesz chciał tak zrobić to dźwięk z komputera do amplitunera będzie szedł ścieżką analogową. Czyli żeby uzyskać dobrą jakość dźwięku musisz mieć dobrą kartę dźwiękową w kompie (taką przynajmniej za kilka stówek myślę że za 400 zeta już da się coś spoko dostać). Z laptopa przez złącze słuchawkowe będzie dramat przez duże D.  W dzisiejszych czasach tak się nie robi już. Dużo bardziej popularna droga to podłączenie kompa do amplitunera za pomocą HDMI i dalej aplitunera z telewizorem też przez HDMI. Tylko wtedy żeby dostać 4K na telewizorze, HDR i inne bajery w obrazie Twój amplituner musi obsługiwać te formaty obrazu. Można zrobić też tak że podłączasz kompa do telewizora przez HDMI i amplituner łączysz z telewizorem HDMI ze złączem które obsługuje ARC. Wtedy amplituner nie przesyła przez siebie obrazu i może być tańszy, natomiast ARC to zło. Zawsze są jakieś problemy, coś jest niekompatybilne, dźwięk albo zanika, albo nie ma go w takim formacie w jakim chcesz. Generalnie mogą być problemy, dlatego tutaj trzeba przeszukać fora i trafić na kompatybilną konfigurację na linii TV-Amplituner. Oczywiście taki scenariusz wymaga żebyś miał w kompie kartę grafiki ze złączem HDMI które przesyła dźwięk. Starsze modele nie koniecznie miały taką możliwość. No i pozostaje kwestia ogarnięcia odtwarzacza programowego którym będziesz oglądał filmy (odpowiednie ustawienie opcji związanych z dźwiękiem)

6. Z Twoim budżetem max 4 tys można już coś w miarę fajnego kupić. Ja bym szedł chyba w serię NU8000 od Samsunga. Sony na VA to większy wydatek, przekraczający Twój budżet (no chyba że coś jednak się znajdzie to wtedy warto rozważyć),  Philipsa sobie odpuść ze względu na problemy z oprogramowaniem i kiepski support, LG robi praktycznie same IPSy z kiepskim kontrastem. O Panasonic nie mam zdania, za mało wiem o ich telewizorach w tym segmencie. Na pewno Smart maja taki sobie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie slyszalem, ze samsungi sa awaryjne dosyc i wiecej osob poleca panasonica/sony. Mialem juz na 99% ten telewizor wybrany tego panasonic TX-58EX700E, nie tylko z uwagi ze polecal grundig, ale troche poczytalem i w sklepach typu media markt i inne pytalem czy dobry wybor mowili ze tak. Martwi mnie ten vertical banding ale tez trudno powiedziec czy ja to dostrzege przy ogladaniu filmow. Apropo katow to ten panasonic ma wlasnie VA matryce, tak jak pisalem ja nie patrze bardzo z dolu jak leze na lozku, telewizor wlasciwie na mnie patrzy, jestem tylko troszke nizej. Ewentualnie sobie stworze rtvke jakas zamiast tego stolu. Jesli chodzi o te poalczenia ze wzmacniaczem. Mam pc z plyta glowna asus prime z370-p, ktora jest plyta glowna sredniej polki i w tym budzecie co mialem ludzie polecali ja bardziej niz np popularnego asrocka ze wzgledu na lepszy przetwornik dzwieku. Jesli chodzi o granie to juz mam mniej wiecej wybrane przez kolege z forum audio kolumny  Acoustic Energy Aelite 3 oraz wzmacniacz marantz pm-72 lub 68, te wzmacniacze nie maja hdmi.  Tylko wlasnie tu zwrocil mi tamten kolega uwage na to, ze moze byc problem w braku polaczenia tv ze stereo. Tzn, ze jak bede ogladal filmy z pc to laczac kolumny do wzmacniacza i wzmacniacz do kompa tym jack->2xcinch to bedzie dzwiek ze stereo, ale jesli bede chcial cos puszczac z telewizji to telewizor nie bedzie mial jak wyslac dzwieku do stereo i wtedy musze kupic DAC albo tuner dvb-t do komputera. Ja glownie go bede z pc laczyl, wiec narazie nie ma problemu. A dzwiek z takiej plyty glownej i zintegrowanej narazie chyba wystarczy jak sie przerzucam z chinskiej wiezy co gra tragicznie , ewentualnie pomysle cos o tym dacu przy nastepnej wyplacie. Wlasnie dlatego juz tyle czasu kupuje ten sprzet, bo ja sie nie znam i jak juz znajde jakas konfiguracje, ktora jako tako by pasowala to ktos inny dopowie swoje zdanie i potem znowu pisanie, czytanie, szukanie i juz mnie leb od tego wymieka. 

 

PS. Apropo tego vertical banding to Tomasz Chmielewski z swojej recenzji tego tv pisze, ze na obrazach ruchomych nie widac tego, wiec chyba nie bedzie problemu :D

Edytowane przez vvrzask
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej porady jeszcze oczekujesz. Jeżeli chcesz kupić TX-58EX700E to ok. Ja bym wybrał coś nowszego. Ten Panasonic to już 2 letni model. Samsung NU8000 wyszedł w tym roku, ma parę ciekawych funkcji, których nie maja inni. Co do awaryjności to wszędzie jest mniej więcej tak samo. Nie ma już czegoś takiego że firma 1 jest bardziej awaryjna od firmy 2. W dzisiejszym korpo świecie każdy producent produkuje modele we wszystkich segmentach za tą samą kwotę jak konkurencja w danym segmencie. Ich jakość i awaryjność w obrębie segmentu jest mniej więcej taka sama. No może wyjątkiem jest tu Sony, bo oni nie tykają najniższego segmentu. Tak więc stwierdzenie że Samsungi są dosyć awaryjne jest zbyt ogólne. Pewnie któreś modele są bardziej awaryjne od innych, ale na pewno nie wszystkie które produkuje Samsung. 

Co do wzmacniacza to kupowanie czegokolwiek pod TV co nie ma HDMI jest bez sensu. Jeżeli liczysz każdą złotówkę, to dozbieraj kasę i kup coś z HDMI, zamiast kupować sprzęt którego będziesz mógł używać tylko z PC. Co do zintegrowanej karty dźwiękowej to się nie wypowiadam bo nie znam tego modelu, natomiast jestem pewien że obojętnie która karta dźwiękowa zewnętrzna będzie lepsza. Nie idź tą drogą, bo to ślepa uliczka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Osoba ktora  nick efel  napisal ze sprzedaje  telewizory  panasonica . Telewizorow  Panasonica  nie sprzedaje , takie podejrzenia byly tez na  hd forum. Pracuje  w chinskiej montowni telewizorow .Moje zdanie na temat telewizorow   zaczynajacych sie na  Sa  jest znane.

Panasonic   i Pioneer    to sprzet  znacznie  mniej awaryjny   niz  Sam.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...