Skocz do zawartości
eqr

Tanie a dobre ? Czy to możliwe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ostatnie kilka dni spędzam na szukaniu TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Raczej na wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Będzie wisiał.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - Pokój z 1 oknem na zachód, do tego są drzewa za oknem, raczej mało oświetlony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - BRAK - TV to mój komp z monitorem ok 3K, 10bit matrycą IPS w macie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Złącze LAN, fajnie jak będę mógł łączyć się do mojego kompa i  stamtąd oglądać jakieś filmy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - Cyfrowy naziemny, potem od dostawcy neta przez internet (nie znam się na tym)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? BRAK (to TV do kompa będzie podłączony)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - Ciężko powiedzieć. Dla mnie 2-3h, dla Dziewczyny 2-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Chyba obojętnie - cena będzie grała większą rolę.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - Ja SciFiction i i te przyrodnicze serii Discover, a Dziewczyna Seriale - SPORTU nie oglądam ?
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - Jeszcze nie wiem, ale do kompa chciałbym się łączyć
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - Raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? - 40-50, max 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? To co w smartfonach - brak możliwości wymiany procka czy ramu ?
19. Preferencje co do marki ? - Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? -W planach było do 2tyś, aczkolwiek myślę że max to 2,3tyś zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - Zależy od ceny i ilości czasu poświęconego na to.

 

Gdyby nie dziewczyna to mogłoby się obejść bez TV, ale jak już mam oglądać coś, to nie chce psuć oczu - siedzę przed moim monitorem po 10h, dlatego pod tym kątem szukałbym czegoś odpowiedniego

Szukałem dużo i nic nie znalazłem, w tej cenie nic ze 100/120Hz matrycą nie ma (chyba że źle szukałem), a LG ma masę matryc RGBW, co nie wchodzi w grę. 

Aha, z reguły nie lubię jak mi się coś zacina, a parę opinii widziałem, że TV nie ogarniał apek i bardzo się zacinał

 

Czy coś poradzicie, lub znajdziecie ciekawego ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...