Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung QLED Q6F (2018) 65Q6FNA | TEST | Najtańszy QLED LCD z systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung QLED Q6F (2018) 65Q6FNA | TEST | Najtańszy QLED LCD z systemem Tizen

W tegorocznej ofercie Samsunga, znajdziemy tańszy i bardziej przystępny telewizor QLED LCD. Jest nim Q6FNA. W naszym portfolio testów znajduje się już flagowiec - QE65Q9FN, oraz zakrzywiony QE55Q8CNA. Myślę, że to jednak Q6FNA, który trafił dziś do redakcji, cieszyć się będzie największym sukcesem QLEDowej serii, ze względu na swoją cenę. Przekonajmy się co oferuje.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co mógł Samsung zgotować swoim nabywcom w całej serii na rok 2018 to brak dekodera DTS, bardzo dziwne posunięcie producenta bo od wielu już lat Samsung zawsze wspierał ten standard dźwięku. Gdyby nie ten "babol" to zapewne byłby już szczęśliwym posiadaczem nowe TV ze stajni Samsunga. Shame on you Samsung !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mirek 59 napisał:

Czy ten dekoder w TV jest tak istotny ?

prosze rozświetl mi temat ?

Myślę że dla osób oglądających materiały w których jest ścieżka dźwiękowa w DTS to bardzo istotna kwestia. Jeżeli w TV nie ma takiego dekodera to masz ciszę w głośnikach powiem więcej telewizor nawet nie potrafi przerzucić DTS-u po ARC HDMI ani optycznym do zewnętrznego dekodera który poradziłby sobie ze zdekodowaniem dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odtwarzales coś z DTS? No i bez przesady z tym Mono

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma opcji żeby telewizor odtwarzał dźwięk w DTS poniżej lista obsługiwanych kodeków w linii na 2018, Mirek59 jesteś pewien że dźwięk z telewizora szedł w DTS ? jeżlei tak wklej proszę jakiś sceen z info z TV że dźwięk jest w DTS. Jeżeli faktycznie tak jest to wracam z zamiarem kupna nowego samsunga ;)

image.png.b8866550016ff2b1d3586be1ffada43c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mirek 59 napisał:

Nie napisałem ze dźwięk jest w DTS napisałem ze jest pewnie w mono ?

 

Mirku takie informację nic nie wnoszą do tematu tym bardziej dla osób które poważnie myślą o kupnie nowego telewizora a brak dekodera DTS jest dla nich istotną przeszkoda w podjęci decyzji. Kupując np 75" wersję na Q7 za ponad 15 kPLN jako nabywca nie chciał bym myć nie miło zaskoczony że włączam film z DTS a tam cisza ;(

PS. Może Maciej Koper mógłby rozwiać moje wątpliwości odnośnie kodeka dźwięku DTS ?

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisze tak 

Płyta jest w DTS  odtwarzacz BD UHD Samsunga połączony z TV hdmi 

Dźwięk w TV jest !  Nie wiem jaki ale ciszyn jak piszesz nie ma co mam jeszcze napisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do odbioru obrazu. Dźwięk to dodatek. Jeśli ktoś zaopatruje się w tego typu urządzenie to oczywistym jest, że tor audio pójdzie z zupełnie innego "klocka". W innym przypadku to tak jakby do trabanta włożyć silnik od Porsche (choć taki wynalazek faktycznie widziałem). Tak więc uważam, że dyskusja powinna dotyczyć obrazu i funkcjonalności z nim związanych. A nadal w tym i innych wątkach z uporem maniaka gadacie o DTS. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie rozumiesz. Jeśli będziesz miał jakiś film, serial, teledysk który będzie miał dźwięk w formacie DTS i będziesz go chciał odtworzyć z pena/dysku USB przez tv to z głośników tv/wzmacniacza/soundbara usłysz ciszę. Brak kodeka DTS to słaby temat w dzisiejszych czasach. Tym bardziej to zabawne że Samsung jako pierwszy ten kodek do tv wprowadził i przez długi czas jako jedni pozwalali na jego odtwarzaniem w tv.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kKadajo napisał:

Ty chyba nie rozumiesz. Jeśli będziesz miał jakiś film, serial, teledysk który będzie miał dźwięk w formacie DTS i będziesz go chciał odtworzyć z pena/dysku USB przez tv to z głośników tv/wzmacniacza/soundbara usłysz ciszę. 
 

