Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung QLED Q6F (2018) 65Q6FNA | TEST | Najtańszy QLED LCD z systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o jakieś piracenie ... po co w takim razie Samsung produkuje takie coś  jak soundbar HW-K950 który :

Soundbary firmy Samsung obsługujące format Dolby Atmos, poprzez aktualizację firmware otrzymają także wsparcie dla standardu surround DTS 5.1. Aktualizacja dotyczy flagowego modelu Samsung HW-K950, jak i również bardziej przystępnego HW-K850.

podłaczając ten soundbar z najnowszym i najlepszym telewizorem Samsung Q9FN jak i każdym z tego roku NIE BĘDZIE DŹWIĘKU z plików podłączonych po usb ... paranoja

Edytowane przez Eleonor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie pliki chcesz odtwarzać z DTS? Ślubne? Z wakacji? 99% osób myśli o piratach z sieci. Taka prawda. Stać Cię na Q9 za grubą kasę a nie stać na filmy?

Edytowane przez MarcinC
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MarcinC napisał:

Ale jakie pliki chcesz odtwarzać z DTS? Ślubne? Z wakacji? 99% osób myśli o piratach z sieci. Taka prawda. Stać Cię na Q9 za grubą kasę a nie stać na filmy?

Są ludzie, którzy oryginalne filmy trzymają na serwerach, a nie jak w ubiegłym stuleciu latają z VHS'ami Blu-ray'ami po całym domu. Równie dobrze możesz zadać pytanie, po co systemy Smart w telewizorach, przecież wystarczy dokupić oddzielny odtwarzacz?

Brak DTS'u to ogromny minus już teraz, a za jakiś czas (gdy być może platformy streamingowe przejdą z DD na DTS - TV kupujemy przecież na długie lata i nigdy nie wiemy co przyniesie przyszłość) może być tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinC napisał:

Przestańcie piracić to Wam DTS nie będzie potrzebny z plików po usb. Taka prawda. Filmy na płytach ze sklepu nie mają problemu z DTS!!! Niech ktoś tutaj się publicznie przyzna, że potrzebuje tego DTS do filmu ze ślubu w 4K HDR haha.

NAS słyszał? Jeżeli producent zabiera z modelu za kilka tysięcy zielonych coś, co od dawna było u niego standardem, by zaoszczędzić kilka zielonych  - to jest karygodne i nieważne, ilu osobom i do czego to się przyda.

Ale skoro tak zareagowałeś, to chyba Cię czapka w główkę parzy...
 

  • Plusik 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleks w tym kraju na pewno NASa z org filmami zgranymi ma masa osób. Na pewno. Najpierw to trzeba policzyć ile osób w ogóle idzie do sklepu i zechce kupić film za 100zł. A wy tutaj piszecie o jakimś nasie i dyskach za grubą kasę 2-5k zł. Dobre dobre. Bzdura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Samsung chyba jako pierwszy miał w tv DTS  to po co teraz wycofał i dlaczego z tv a nie z innych swoich urządzeń ?

Stać mnie na taki tv ale kupując nie chcę kastrata nie szastam na prawo i lewo pieniędzmi i wydając tyle kasy chciałbym by było jak najwięcej .. jestem przyzwyczajony że Samsung  ,, od zawsze ,, to miał więc teraz robię wielkie oczy  ... ile zaoszczędzili ?

Jak chcą więcej zaoszczędzić to proponuje np brak pilota bo mogę sobie wszystko ustawić guzikami ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio myślisz, że wiesz ile zaoszczędzili i jak działa ten biznes? .... To nie jest takie hop siup jak sądzisz. I nikt Ci tego nie powie.

Problem zgłosiliśmy gdyż wczoraj na 100% wszystko sprawdziliśmy na 2017 i 2018 kilku modelach (oficjalne pliki ze strony DTS a nie niewiadomego pochodzenia). Możliwe, że to jakiś problem z softem gdyż Samsung zarzeka się, że to powinno działać. Badamy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MarcinC napisał:

Kleks w tym kraju na pewno NASa z org filmami zgranymi ma masa osób. Na pewno. Najpierw to trzeba policzyć ile osób w ogóle idzie do sklepu i zechce kupić film za 100zł. A wy tutaj piszecie o jakimś nasie i dyskach za grubą kasę 2-5k zł. Dobre dobre. Bzdura.

