Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung QLED Q6F (2018) 65Q6FNA | TEST | Najtańszy QLED LCD z systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje pomocy przy zakupie. Byłem już zdecydownany na UE55NU8042/72 lecz wpadł mi w oko ten model. Teraz pytanie odnośnie różnic pomiędzy NU8072 a QE55Q6FN? Obecnie jest przeceniony Q na 3999zł i waarto dopłacić raptem 300zł-500zł i zainwestować w Q? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie - czy warto dopłacać 450 zł do Q6FN w porównaniu z NU8042?

Dodam, że w 90% na telewizorze wyświetlane jest DVB-C, głównie HD, czasami SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem na zakupie TV i zostały mi do wyboru już tylko Samsung QLED QE75Q6FNA i Sony KD75XF8596, w tym pierwszym przemawia ten efekt tapety na ścianie i w zasadzie to tyle, w drugim Android (nie ukrywam używam Kodi) i to, że od lat używamy Sony w domu i żaden nie zawiódł.

Dodam, że wymieniam SONY KD65X8505C, działa bez problemu od grudnia 2015.

Mogę prosić o jakieś porady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim rozmiarze ważna jest kontrola jakości i montaż - w Sony masz większe szanse, że to będzie jakoś wyglądać po włączeniu czarnego ekranu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 03:09, radosuaf napisał:

Mam podobne pytanie - czy warto dopłacać 450 zł do Q6FN w porównaniu z NU8042?

Dodam, że w 90% na telewizorze wyświetlane jest DVB-C, głównie HD, czasami SD.

Wczoraj miałem okazję porównać sobie te dwa modele (NU8072 vs Q6FN ) umieszczone obok siebie i powiem tak różnica w kolorach i jasności jest ogromna. Może dla osób, które nie miały okazji przyjrzeć się bezpośrednio jednemu i drugiemu modelowi będzie się wydawać, że są porównywalne, ale polecam choćby gdziekolwiek w sklepie porównać sobie obraz, gdy stoją obok siebie a od razu rozwieje to wszelkie wątpliwości.
Na Q6FN kolory są o wiele bardziej wyraźne, nasycone. W NU8072 kolory są jakby lekko wyprane. Jasność TV też jest o wiele lepsza.
Ogólnie w ciągu sekundy można zauważyć różnicę, która według mnie jest na pewno warta dopłaty tej niedużej różnicy cenowej pomiędzy modelami.
Dla przykładu w filmie poniżej też widać od razu różnice, pomimo iż jest to YouTube, zresztą nagrywający też o tym wspomina ( 2:45 )


Wiem, że testy wykazują, że te TV są porównywalne, ale na żywo jak porównamy obraz to różnica jest bardzo duża.

Edytowane przez Lekki35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale porównywanie w sklepie jest takie sobie - trzeba by oba skalibrować i wtedy porównywać... Wystarczy, że mają różne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, radosuaf napisał:

Ale porównywanie w sklepie jest takie sobie - trzeba by oba skalibrować i wtedy porównywać... Wystarczy, że mają różne ustawienia.

Na pewno po profesjonalnej kalibracji takie porównanie było by najbardziej miarodajne, ale podczas kiedy ja miałem okazję porównać te dwa TV stojące obok siebie, był puszczony dokładnie ten sam materiał i ustawienia były identyczne , specjalnie zwróciłem na to uwagę prosząc o pilota i sprawdzając ustawienia. Możliwości wyboru opcji akurat te Telewizory mają identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wersja 49 calowa posiada 120Hz matryce? Bo dziś dzwoniłem do Samsunga w Warszawie i do centrali i wpierają ze jest to 120 Hz i że QLED-Y nie mają w żadnej wersji i rozmarówce matrycy 60 Hz. 

Pytam z czystej ciekawości bo i tak wybrałem już NU8042. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym TV ale z tego co widzę jest nowa seria QLED i teraz nie wiem czy lepszy nie będzie Q60R. Różnica w cenie to 500zł.
Czy ktoś wie czym one się faktycznie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2019 o 18:40, pattro napisał:

Mam pytanie, czy wersja 49 calowa posiada 120Hz matryce? Bo dziś dzwoniłem do Samsunga w Warszawie i do centrali i wpierają ze jest to 120 Hz i że QLED-Y nie mają w żadnej wersji i rozmarówce matrycy 60 Hz. 

