Skocz do zawartości
Maciej Koper

Wpływ kabla HDMI na jakość obrazu | Jednoznaczne wyjaśnienie

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o takim marketingu jak wyżej pisałem ;)

Ale jakoś trzeba kombinować, żeby sprzedać drucik za prawie 200 za metr.

Mogę się zgodzić, że istnieją tzw. "marketowe" wyroby. Niekoniecznie są sprzedawane w marketach (pełno ich na popularnych portalach na "A.."), a mają tak niską jakość, ze używanie ich powoduje niecodzienne "efekty". Sam, jak głupek skusiłem się ceną, kupiłem i dałem się nabrać na kabelek tylko 2 metrowy, który przestawał działać przy HDR, a który miał super-hiper "certyfikaty". I jak u kolegi Whiplash, ten sam HDR poszedł na kabelku sprzed 15 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Whiplash napisał:

Panowie jak to jest z tymi certyfikatami dla kabli HDMI. Czy zwykly High Speed ma takie same parametry jak Premium High Speed?

Jak wytłumaczyć fakt iż posiadam kabel HDMI kupiony w 2008 roku do N-ki i ku mojemu zdziwieniu ten kabel bez problemu przesyła obraz 4K z HDR (TVP 4K Euro2020). 13 letni kabel gdzie nie jest opisany w żaden sposób jest w stanie przesłać takie pasmo a artykuły interenetowe podają, że musi być High Speed a do HDR to Premium High Speed..

Jeżeli podłączasz PC w 8K 60Hz albo 4K 120Hz z HDR to kabel powinien być klasy ULTRA HIGH SPEED w innym wypadku np. na długości 2m albo 3m będą najpewniej kłopoty. Wiele miałem takich kabli co się wykładają gdy odpalam coś w 8K z PC w 60Hz. Na 1m może będzie ok (ale bardzo nie wygodne i raczej mało możliwe jest podłączenie skrzynki PC gdy TV wisi albo stoi - szczególnie wielki a 8K to zazwyczaj wielkie przekątne). To kwestia testu bo ile kabli tyle możliwości. Co do HIGH SPEED i PREMIUM HIGH SPEED to znowu wszystko zależy od długości i testów. Na HP jak odpalisz wszystko na maxa z pełną przepustowością i dasz 5m kabla to będzie lipa. Podsumowując: temat jest zawiły i jak się chce ominąć kłopoty albo wymiany kabla to warto brać jak najszybsze. A powyżej 5m to już tylko optyk wchodzi w grę. Są już w bardzo dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,5m kabelki. Zawsze kupowalem kable na styk aby nie robic plataniny i zwijaniny kabli. 

Jedna rzecz mnie jeszcze ciekawi, czy jesli kabel nie jest w stanie przeslac tego co wysyla blu ray czy dekoder to sygnal bedzie obcinany z pewnych cech aby "zmiescil" sie w kablu czy poprostu nie bedzie obrazu? Bo np w audio jest tak ze DTS MA idzie po hdmi a po optyku czy coaxialu sygnal jest obcinany do zwyklego DTS. Czy z obrazem jest tak samo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obcina go kabel tylko obcina/ogranicza standard łącza, będą przerwania/zaniki audio-obrazu/pixeloza itd tego typu problemy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...