Przesadzasz. Starsze bluraye kosztują ok. 50 zł, a w promocjach zdarzają się i za 20. Jest też spory rynek wtórny, nieraz z płytami w nie najlepszym stanie, które najlepiej skopiować i zapomnieć, by nie "zajeżdżać" lasera. Ceny NAS zaczynają się od 400 zł, dysk 4TB, na którym zmieści się ok. 100 filmów, kosztuje ok. 500.  Na wielu takie ceny nie robią już dziś wrażenia. Coraz więcej osób używa też NAS, aby trzymać tam kopie zapasowe, muzykę (można wówczas sobie przygotować składankę utworów z wielu płyt), zdjęcia i filmy z wakacji itp., więc nawet nie muszą dopłacać.
 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość że to zgłosiliście, jak udałoby się naprawić przynajmniej przez ARC będzie przechodzić do soundbara lub KD to byłoby super i powróciłbym do kupna nowego Samsunga.

3 minuty temu, Qleks napisał:

Przesadzasz. Starsze bluraye kosztują ok. 50 zł, a w promocjach zdarzają się i za 20. Jest też spory rynek wtórny, nieraz z płytami w nie najlepszym stanie, które najlepiej skopiować i zapomnieć, by nie "zajeżdżać" lasera. Ceny NAS zaczynają się od 400 zł, dysk 4TB, na którym zmieści się ok. 100 filmów, kosztuje ok. 500.  Na wielu takie ceny nie robią już dziś wrażenia. Coraz więcej osób używa też NAS, aby trzymać tam kopie zapasowe, muzykę (można wówczas sobie przygotować składankę utworów z wielu płyt), zdjęcia i filmy z wakacji itp., więc nawet nie muszą dopłacać.
 

Masz rację Qleks sam posiadam NAS Synology i znam kilka osób które mają kupione płyty CD Audio i super sprzęt stereo ze streamer-ami w których oczywiście nie uświadczysz napędu cd więc zrobienie kopii audio i trzymanie ich w jednym miejscu obsługując  z aplikacji na ios lub android jest o wiele wygodniejsze niż zmienianie płyt w odtwarzaczu. Stwierdzenie że z NAS korzystają głównie piraci trochę nie jest trafne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.08.2018 o 12:38, MarcinC napisał:

Jakie to piszesz głupoty to chyba aż sam w to nie wierzysz? Najlepsze to jakość DVD. Przestańcie piracić to Wam DTS nie będzie potrzebny z plików po usb. Taka prawda. Filmy na płytach ze sklepu nie mają problemu z DTS!!! Niech ktoś tutaj się publicznie przyzna, że potrzebuje tego DTS do filmu ze ślubu w 4K HDR haha. 

Mam oryginalną płytkę Bluray. Mam kino domowe/soundbar starszego typu które ma tylko wejście TOSLINK. Mój odtwarzacz Bluray nie ma osobnego wyjścia optycznego więc podpinam kino domowe do telewizora, który ma wyjście TOSLINK. Uruchamiam film który ma ścieżkę DTS-HD. Dostanę dźwięk 5.1 na moim kinie domowym czy tylko stereo? Nie musisz odpowiadać, to było pytanie retoryczne. Innym przypadkiem użycia jest posiadanie PS4 Slim, które też nie ma osobnego wyjścia TOSLINK, ale potrafi przesłać DTSa przez HDMI do telewizora.  

Edytowane przez efel
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Qleks napisał:

Przesadzasz. Starsze bluraye kosztują ok. 50 zł, a w promocjach zdarzają się i za 20. Jest też spory rynek wtórny, nieraz z płytami w nie najlepszym stanie, które najlepiej skopiować i zapomnieć, by nie "zajeżdżać" lasera. Ceny NAS zaczynają się od 400 zł, dysk 4TB, na którym zmieści się ok. 100 filmów, kosztuje ok. 500.  Na wielu takie ceny nie robią już dziś wrażenia. Coraz więcej osób używa też NAS, aby trzymać tam kopie zapasowe, muzykę (można wówczas sobie przygotować składankę utworów z wielu płyt), zdjęcia i filmy z wakacji itp., więc nawet nie muszą dopłacać.
 

Tak tak, wszyscy tak robią. Pewnie 50 osób w Polsce. Błagam Cię. Kto w dobie streamingu bawi się w takie rzeczy? 50 osób w kraju ? Jak dobrze pójdzie. Każdy dobrze wie, że w większości przypadków chodzi o pliki usb z nielegalnym filmem czy serialem. 

  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MarcinC napisał:

Tak tak, wszyscy tak robią. Pewnie 50 osób w Polsce. Błagam Cię. Kto w dobie streamingu bawi się w takie rzeczy? 

