Skocz do zawartości
Maciej Koper

Wpływ kabla HDMI na jakość obrazu | Jednoznaczne wyjaśnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Monster, to o ile pamiętam, kabel aktywny. Papka marketingowa:) Pewnie działa, jak piszą, ale chyba światłowód wygodniejszy i tańszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wygląda teraz na koniec 19' roku? Jak mamy już w tv hdr przy hdmi 2.0b jest obsługa pełniej przepustowości wynosi 18gb/s to czy będzie różnica w porównaniu tych dwóch kabii? https://www.speckable.pl/produkt/3282/PROLINK-EX-Kabel-HDMI(m)-(m)-3m.html i https://systemy-kina-domowego.pl/hdmi-2-0-b-4k-hdr-premium-high-speed  (Prolink Transfer danych: do 10,2 Gbps )

Tematy z przed roku i dwóch mówią, że jak kabel będzie śmigał to nie ma różnicy w przekazie obrazu, no ale to było hdmi 2.0, czy w 2.0b jest różnica? czy hdr z ps4 będzie odczytywany tak samo na obu kablach?

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, gdyż w razie różnic będę musiał zrobić szybką wymiankę przed odpakowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ten drugi z certyfikatem, jak już musisz wybierać z tych.

W necie jest sporo certyfikowanych kabli tej długości w okolicach 50 zł / 9-10 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę ;)w necie na takie trafiłem, a chciałem sie zmieścić w około 100PLN.

Kupiłem ten pierwszy bo gość z obsługi sklepu mówił (przez telefon) mi że nie będzie różnicy w odbiorze i że 2.0 już odbiera hdr i bedzie tak samo, ale wolałem zapytać tu.

Moge zwrócić, i zrobie to jeżeli faktycznie ma być różnica w odbiorze.

" W necie jest sporo certyfikowanych kabli tej długości w okolicach 50 zł / 9-10 Euro " czyli ma być 2.0b z obsługą hdr i certyfikowany, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2019 o 18:50, GustavoFring napisał:

Nie muszę ;)w necie na takie trafiłem, a chciałem sie zmieścić w około 100PLN.

Kupiłem ten pierwszy bo gość z obsługi sklepu mówił (przez telefon) mi że nie będzie różnicy w odbiorze i że 2.0 już odbiera hdr i bedzie tak samo, ale wolałem zapytać tu.

Moge zwrócić, i zrobie to jeżeli faktycznie ma być różnica w odbiorze.

" W necie jest sporo certyfikowanych kabli tej długości w okolicach 50 zł / 9-10 Euro " czyli ma być 2.0b z obsługą hdr i certyfikowany, zgadza się?

Musze się zgodzić z przedmówcą, wystarczy wgooglować i od razu wyskakują sklepy, w których można dokonać zakupu np. https://max8.pl/ - nic trudnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. 

Panowie, mam taki problem. Postaram się wytłumaczyć bardzo prosto i szybko. Mam projektor (BenQ W1080 DLP - z którego jestem notabene bardzo bardzo zadowolony) oraz TV 47 Sharpa (ten z powłoką szklaną RGBY). Do tego mam amplituner, do którego mogę podłączyć dwa źródła wyjściowe (czyli i projektor i TV). Do Amplitunera mam podłączoną konsolę Xboxa One i dekoder UPC. Xbox i dekoder na kablu 1,8 m. TV podłączony na kablu też ok. 2 m. Projektor zaś na kablu 15 m (kabel taki do 100 zł). Gdy mam podłączony dekoder, który jak wiadomo nie nadaje wysokiej jakości obrazu, to wszystko gra i na projektorze i na tv. Przy konsoli, na tv jest super, ale jeśli chcę grać czy oglądać coś na projektorze, to już zaczynają się problemy. Ginie obraz a projektor wyszukuje sygnału. Jak przełączę na inny kanał i wrócę na konsolę, to sygnał wraca, ale po chwili dalej urządzenia go gubią. Czasami jest tak, że od włączenia urządzeń nic się nie dzieje przez 1h, a czasami nie idzie czegokolwiek zrobić. Przed zgubieniem sygnału pojawiają się na sekundę zakłócenia obrazu i deformacja. 