Pytam z czystej ciekawości bo i tak wybrałem już NU8042. :)

60Hz https://www.displayspecifications.com/en/model/c619148b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

TV: QE65Q6FNA

Przyznaję się bez bicia, że trochę grzebałem w menu serwisowym przy funkcjach ADC/WB i sprawdzałem ich wpływ na obraz.
Niestety nie pomyślałem, żeby zrobić sobie zdjęcie "domyślnych", bo byłem przekonany, że przywrócenie ustawień fabrycznych załatwi sprawę.

Teraz nie wiem jak przywrócić wartości domyślne. Czy jest jakaś dobra dusza, która poratuje wartościami fabrycznymi tych opcji MENU?
Przy wyłączonym TV, wciskamy kolejno INFO  MENU  MUTE POWER.

Pozdrawiam,
Paweł

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 15:59, Marcin Przewoźnik napisał:

Zastanawiam się nad tym TV ale z tego co widzę jest nowa seria QLED i teraz nie wiem czy lepszy nie będzie Q60R. Różnica w cenie to 500zł.
Czy ktoś wie czym one się faktycznie różnią?

Jest już test Q6R, https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

wygląda na to, że jest to prawie pod każdym względem gorszy TV od zeszłorocznego modelu. Na plus nieco szybszy Tizen i matryca. Reszta duży krok wstecz: HDR na poziomie nu7100 (to zakrawa na żart), brak LD, grubsze ramki, węższy gamut itd..

 

Edytowane przez barto_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprzedni model był słaby, jak ten jest jeszcze gorszy to Samsung lubi sobie strzelać w stopę. Z drugiej strony nowy Q9 podobno bardzo dobry.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka do użytkowników Q6FNA, a mianowicie czy ktoś z was przeprowadzał testy matrycy filmami z forum, a konkretnie z tego linku interesuje mnie kwestia testu na zielonej planszy. Czy na waszych TV jesteście w stanie zauważyć delikatny pionowy bandig ? U mnie jest bardzo delikatnie zauważalny tylko podczas wyświetlania zielonej planszy, podczas oglądania TV lub grania jest to niezauważalne i zastanawiam się czy to tak ma być czy matryca ma jakąś wadę. Drugie pytanie to czy ktoś gra na tym TV na PS4 Pro ? Jeżeli tak to mógł by się podzielić swoimi ustawieniami obrazu w grach SDR oraz HDR ciekawi mnie jak macie ustawione opcje Local Dimmingu i Contrast Enhancer bo sam nie wiem czy to ma być włączone czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

powiedzcie mi czy jezeli na komputerze wlacze film z dzwiekiem dts a komputer podlacze kablem hdmi do telewizora to czy bedzie dzwiek? Zastanawiam sie nad kupnem tego tv ale jest to dla mnie dosc istotna kwestia. Pozdrawiam

Edytowane przez exde123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim przypadku sterowniki na komputerze nie sa odpowiedzialne za przetwarzanie dzwieku? A telewizor jest tylko przekaznikiem? Jezeli faktycznie dzwiek przesylany z komputera nie bedzie dzialal to faktycznie duze ograniczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung już nie obsługuje DTS 

Żeby mieć dźwięk z laptopa musisz tak ustawić odtwarzacz by mixował np do stereo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, exde123 napisał:

A czy w takim przypadku sterowniki na komputerze nie sa odpowiedzialne za przetwarzanie dzwieku?

jak chcesz miec dzwięk ze ściezki DTS to musi Ci coś go przekonwertować do formatu zrozumiałego w tv

może to być np. PLEX fajna apka w tv bo kataloguje filmy (okładka i opis) a na kompie stawiasz server plex'a - 5 minut roboty

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi zależy na tym aby do telewizora podłączać komputer przez hdmi i na komputerze odpalać film w np allplayerze i moje pytanie brzmi czy w takim przypadku dzwięk będzie chodził na telewizorze? Komputer miałby pełnić rolę urządzenia konwertującego.
Nie chciałbym kupić telewizora i niemile się zaskoczyć, na jednym z forum ktoś pisał, że w takim przypadku dzwięk powinien działać ale chciałbym się upewnić ;)

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt bo posiadam jeden telewizor samsunga nu8002 a teraz planuje kupic do drugiego pokoju drugi telewizor.
Wiem, że piloty mają dość duży zasięg, jak rozwiązać problem aby jeden pilot nie uruchamiał na raz dwóch telewizorów?
 

Edytowane przez exde123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS - u  na Samsungu nie będziesz miał ..Ustaw tak odtwarzacz Allplayer by dawał np stereo ... tylko tak będzie dźwięk ( pretensje do Samsunga )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...