No... ja. Ale dotyczy to praktycznie CD z muzyką. Mam wszystko na NAS'ie i sobie czasem słucham jak mnie najdzie. Ale filmy z nośników jakie mam zgrywać na pena? Po co? Owszem, jakaś ponadczasowa klasyka, to tak - na NAS, nie na pena. Ale oryginały, które także mam? Stoją i czasem są odkurzane. Tak więc masz 100% racji. Te biadolenie o braku DTS i w zasadzie tylko na ten temat, dla mnie świadczy o tym, że grono zawiedzionych póki co nawet się nie zbliża do takiego sprzętu. Jak już wcześniej napisałem, dla mnie TV to w 99% przekaźnik obrazu. Natomiast jak się ma jakiegoś OLED'a czy zwykłego 4K to nie wyobrażam sobie aby pod nim nie stały odpowiednie, metalowe pudełka. Po prostu ktoś chce zaistnieć na forum więc pisze to co mu się wydaje za odpowiednie. A że słowa nie przytoczy o samym odbiorniku? Przecież nie o to chodzi. Nie ma DTS więc kicha, syf i dziadostwo. Taka Manta przecież ma.... Jeszcze jedno. Mam biegać do TV żeby mu zaaplikować jakiegoś pena? Toż to kabaret.

Edytowane przez krecio
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krecio napisał:

Jak już wcześniej napisałem, dla mnie TV to w 99% przekaźnik obrazu. Natomiast jak się ma jakiegoś OLED'a czy zwykłego 4K to nie wyobrażam sobie aby pod nim nie stały odpowiednie, metalowe pudełka.

Dlatego większość nie widziałaby problemu, gdyby wbudowany odtwarzacz i cała reszta aplikacji przepuszczała chociaż sygnał DTS do amplitunera (a Samsungi na 2018 podobno nawet tego nie robią).

Po co mi cały ten Smart TV, jeśli jest wybrakowany o jedną z podstawowych funkcji? I co jeśli DTS zagości kiedyś w platformach VOD (łącza mamy coraz szybsze, kiedyś nikt nie myślał o YT w 4K)?

A do specjalisty od piratów mam pewien komentarz - jeśli 99% osób podpina dyski USB z piratami i dlatego nikt nie powinien płakać z powodu braku DTSa (bo złodziejom nikt nie powinien współczuć), to może producenci w ogóle powinni zrezygnować z gniazd USB w telewizorach? Są przecież Netflixy, Showmaxe i zewnętrzne odtwarzacze Bluray...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem osób piszących o audio. Po co tutaj piszecie? Czy ktoś pisał tutaj o NAS i audio? Piszemy o zgrywaniu org płyt bluray czy uhd bluray na nasa co jest nierealne dla 99,9% osób. Szczególnie widzę te osoby zgrywające płyty 4K. Ciekawe jak to robią :) He he he.... ściągają obrazy i tyle... 

 DTS w streamingu? No i co? Chyba nie sądzisz, że będziesz miał do wyboru tylko DTS? Kolejny pomysł, który nigdy nie powstanie. Zawsze będzie multi wybór. 

Tak, pewnie producenci w ogóle powinni zrezygnować z usb. Co za bzdura. A jak mam obejrzeć film z wakacji nagrany telefonem czy kamerą w 4K? Człowiek dzisiaj ogląda zdjęcia, filmy zrobione smartfonem w doskonałej jakości. W sumie i  do tego już prawie nie potrzeba usb. Tak: usb to przeżytek i pewnie mało kto w ogóle już tego używa w dobie wifi, directów i bluetooth oraz serwisow streamingowych. USB dzisiaj służy tylko do filmów z napisami.. wiadomo jakich. Resztę oglądamy bezprzewodowo albo ze streamingu. Chyba, że ktoś żyje w jaskini i zgrywa fotki na usb. Powodzenia. 

Koledzy, bądźcie realistami a nie pie.... jakieś farmazony jakbyście żyli w 2010 roku i używali nagminnie portu USB. 

Edytowane przez MarcinC
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zawsze lepiej mieć więcej, niż mniej... Masz już Ferrari i Porsche w garażu, ale twój znajomy oprócz dwóch wymienionych ma jeszcze Lamborghini. Ja bym zazdrościł...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdrościłbyś mi portu USB? To raczej nie Lambo tylko Dacia - ja bym nie zazdrościł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o cechach telewizora, które wpływają na jego funkcjonalność, więc powtórzę raz jeszcze: lepiej mieć więcej, niż mniej. Za rok usuną ci port HDMI, bo dojdą do wniosku, że większość osób i tak wszystkich nie wykorzystuje. Też łykniesz to bez sprzeciwu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nikt takiego czegoś nie zrobi. Tak samo jak nikt nie usunie USB. Nadal nie widzę żadnych przesłanek by z powodu takiego drobiazgu jak brak DTS nie kupować telewizora. Chyba, że się piraci to już tej osoby problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MarcinC napisał:

Nie, bo nikt takiego czegoś nie zrobi. Tak samo jak nikt nie usunie USB. Nadal nie widzę żadnych przesłanek by z powodu takiego drobiazgu jak brak DTS nie kupować telewizora. Chyba, że się piraci to już tej osoby problem. 