 

Pytanie moje, czy to może być kwestia kabla? Projektor mam od 2 czy 3 lat i od pół roku mam taki problem, tylko nie mogłem się zebrać, żeby to napisać. Jeśli to kwestia kabla, to możecie polecić jakiś, który można kupić? Najlepiej on-line?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi juz sie pisać nie chce ...

Ludziska leniwe się zrobiły na tej kwarantannie.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest do końca prawda.

Po pierwsze, przede wszystkim chodziło mi o rozwiązanie problemu. Przejrzałem kilka stron na forum i przejrzałem - myśle, kilkanaście/kilkadziesiąt wątków, ale nie zawsze jest proste znalezienie czegoś podobnego nie uczestnicząc stale w rozmowach na ten temat. To raz.

Dwa, jeśli chodzi o kabel, to bardziej mi chodziło o to, czy jest sens kupowania w moim przypadku kabla za 150 zl czy musze kupic za 400 zł czy za 1000 zł. Jedni piszą tak inni siak. Przeczytałem "Wpływ kabla HDMI na jakość obrazu | Jednoznaczne wyjaśnienie", ale dalej nie wiem jaki jest stosunek jakości do ceny i czy do projektora 1080p, xboxa i upc jest sens kupowania drogiego kabla? A jeśli jest, to jak drogiego?. 

Poza tym, skoro pisaliście już wielokrotnie na takie pytania, to na prawdę wielkim problemem jest odpowiedzenie np.:  MagicLink 2.0 za 1999zł to jedyna słuszna decyzja?! Eh...

 

Edytowane przez bialy1
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej długości (i w szczególności jak będziesz chciał puszczać obraz lepszy niż 1080/24) chyba niestety warto spoglądać w stronę kabli światłowodowych. Te krajowe mają chore ceny (~100 zł za metr...) ale są przetestowane.

Jeśli możesz sobie pozwolić na kilka tygodni oczekiwania, to możesz zaryzykować coś od Chińczyka, np. https://pl.aliexpress.com/item/33029537276.html (to losowy link, zanim kupisz zobacz czy nie ma czegoś tańszego albo lepszego), cena wydaje się przyjazna, producent dużo obiecuje, więc jak ten kabel będzie bublem i nie zadziała z 1080p to powinieneś bez problemu dostać z powrotem kasę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raus napisał:

Przy takiej długości (i w szczególności jak będziesz chciał puszczać obraz lepszy niż 1080/24) chyba niestety warto spoglądać w stronę kabli światłowodowych. Te krajowe mają chore ceny (~100 zł za metr...) ale są przetestowane.

Jeśli możesz sobie pozwolić na kilka tygodni oczekiwania, to możesz zaryzykować coś od Chińczyka, np. https://pl.aliexpress.com/item/33029537276.html (to losowy link, zanim kupisz zobacz czy nie ma czegoś tańszego albo lepszego), cena wydaje się przyjazna, producent dużo obiecuje, więc jak ten kabel będzie bublem i nie zadziała z 1080p to powinieneś bez problemu dostać z powrotem kasę.

 

 

Dzięki za info. Generalnie nie specjalnie stać mnie aby zapłacić 500zł za kabel, dlatego wolę się dopytać. Jak trzeba to trzeba. Jeśli to jedyna słuszna droga. Ale wolałbym zapłacić coś w okolicy 200-300 maks. Nie planuje na razie zmieniać odbiorników na 4K. Jeśli będzie, to raczej TV (a tu krótki kabel).

Edytowane przez bialy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź tego chińczyka za stówę, myślę że powinien spokojnie dać radę ze stabilnym full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Amazon.pl (de) masz od cholery światełek za rozsądne pieniądze (30-40 EUR) z szybką dostawą i gwarancją zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: kupilem sobie QLEDa i podlaczylem do niego dekoder 4k. Jedno i drugie urzadzenie obsluguje standart HDMI 2.0, wiec taki kabel dokupilem. Ale kabel ten obsluguje 4k60Hz - i tu moje pytanie: Tv jest 120Hz - czy zatem stosujac inny kabel (HDMI premium czy tez 2.1), mimo iz teoretycznie TV i dekoder nie obsluguja wersji 2.1, jestem w stanie uzyskac lepszej jakosci obraz? Tzn 4k120hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kabel nic nie da. Telewizor musi posiadać fizyczny port HDMI 2.1 do 4K 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Gmeru napisał:

Nie, kabel nic nie da. Telewizor musi posiadać fizyczny port HDMI 2.1 do 4K 120Hz.

