Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung QLED Q6FNA 2018 już w naszej redakcji!

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung QLED Q6FNA 2018 już w naszej redakcji!

Do naszej redakcji przyjechał właśnie do fachowych testów najbardziej przystępny cenowo Samsung z serii QLED czyli Q6 2018! Firma prezentowała ten model na wiosnę tego roku a pierwsze egzemplarze nie tak dawno trafiły do sprzedaży w całej Polsce!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Namtih napisał:

Najtańszy samsung jest dużo droższy od lg oleda - ciekawa polityka

Na dodatek Samsung ma tak agresywny marketing, że ludzie to kupują...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 5
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, piter20020 napisał:

Na dodatek Samsung ma tak agresywny marketing, że ludzie to kupują...

Nie samą czernią człowiek żyje...

Jeśli mam jasny salon to po co mi OLED z zafarbami, który dodatkowo w dzień będzie robił za lustro? Chyba normalne, że wolę przyzwoitego LCD'ka z najlepszą na rynku powłoką antyrefleksyjną...

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fuze napisał:

Nie samą czernią człowiek żyje...

Jeśli mam jasny salon to po co mi OLED z zafarbami, który dodatkowo w dzień będzie robił za lustro? Chyba normalne, że wolę przyzwoitego LCD'ka z najlepszą na rynku powłoką antyrefleksyjną...

Na szczęście OLED ma wiele innych zalet poza czernią i nikt w bezpośrednim porównaniu obu technologii nie wybierze LCD (patrz ostatni TV Shootout). Kolejnym przykładem jest to, że większość czołowych producentów TV swoje najwyższe modele opiera o technologię organiczną. W jaki sposób to wytłumaczysz? 

Czytałem już te twoje wojenki w dziale OLED, więc odpuść, bo stajesz się monotonny. Mój egzemplarz, kilku moich znajomych i parę osób na forum nie ma żadnych zafarbów, więc twój argument jest inwalidą. Są też osoby jak @Subman czy @Damiano85, którzy doświadczyli minimalnych przebarwień, ale w żaden sposób nie przeszkadza to w normalnym używaniu TV. Dodam też, że przed OLEDem miałem dwa LCD Samsunga. Pierwszy miał tylne podświetlenie i pod względem obrazu było super. Szkoda, że po roku matryca tak się zakurzyła, że serwis musiał go zabrać do czyszczenia i stwierdzili, że po gwarancji będę musiał sobie radzić z tym sam. Kolejnym TV była już krawędziówka z którą wytrzymałem dwa miesiące. Clouding okazał się tak dokuczliwy, że telewizor znalazł nowego właściciela...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fuze napisał:

Jeśli mam jasny salon to po co mi OLED z zafarbami, który dodatkowo w dzień będzie robił za lustro? Chyba normalne, że wolę przyzwoitego LCD'ka z najlepszą na rynku powłoką antyrefleksyjną...

a jaki to topowy LCD znalazłeś który nie ma lustra? 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piter20020 napisał:

nikt w bezpośrednim porównaniu obu technologii nie wybierze LCD (patrz ostatni TV Shootout)

O kurde... Grupa kilkunastu osób z ulicy, która miała max. kilka godzin na ocenę raptem 4-5 różnych telewizorów (samych OLEDów + jednego LCD'ka). Bardzo wiarygodny test, nie ma co... Ciekawe, jak by ten shootout  wyglądał na większej grupie, z większą liczbą porównywanych TV i z dłuższym czasem na "zapoznanie się" z każdym egzemplarzem. Może nagle by się okazało, że OLEDowy efekt WOW potrafi szybko przeminąć i na główny plan wyszłyby wady, których w pierwszej chwili aż tak nie widać...

12 minut temu, piter20020 napisał:

Kolejnym przykładem jest to, że większość czołowych producentów TV swoje najwyższe modele opiera o technologię organiczną.

Swego czasu większość producentów przeszła na oświetlenie krawędziowe. Czy to oznacza, że FALD jest gorszy? Chyba nie bardzo...

Poza tym jeszcze 2 lata temu producenci forsowali technologię 3D. Gdzie jest ona obecnie? Dlaczego już się nie sprzedaje? Potrafisz to wytłumaczyć? Przecież zgodnie z Twoją logiką 3D powinno być lepsze od 2D... Ale co ja tam wiem... (Być może tylko) chwilowe trendy producentów świadczą o tym, co jest "lepsze"..Brawo Ty!

16 minut temu, piter20020 napisał:

W jaki sposób to wytłumaczysz?

Nie jestem inżynierem, marketingowcem, ekonomistą, więc nie wytłumaczę. Mogę tylko zgadywać. Być może technologia OLED jest tańsza, prostsza, ma większe marże, itp. itd.? Być może działa marketing albo efekt nowości? Łatwiej wmówić, że to "technologia jutra" i zażądać kosmicznych cen (które po roku bardzo szybko spadają - świadczy to właśnie o marżach, bo żaden producent nie sprzedawałby poniżej kosztów)?