Skąd wiesz, że nie zrobią? Jeśli klienci nie zagłosują kieszenią, to korpo, w celu zaoszczędzenia 1$ będzie obcinać funkcjonalność coraz bardziej. Będą tłumaczyć, że teraz to przecież streaming, chmury itd. Oczywiście masz rację, że brak DTS nie jest głównym czynnikiem decydującym w trakcie wyboru TV, natomiast przy porównywaniu dwóch równorzędnych pod względem jakości obrazu odbiorników takie "drobiazgi" mogą mieć znaczenie. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz takim tokiem myślenia to skąd wiesz, że za rok nie usuną pilota albo nie usuną matrycy. Nie popadaj w skrajność. HDMI to port. I wiadomo, że będzie przez lata. Właśnie wymyślają kolejne wersje. Nie brnij. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawe jest dlaczego z tv usunęli DTS a z innych swoich sprzętów nie a nawet zrobili aktualizacje .. to mnie ciekawi.

Na początku stawiałem że puścili telewizory na rynek a licencji na DTS jeszcze nie mieli wykupionej ... ba jakby chcieli to w każdej chwili mogliby pewnie dodać ten DTS  bo to tylko pewnie oprogramowanie a nie płytka ...

Kolega MarcinC tylko o jakimś piraceniu ciągle pisze ale jak widać inni producenci nie wycofali tego DTS  a nawet wprowadzili i jest.

Mi np też szkoda że usunęli 3D , także chciałbym by mój nowy tv miał tą funkcję mimo że na tv obejrzałem może z 4 filmy w 3D 

Chyba że nadejdą czasy że tv będzie można sobie samemu skonfigurować - takie ala moduły

 

To jest tak jak np z samochodem i szybami z tyłu --  jeżdżę 95% sam ( do pracy ) i tych szyb nie potrzebuję ale fajnie że są  . Mało tego - nie potrzebuję także tych pozostałych foteli jak jadę sam ... a jednak one są .

To że w Samsungu był DTS ja uznałem już za standard dla tej firmy  a tu nagle bum ..

Edytowane przez Eleonor
  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MarcinC napisał:

Wiesz takim tokiem myślenia to skąd wiesz, że za rok nie usuną pilota albo nie usuną matrycy. Nie popadaj w skrajność. HDMI to port. I wiadomo, że będzie przez lata. Właśnie wymyślają kolejne wersje. Nie brnij. 

Wolisz TV z systemem Smart czy bez?

Wolisz TV ze złączem USB czy bez?

Wolisz TV który można tylko postawić, czy też taki który można dodatkowo powiesić?

Wolisz TV który czyta/obsługuje więcej formatów video/audio czy mniej?

Wolisz TV tylko z HDR10, czy też HDR10+ oraz DV?

Użytkownicy podali mnóstwo zastosowań, w których brak DTS'u może przeszkadzać i nie ograniczają się one wyłącznie do powtarzanego przez Ciebie w kółko "piracenia".

12 godzin temu, MarcinC napisał:

 DTS w streamingu? No i co? Chyba nie sądzisz, że będziesz miał do wyboru tylko DTS?

Tak samo jak teraz mam na YT wybór między 720p, FHD i 4K. Chciałbyś oglądać YT na telewizorze HD Ready? A może wolałbyś na takim 4K? No właśnie...

Łącza mamy coraz szybsze i platformy streamingowe oferują coraz lepszą jakość obrazu i dźwięku. Nikt nie wie co przyniesie przyszłość, a ja nie chciałbym kupować TV, który już na starcie jest (prawdopodobnie) wykastrowany.

Edytowane przez fuze
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

Kolega MarcinC tylko o jakimś piraceniu ciągle pisze ale jak widać inni producenci nie wycofali tego DTS  a nawet wprowadzili i jest.

Panasonic juz chyba we wszystkich modelach z 2017 wywalił DTS - tez mnie to irytyje bo dziwna to oszczędność w teoretycznie topowym (na 2017) EX780 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinC napisał:

Wiesz takim tokiem myślenia to skąd wiesz, że za rok nie usuną pilota albo nie usuną matrycy. Nie popadaj w skrajność. HDMI to port. I wiadomo, że będzie przez lata. Właśnie wymyślają kolejne wersje. Nie brnij. 

Hmm... Co ma wersja do ilości? Całość ładnie podsumował kolega @fuze. Jeśli godzisz się, że dostajesz coraz mniej za coraz więcej, twoja sprawa. Dla mnie EOT. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...