Właśnie o tym mówię. Tv tego typu i materiał z pena? Oczywiście, wiem o tym, ze tak można tylko jakoś nie wyobrażam sobie tego. Mając taki tv bez jakiegoś podobnych możliwości odtwarzacza? To mi po prostu zalatuje dziadostwem i prowizorką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wbudowany odtwarzacz w samsungu jest bardzo fajny - szkoda z niego nie móc korzystać bo filmy będą nieme

na pendrive wchodzą tez filmy w uhd wiec pendrive nie jest wyznacznikiem żadnego dziadostwa bo jakość obrazu z pendrive'a może być taka sama jak z UHD playera za 2kzł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus71 trafiłeś w 10 chciałem to samo napisać tylko mnie ubiegłeś. Mkv w 4K maja bitrate nawet po 80 Mbit więc nie sadze żeby były złej jakości. Szkoda że nie ma oled-w 75 w miarę zjadliwych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe porażka na amen jak ktoś ma "kolekcje" piratów i nagle surprise że nowy tv odtwarza je bez dźwięku. Z drugiej strony mamy jeszcze PC i odtwarzacze Blu-ray, tutaj to już nie ma opcji żeby nie było dekodera DTS.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś rozjaśnić wątpliwości i napisać, czy TV nie zdekoduje dźwięku DTS (tj. nie odtworzy go na wbudowanych głośnikach), czy też nie przepuści go nawet do amplitunera (wtedy faktycznie wbudowany odtwarzacz stanie się bezużyteczny przy filmach z DTS'em)?

I drugie pytanie... Czy ewentualny problem dotyczy wyłącznie omawianego Q6F, czy też wszystkich Samsungów na ten rok?

Pytam, bo cena 65 calowego Q9FN spadła w MM/Saturnie z 15000 do 13500. Dodatkowo do dzisiaj jest promocja z bonami do wykorzystania na stacji BP, więc dla zmotoryzowanych końcowa cena telewizora wyniosłaby praktycznie 12000 - nic tylko brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich ustaleń wynika definitywnie że żaden TV Samsunga na rok 2018 nie obsługuje DTS tz nie będziesz miał dźwięku w TV jeżeli jest ścieżka zakodowana w DTS oraz TV nie przepuści go nawet do amplitunera ani po optyku ani po HDMI ARC. Ten kardynalny błąd ze strony Samsunga pozbył ich przynajmniej jednego klienta może w linii 2019 coś się zmieni.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, s@jmon napisał:

Ten kardynalny błąd ze strony Samsunga pozbył ich przynajmniej jednego klienta

Już dwóch...

Ciszę we wbudowanych głośnikach jeszcze bym przebolał, ale brak możliwości przepuszczenia dźwięku nawet do amplitunera dyskwalifikuje u mnie wszystkie Samsungi na ten rok. Nie po to kupuję Smart TV z milionem różnych aplikacji do odtwarzania, żeby później bawić się jeszcze w dodatkowe odtwarzacze na androidzie.

Cóż... Pozostaje mieć nadzieję, że Sony ZF9 wystartuje od w miarę rozsądnej ceny...

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za rok będą się chwalić tym że nowe modele mają DTS i już nie znikają ze ścian ... Podobno parę osób już chciało zgłosić kradzież Q9FN ale przypomnieli sobie że włączyli sobie tryb tryb Ambient ...  mam nadzieję że ten tryb też za rok zniknie w nowych modelach coby nie było żeby ludziska szukali telewizora po ścianach ... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nawet tanie Samsungi po 1000 czytały DTS, a teraz flagowiec za kilkanaście tysi nie może go przepuścić?! Zniknęło już 3D, tanie matryce 120hz, coraz mniej VA w dolnej półce, znika DTS. Zamiast tego przyszło 4K, które w ruchu bardziej przypomina DVD, i HDR, którego większość telewizorów nie jest w stanie pokazać. Cytując klasyka, "ale ten postęp zapieprza" :wacko:

 

2 godziny temu, s@jmon napisał:

Z moich ustaleń wynika definitywnie że żaden TV Samsunga na rok 2018 nie obsługuje DTS tz nie będziesz miał dźwięku w TV jeżeli jest ścieżka zakodowana w DTS oraz TV nie przepuści go nawet do amplitunera ani po optyku ani po HDMI ARC. Ten kardynalny błąd ze strony Samsunga pozbył ich przynajmniej jednego klienta może w linii 2019 coś się zmieni.


 

Aha, poza tym - z tego co tu czytam - na wielu telewizorach trzeba też ograniczać oglądanie wiadomości, stacji z kolorowymi logami, granie w statyczne gry, oglądanie filmów z pasami i takich, w których nic się nie dzieje :P
 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Qleks napisał:

Kilka lat temu nawet tanie Samsungi po 1000 czytały DTS, a teraz flagowiec za kilkanaście tysi nie może go przepuścić?! Zniknęło już 3D, tanie matryce 120hz, coraz mniej VA w dolnej półce, znika DTS. Zamiast tego przyszło 4K, które w ruchu bardziej przypomina DVD, i HDR, którego większość telewizorów nie jest w stanie pokazać. Cytując klasyka, "ale ten postęp zapieprza" :wacko:

 


 

Aha, poza tym - z tego co tu czytam - na wielu telewizorach trzeba też ograniczać oglądanie wiadomości, stacji z kolorowymi logami, granie w statyczne gry, oglądanie filmów z pasami i takich, w których nic się nie dzieje :P
 

Jakie to piszesz głupoty to chyba aż sam w to nie wierzysz? Najlepsze to jakość DVD. Przestańcie piracić to Wam DTS nie będzie potrzebny z plików po usb. Taka prawda. Filmy na płytach ze sklepu nie mają problemu z DTS!!! Niech ktoś tutaj się publicznie przyzna, że potrzebuje tego DTS do filmu ze ślubu w 4K HDR haha. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...