21 minut temu, piter20020 napisał:

Mój egzemplarz, kilku moich znajomych i parę osób na forum nie ma żadnych zafarbów, więc twój argument jest inwalidą.

Sorry, ale takie wpisy kompletnie ignoruję, póki nie pokażesz zdjęć z kolorowymi planszami. Kilka dni temu wrzuciłem filmik z jakiejś (prawdopodobnie sponsorowanej) recenzji jednego z OLEDów LG. Autor zachwycał się idealną czernią i też nie widział bardzo wyraźnych zafarbów w testowym egzemplarzu. Mało tego - wielu użytkowników tego forum oceniło, że zafarb jest niewielki i im by nie przeszkadzał. Sorry, ale nie odpowiadam za ślepotę innych. Jeśli żółta plama na 1/3 ekranu jest dla kogoś "minimalnym przebarwieniem", to przestają mnie dziwić zachwyty niektórych nad "niemal idealnym obrazie OLEDów"...

Przed chwilą, klaus71 napisał:

a jaki to topowy LCD znalazłeś który nie ma lustra? 

W którym miejscu pisałem o topowym LCD? Do jasnego salonu wolę przyzwoitego LCD'ka nawet z cloudingiem i ciemniejszymi narożnikami (których w dzień i tak nie zauważę), niż OLEDa z plamami na jednolitych kolorach (widocznymi bez problemu o każdej porze), który dodatkowo będzie robił za lustro...

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem jaki to przyzwoity LCD znalazłeś który nie ma lustra?

 

czy tak teoretyzujesz i zacząłeś właśnie szukac czy jakiś jest w ogóle dostęny?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klaus71 napisał:

zatem jaki to przyzwoity LCD znalazłeś który nie ma lustra?

 

Nowa seria Samsunga z serii NU podobno ma satynową matrycę i gwarantuje przyzwoity obraz. Piszę podobno, bo TV widziałem tylko w sklepie. Sony XF90 tak samo.

Zresztą nie pisałem o przyzwoitym LCD bez lustra, tylko o "przyzwoitym LCD z najlepszą na rynku powłoką antyrefleksyjną". Piter wyśmiał Samsunga, zarzucił że ludzie kupują ich produkty wyłącznie dzięki agresywnemu marketingowi, a prawda jest taka, że nie każdy potrzebuje idealnej czerni i dla niektórych inne atuty (jak choćby mniejsze refleksy czy brak wypaleń albo zafarbów) mogą mieć większe znaczenie.

Do jasnego salonu taki Q6FN sprawdzi się o niebo lepiej niż B7. Pomijam już fakt, że ten pierwszy w wersji 65 calowej kosztuje ok. 9,5 tysiąca, drugi 8,5. Różnicę tysiąca zł przy takich kwotach ciężko nazwać "dużą" ("Najtańszy samsung jest dużo droższy od lg oleda - ciekawa polityka").

Idź do sklepu, na żywo porównaj refleksy na różnych ekranach, a dopiero potem wróć do dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepiej ty idź sobie do sklepu zamiast pisać "podobno"

ja widzę to co jest na RTINGs i jakie refleksy ma sony i ten samsung (dział Reflections)

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6f-q6-2018

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

vs b7

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled

kup sobie zatem tego samsunga z "wybitną matową matrycą"  i ciesz się jej matowością (bo z tłumieniem refleksów ma problemy)

po co tyle biadolenia na OLED - nie podoba się - kup coś innego w równie horrendlanej cenie

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klaus71 napisał:

to lepiej ty idź sobie do sklepu zamiast pisać "podobno"

Byłem, widziałem.

I refleksy na żywo wyglądają zdecydowanie lepiej na ekranach z matowymi/półmatowymi/satynowymi ekranami. Ale Ty dalej podniecaj się recenzjami w internecie. Serio... Idź do dowolnego sklepu, znajdź dowolnego OLEDa stojącego obok dowolnego LCD'ka, porównaj realne odbicia, a dopiero potem wróć na forum.

Słowo "podobno" odnosiło się do jakości obrazu (fakt, wstawiłem je w złym miejscu). Oba telewizory widziałem na żywo i oba pod względem refleksów wypadły o niebo lepiej od każdego OLEDa w sklepie. O gwarancji przyzwoitego obrazu napisałem "podobno", bo na podstawie kilku minut w sklepie ciężko cokolwiek oceniać. OLEDy na dynamicznych scenach stojące na ekspozycji też zachwycają, a dopiero w domu wychodzi banding, plamy, zafarby, itp. itd.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fuze napisał:

Zresztą nie pisałem o przyzwoitym LCD bez lustra, tylko o "przyzwoitym LCD z najlepszą na rynku powłoką antyrefleksyjną". Piter wyśmiał Samsunga, zarzucił że ludzie kupują ich produkty wyłącznie dzięki agresywnemu marketingowi, a prawda jest taka, że nie każdy potrzebuje idealnej czerni i dla niektórych inne atuty (jak choćby mniejsze refleksy czy brak wypaleń albo zafarbów) mogą mieć większe znaczenie.

