Skocz do zawartości
sogu

TV do 4k Filmów, konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - Nie wiem dokładnie jakie wymiary ma pokój, ale około 5 na 4 metry.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - około 3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - Siedzę bezpośrednio przed ekrname, więc kąty nie są zbytnio istotne, preferuje oczywiście matrycę VA.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  - Umiarkowanie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - 4k, 1080p, i być może SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - Komputer, 4k UHD Player, Konsole ps4 pro, xbox one x, nintendo switch, w przyszłości ps5 i nowy xbox.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - dużo, czasami nawet i 16 godzin, minimum myślę, że 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie wiem czym to się różni, i jak wpływa na jakość oglądania.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - HBO GO, Netflix, Youtube, Filmy 4k/1080p, telewizji zwykłej nie oglądam.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Ciężko powiedzieć, czasami gram bardzo mało, bo więcej oglądam filmów i seriali, a czasami tylko gram. 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - Podobnie
17. Preferencje co do wielkości? - interesuje mnie 55 cali, nie chcę większego, ani mniejszego.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? - Trochę samemu szukałem informacji w internecie i najlepszą opcją wydaję się Samsung, albo Sony, ale jeżeli są w podobnej kwocie lepsze telewizory, to chętnie posłucham.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - Nie muszą mieć 3D.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 6000 zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - Raczej nie.

 

Witam. Wypełniłem ankietę. Jednocześnie mam pytanie związane z HBO GO. Znalazłem takie informacje, że na android TV nie da się zainstalować HBO GO przez googple play, co najwyżej można pobrać plik instalacyjny z poza sklepu, ale wtedy obraz jest w jakości 480p, bo jest skierowany na smartphony, a HBO GO nie udostępnia lepszej jakości na smartphony. Czy coś się w tej kwestii zmieniło? To jest dla mnie ważna kwestia, i telewizor musi natywnie wspierać HBO GO w 1080p, albo 4k. Druga kwestia, to chciałbym, zeby telewizor obsługiwał Dolby Vision. Trzecia kwestia, to oczywiście niski input lag, w każdym trybie 1080p, HDR 4k, itd. Oczywiście telewizor musi być LCD, nie chce OLEDA, ponieważ przy moim użytkowaniu na 100% zacznie się wypalać już po paru miesiącach ( i to pewnie jakbym miał szczęście), i proszę mi nie wmawiać, że wypalanie w OLEDACH, to mit, czy sporadyczność, bo tak nie jest. Tylko LCD. Narazie to tyle, proszę o pomoc w wyborze telewizora.

Edytowane przez sogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...