Ok, rozumiem.

To jeszcze jedno pytanie: czy zatem jakbym kupil TV w 60Hz, to uzyskalbym ten sam efekt co teraz? Czy te 120Hz to jest coś, co na skutek ograniczen w przesyle danych (bo nie ma obslugi HDMI 2.1) nie jestem w stanie osiagnac ogladajac TV satelitarna?

Z gory dzieki bardzo za wyjasnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to przydatne, kiedy używasz upłynniacza.
Mini przeważnie matryca 12Hz jest lepszej jakości niż ta 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, raf7705 napisał:

Jest to przydatne, kiedy używasz upłynniacza.
Mini przeważnie matryca 12Hz jest lepszej jakości niż ta 60Hz.

Okej, rozumiem. Czyli musze pogrzebac w opcjach AUTO MOTION PLUS, zeby wykrzesać cos wiecej z płynności matrycy i obrazu.

 

Powiedzcie mi panowie (bo jestem laikiem) moge cos jeszcze zrobic, aby poprawic jakosc obrazu satelitarnego? Skoro wymiana kabla na wyzszy standard nic nie zmieni i nie moge w pelni wykorzystac potencjalu 120 hz matrycy...

Chcialby wyciagnac ile sie da z tego telewizora, jezeli chodzi o jakosc wyswietlanego obrazu.

A np zmiana konwertera na unicable? Czy to wgl ma wplyw na jakosc obrazu czy sluzy tylko do nagrywania kilku programow jednoczesnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  obraz 4K 120Hz od kiedy jest lepszy  od 4K 60Hz    jedynie troche bardziej plynny mniejsze czasami przycinki i nic po za ,tym reszta tak samo  dla nie jednego  uzytkownika nie zobaczy roznicy , nie  ma sie czego napalac 

Edytowane przez kendo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o kablu HDMI 8/10K 2.1 audioquest 48gb carbon  dałem 750 zł  ze srebrem w środku  a  zawsze było tak ze kupowałem kable drogie HDMI nawet firmy chord  starszy model V2 1500 ZL  czy audioquest  mocha hdmi 4k. Z HDR  2500 ZL  audioquest_carbon_square04.thumb.jpg.b4a0916b702e2e590dae4f13cb9e9310.jpgaudioquest_carbon_square02.thumb.jpg.4cc976f4a2d73e7a6489689b3c1b7750.jpg 

IMG20210325164202.jpg

Edytowane przez Knap39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mamy mysleć? Kupiłeś jakis kabel ze wzmacniaczem we wtyczce. Nie wiem jakiej długości bo nie napisałeś. Lubisz metki.

Ja za tą kase kupiłbym trzy sztuki HDMI AOC, każdy po jakies 25 metrów :) . Są też krótkie. Na amazonie.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Knap39 napisał:

A co myślicie o kablu HDMI 8/10K 2.1 audioquest 48gb carbon 

a co chcesz tym kablem puszczać? bo mi 4k z hdr działa bezproblemowo z pc i tunera sat na kablu za 30-50zł - fakt że kable krótkie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

A co mamy mysleć? Kupiłeś jakis kabel ze wzmacniaczem we wtyczce. Nie wiem jakiej długości bo nie napisałeś. Lubisz metki.

Ja za tą kase kupiłbym trzy sztuki HDMI AOC, każdy po jakies 25 metrów :) . Są też krótkie. Na amazonie.

0.6 m długość więcej mi nie potrzeba było 

15 minut temu, raf7705 napisał:

Kasa w błoto.

A czemu ? Audioquest to bardzo dobra firma jeśli chodzi o kable HDMI czy audio itd😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...