Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka lat temu szukając TV przeczytałem tu mnóstwo świetnych opinii o Sony 60W605B, który też zakupiłem i jestem zadowolony. Teraz przyszedł czas na nowy TV, głównie ze względu na większą odległość od tej z jakiej obecnie oglądam (dlatego też 75' to minimum). W tej samej cenie są dwa modele - Sony KD-75XF8596 oraz Samsung 75NU8002. Różnica zasadnicza - IPS vs. VA. Do tej pory byłem przekonany, że stary W605 ma też IPS. Porównując te 3 modele na displayspecifications.com, przeżyłem nie małe zdziwienie. Tym bardziej, że po włączeniu plansz testowych na yt na obecnym szkiełku, wyszło mi, że rogi noszą znamiona cloudingu (mam nadzieję, że nie mylę pojęć) oraz oglądając filmy wieczorem zawsze brakowało mi szczegółów przy ciemnych scenach. Obawiam się, że na IPS XF8596 będzie jeszcze gorzej.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  oglądamy głównie na wprost z mała odchyłką
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  stać na szafce
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce będzie świecić z boku telewizora, ale nie bezpośrednio po nim (okna na południe)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 60W605B
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? All-in-One
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K (10%) i HD (90%)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder nc+, PS4 PRO, amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, ze względu na sąsiedztwo okien
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wszystkie po trochu (filmy, sport, dokumenty)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, głównie youtube, netflix, hbogo
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, na PS4 PRO, ok. 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w ciągu dnia ok. 1-2h, TV włączony jest bardzo często od 17 do 23 (także w lecie to w większości dzień, a w zimie... wiadomo)
17. Preferencje co do wielkości? 75+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? powolne i zawiłe (jak w starych LG) menu 
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10-12 tys. zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jestem na tak

 

Znaczna liczba tematów i odpowiedzi w nich porównuje ww. Sony z LG C7B (czy jakoś tak) z kolei NU8002 z innymi Samsungami. Pokusi się ktoś o porównanie ich ze sobą? Czytałem oczywiście oba testy Maćka - gdzie wg rekomendacji wygrywa Samsung. To oraz dużo pozytywnych opinii o NU8002 powodują u mnie wątpliwości czy pierwotny wybór Sony'ego był dobry. 

Może jeszcze coś wartego rozważenia w tych pieniądzach? 

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , też podłączam się do tematu, muszę wymienić mojego Lg 65Bjc oled na 75 cali.
Pozdrawiam
Marcin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie w MM porównać oba TV i.. subiektywnie wydaje mi się, że Sony odstaje od Samsunga. Niestety nie stały obok siebie, a i Samsung trafił się większy, ale Sony moim zdaniem jest bledszy i powolniejszy w reakcji. Smużenie też w Sony było widoczne.

Czy to prawda, że 75 calowy Sony może trafić się zarówno IPS, jak i VA - w zależności od tego jak 'podejdzie' w fabryce? Czy może na matrycy VA w rogach ekranu występować clouding (zresztą to samo co wydaje mi się, że występuje w moim W605B)?

W oko wpadły nam jeszcze QLEDy Samsunga model 2018 - nie pamiętam cyferek,  jak i 2017 - QE75Q7FAMTXXH, ale pierwszy już drogi a drugi ostatni na ekspozycji. Czy QLED to duża różnica w stosunku do tytułowych dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tv będziesz używać do grania więc z całą pewnością Samsung będzie lepszym wyborem.

Interpolacja z lagiem 21ms w trybie gry- nic tego nie pobije.

Nawet się nie zastanawiaj i bierz samiego.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do tego Sony 75XF9, warto dopłacić?
Aktualnie chyba bliżej mi do NU8002 niż do XF8596.

Natapane z szarik Samsung S8

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xf9005 to już pełne podświetlenie a nie krawędziówka jak w Samsungu, soniacz ma też dużo lepsze wygaszanie strefowe (choć gorsze niż zeszłoroczny model) i lepszy HDR. 

Do filmów xf9005

Do gier w dalszym ciągu Samsung Nu8002 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w codziennej eksploatacji (czyt. programy, filmy, seriale i inne głupoty, które można znaleźć w naszej telewizji)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie zastanawia - odległość od TV. W moim przypadku to będą jakieś 4m. Dopłata do 82NU8002 jest jeszcze w zasięgu moich możliwości, ale do 85XF8596 już nie. Czy różnica w tych kilku calach na odległości 4m będzie zauważalna? Wg kalkulatora to powinienem mieć z 96 calowy TV, ale cóż... aż taki bogaty nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej wolał 75XF9 ze względu na lepsze wygaszanie strefowe

czerń powinna być znacznie gorsza w samsung a na takiej powierzchni tv świecąca czerń to bardzo słaba sprawa

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do 75XF9 trzeba by dorzucić kolejne 2k w stosunku do 82NU8002, nie mówiąc już o 75XF8596.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj testy xf9000 i nu8002 - mini FALD w xf9000 daje namiastkę super czerni - na takim kolosie są spore kąty przy oglądaniu więc na pewno to pomaga

nie wiem czy local dimming samsunga nie okazałby się tu rozczarowujący

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety XF9005 jest poza moim zasięgiem. Dziś jeszcze dużo dobrego słyszałem o Philips 75PUS8303, ale jeszcze nie miałem okazji poczytać o nim, testów czy opinii.
Na chwilę obecną w grze jest 75XF8596, NU8002 (z ewentualną dopłatą do 82 cali), no i ten PUS8303 (choć o nim muszę jeszcze poczytać).

Natapane z szarik Samsung S8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promo w EURO RTV AGD robi swoje. 85XF8596 czy QE75Q7FNA - ktoś, coś na szybko? Zakładając wymagania jak w formatce w 1. poście, czyli 4m od kanapy, w jasnym pokoju, z przeznaczeniem do wszystkiego i przez cały dzień... Pytanie czy iść w rozmiar czy w jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...