Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam telewizora i potrzebuję pomocy, gdyż kompletnie się na tym nie znam, troszkę poszperałem w internecie, ale samemu trudno podjąć decyzję. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon + przedpokój + kuchnia - duża przestrzeń
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, ew. pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? głównie przez duże okno tarasowe od strony południowej (zaraz obok lewej strony TV)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony bravia kdl32u4000  
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR, smarttv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD + 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3/4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? podstawowe programy telewizyjne, myślę, że przy smarttv zmieni się to na YT/netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49" (ograniczone przez rozmiar ściany na której będzie wisieć TV)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - lubię gdy sprzęt działa płynnie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 - 4000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zagłębiłem się w temacie i zdecydowaliśmy się na telewizor od Sony, teraz tylko kwestia wyboru pomiędzy 3 modelami...

1) KD-49XE8077 lub KD-49XE8099 (3100zł)
2)
KD49XF8096 (3800 zł)

3) KD-49XF8596 (~4200zł)

Ogólnie różnica pomiędzy modelami 1) a 2) to tylko rodzaj HDR, więc myślę, że nie ma sensu przepłacać 700zł za model z 2018 roku (?)
Model 3) z kolei posiada parę dodatkowych technologii, ale czy jest sens płacić za to 1000zł?
(Procesor obrazu 4K HDR Processor X1™, Super Bit Mapping™ 4K HDR

, kontrast: Technologia object-based HDR remaster, Motionflow™ XR 1000 Hz (sprzętowe 100 Hz) [ model 1) i 2) - 50hz].

Tak więc podsumowując w dwóch pytaniach:

1) czy słuszne jest stwierdzenie, że model 1) > 2)
2) czy jest sens dopłacać w przypadku XF85 1000zł za te wszystkie bajery?

Jak wspomniałem wyżej telewizor w domu jest używany kilka godzin dziennie, jednak rodzice rzadko wymieniają sprzęt dlatego w ogóle rozważam ten droższy model. :)


 

 

Edytowane przez KabeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro:

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczorami

to czy nie lepiej wybrać TV na VA? IPS ma gorszy kontrast i bez dodatkowego światła wieczorem będzie słabo widać różnice między tonami.

W mojej opinii TV nr 1,2 i 3 są bez sensu w dzisiejszych czasach i za te pieniądze. TV dla ciebie, czy dla rodziców?

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV dla rodziców, ja jestem w domu na dłuższe wolne/wakacje. Dlatego też oglądany głównie wieczorami gdy rodzie mają chwilę wolnego czasu.
Od zawsze był TV od Sony dlatego też rodzice chcą tą firmę, ale jeśli faktycznie nie warto to może zdecydują się na coś innego.

Jeśli chodzi o oświetlenie to zawsze jest włączone światło z tyłu więc TV nigdy nie jest oglądany przy całkowitej ciemności. Zresztą gdy sam oglądam to również przy oświetleniu. W takim razie może IPS nie wypadnie dużo gorzej?

49" Sony (chyba) wszystkie mają IPS, w takim razie jakie modele polecasz rozważyć? Z tego co się orientuje to Samsung ma matryce VA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ja zdecydowanie wolę VA. Oglądam przy zgaszonym świetle i jest super.

2. to czy TV ma matrycę IPS, czy VA zależy nawet od sztuki. Podobno zdarzają się różne typy u Samsunga i TCLa w obrębie jednego modelu i wielkości. Wyjątkiem jest LG, które VA nie ma wcale. Generalnie jednak typ matrycy jest spójny w obrębie jednego modelu i wielkości.

3. 49XF8596  jest na VA.

Musisz zdecydować sam. Najlepiej by było, jakbyś poszedł do sklepu i obejrzał sobie przy słabym oświetleniu. Pamiętaj, że TV możesz wymienić, albo nawet i zwrócić nawet ze sklepu stacjonarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. ja zdecydowanie wolę VA. Oglądam przy zgaszonym świetle i jest super.
2. to czy TV ma matrycę IPS, czy VA zależy nawet od sztuki. Podobno zdarzają się różne typy u Samsunga i TCLa w obrębie jednego modelu i wielkości. Wyjątkiem jest LG, które VA nie ma wcale. Generalnie jednak typ matrycy jest spójny w obrębie jednego modelu i wielkości.
3. 49XF8596  jest na VA.
Musisz zdecydować sam. Najlepiej by było, jakbyś poszedł do sklepu i obejrzał sobie przy słabym oświetleniu. Pamiętaj, że TV możesz wymienić, albo nawet i zwrócić nawet ze sklepu stacjonarnego.
Ostatnie zdanie jest lekko ( mało powiedziane) mylące. Sklep stacjonarny nie ma obowiązku przyjmowania czegokolwiek z powrotem. To jest dobra wola sklepu. I o ile w Media Markt jest to praktykowane to np. w EuroRtv już nie.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...