Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum i chciałbym prosić o doradzenie mi w wyborze tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost ale też i bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Prawdopodobnie będzie wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na przeciwko telewizora mamy okno przez które na wieczór wpada trochę słońca ale zazwyczaj zasłaniamy rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma od Samsunga model PS42B450B1W.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? No fajnie jak by miał 4k, HDR i SmartTV. Chciałbym matrycę 120Hz ale jeśli nie ma takiej to może być 60Hz.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder z Cyfrowego Polsatu i kino domowe (w przyszłości mam zamiar dokupić Blu-ray).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Od 4 do nawet 10.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Może być błyszcząca.  
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie to leci albo TVN/Polsat albo jakieś sportowe lub Discovery.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, do Youtube, Netflix też niedawno zacząłem oglądać, no i przeglądanie internetu.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Tv leci prawie przez cały dzień czasami od 9 rana do 23 wieczorem, ale filmy to głównie wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 55" byłby wystarczający.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie ma bardzo takiej rzeczy, chciałbym żeby miał łatwe menu w obsłudze i żeby działał ?
19. Preferencje co do marki ? Preferował bym LG, ale Samsung czy Philips też może być.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzeba 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 zł ale można coś naciągnąć w granicach rozsądku.

Jest wiele modeli a już nie wiem co wybrać, miałem przez chwile chęć na OLED ale jest trochę za drogi (no chyba że znajdzie się jakiś do 5500 zł ale to i tak na raty bym musiał w tedy wziąć a nie wiem czy to się opłaca). Telewizor będzie prezentem na urodziny dla ojca i chciałbym żeby starczył mu na lata więc nie chce kupić czegoś co może po 2 lub 3 latach być do wymiany. Obecna plazma służy nam już koło 11 lat. Na początku rzucił mi się w oczy LG 55SK7900 ale nie wiem czy będzie wystarczający, lub z Philips 55PUS7303, ale nie wiem jak to wygląda z android tv, widziałem już WebOs od LG i spodobał mi się i nie był trudny w obsłudze.

Do tego też będę potrzebował jakiegoś uchwytu a nie wiem jaki będzie stabilny.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG jest na matrycy Ips więc wieczorem czerni nie zobaczysz.

Philips 7303 jest na matrycy VA. Nie wiem czemu ale mnie się obraz na tym tv nie podoba. Jest jakiś taki przygaszony i jakby za mgłą, może to kwestia źródła sygnału a być może to kwestia odpowiedniej kalibracji-nie wiem.Próbowałem obraz na szybkiego poprawić ale bez skutku.

Poczytaj o tych modelach:

Panasonic ex700

Sony xe700

Samsung Nu7000

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce ips mają bardzo niski kontrast statyczny. Kolor czarny "świeci" i bardziej przypomina szary. Technicznie matryca Va kontrast statyczny ma ponad 3 krotnie większy a kolor czarny nie wypada już w taka szarość. Jeśli chcesz zobaczyć jak powinien wyglądać kolor czarny w TV to przyjrzyj się telewizorom OLED.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w sklepie OLED'a no czarny to był piękny, tyle że czy w tej cenie (3500 zł) będzie aż tak duża różnica między IPS a VA? Dla mnie to i tak będzie duży przeskok obrazu w porównaniu do starej plazmy.

Mam jeszcze pytanie czym się różni seria MU od NU od Samsunga?
Bo taki model też mi wpadł w oko ale nie wiem czy będzie dobry - Samsung UE55NU7472 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NU- Modele 2018

MU- Modele 2017

Tak, różnice w czerni miedzy IPS a VA, szczególnie wieczorem zauważysz bardzo szybko.

 

Jeśli 4k nie jest dla ciebie priorytetem to warto rozważyć OLED'a A7 Od LG, co prawda oglądasz dużo tv i mógłbyś się obawiać o wypalenia ale widzę ze masz tv plazmowy i domyślam się ze nic na nim się nie wypaliło. Rozważ to bo ten OLED to wydatek gdzieś kolo 4tys, niby tylko FHD ale  jednak OLED, zobacz go chociaż w sklepie, może być fajnie ;)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W neonecie masz teraz nu 8002 za 4399zł i do tego dostaniesz 400zł w bonie. Warto dołożyć.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna oferta, ale trochę przekracza mój budżet, jeszcze się nad nim zastanowie.

Poszukam po sklepach stacjonarnych czy gdzieś nie ma, żeby zobaczyć jak się prezentuje.

A jakiś tańszy model, no chyba że te tańsze są tak okrojone że nie warto ich kupować i lepiej dołożyć do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem gotowy dać za tego Samsunga 5k ale przeczytałem ostatnio raport sprzedaży tej firmy i wspominali w nim, że będą robić obniżki to i się wstrzymałem. Wczoraj zuważyłem spadek ceny to po pracy od razu leciałem do neonetu- dzisiaj go przywiozą. Za 5k to jeszcze można się zastanawiać ale za 4k ten tv nie ma sobie równych w tym przedziale i moim zdaniem warto dołożyć.

Za 3.6k masz panasa 58ex700 60hz ale on jest ligę niżej od nu8002

 

Edytowane przez Bartezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś kupił MU7002.... może i parę zł więcej ale masz telewizor na kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputronik wszystko to eksponaty, wiem bo dzwoniłem i pytałem jakieś 2 tygodnie temu. Fabrycznych sztuk już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...