Do jasnego salonu taki Q6FN sprawdzi się o niebo lepiej niż B7. Pomijam już fakt, że ten pierwszy w wersji 65 calowej kosztuje ok. 9,5 tysiąca, drugi 8,5. Różnicę tysiąca zł przy takich kwotach ciężko nazwać "dużą" ("Najtańszy samsung jest dużo droższy od lg oleda - ciekawa polityka").

Nie no, oczywiście - Q6FN "nie ma zafarbów". Na pewno będą też cię cieszyć plamy na matrycy i DSE podczas twoich ulubionych meczów piłkarskich ? 

Cytat

Gray uniformity is decent. At 50% gray, some clouding is visible and the center of the screen is slightly brighter. Dirty screen effect is noticeable when watching sports or playing video games. However, results improve significantly at darker shades of gray and the uniformity is much better, and almost no clouding or DSE can be seen.

q6fn-dse-large.jpg

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6f-q6-2018

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na koniec "lepsza" powłowka antyrefleksyjna Q6FN w akcji :)

B7:

b7a-average-room-large.jpg

Q6FN:
q6fn-average-room-large.jpg

  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q6n chyba za bardzo nie ma powłoki antyrefleksyjnej - on ma mat/półmat więc potencjalnie to ją zastępuje

jak kogoś męczy lustro stosowane w topowych tv (i oled i lcd) to niestety musi zejść do poziomu półki średniej na takie sztuki gdzie jest mat 

tylko po grzyba dorabiać teorię o wyższości powłoki matowej - refleksy będą gorsze niż na oled - a słońce na nią "walące" też uniemożliwia oglądanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Subman napisał:

I na koniec "lepsza" powłowka antyrefleksyjna Q6FN w akcji :)

B7:

b7a-average-room-large.jpg

Q6FN:
q6fn-average-room-large.jpg

Subman i jego porownania zdjec haha :D u kikiego miałeś szkolenia?

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Subman napisał:

Nie no, oczywiście - Q6FN "nie ma zafarbów".

Na pewno nie takie, jakie występują w OLEDach.

W niektórych LCD'kach występuje większy lub mniejszy DSE (z tym się zgadzam), ale porównać go można do bandingu w OLEDach - widzisz go w specyficznych warunkach, na jednolitych planszach i ze wszystkich ewentualnych wad przeszkadza najmniej (jak zresztą martwe piksele). Ja przynajmniej jestem na tyle obiektywny, że dokuczliwość akurat tego konkretnego problemu w obu technologiach oceniam podobnie. Natomiast Ty hipokryto albo płatny trollu, z jednej strony banding w OLEDach bagatelizujesz ("i tak tego nie widać" - to Twoje słowa), z drugiej wyśmiewasz i wypominasz DSE w LCD'kach...

Dla porównania - zafarby w OLEDach widzisz o każdej porze, w każdych warunkach i na każdym materiale.

Kolejnego posta nawet nie będę komentował, wystarczy że @Somebody101 zrobił to za mnie. Ty porównujesz refleksy na zdjęciach, ja byłem w sklepie i przeprowadziłem je na żywo. Na topowych Samsungach (albo TV również innych producentów z półmatowymi matrycami) odbijały się wyłącznie najjaśniejsze elementy hali (czyli głównie lampy na suficie). Na OLEDach (nie tylko LG) odbijało się praktycznie wszystko: lampy, regały, pudełka, itp. itd.

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tylko po grzyba dorabiać teorię o wyższości powłoki matowej - refleksy będą gorsze niż na oled - a słońce na nią "walące" też uniemożliwia oglądanie

Nie zauważasz pewnej różnicy...

W przypadku ustawienia mocnego źródła światła naprzeciwko telewizora wszystkie matryce zachowają się podobnie i żadna sobie nie poradzi z refleksami.

Inaczej sprawa wygląda w bardzo jasnym pomieszczeniu, gdzie światło nie trafia bezpośrednio na ekran. Wtedy OLEDowe szkło na którym wyświetlane będą ciemne treści nadal będzie robiło za lustro, natomiast niektóre (wszystkie?) półmatowe matryce dadzą sobie radę.

Ciężko rozmawiać z fanatykami, którzy twierdzą że półmat odbija promienie na tym samym poziomie co gładka, błyszcząca tafla...

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty fuze chyba lustra to nie masz w domu ? zaczynam poważanie podejrzewać że ty tego oleda nawet nigdy nie miałeś w domu bo wypisujesz już takie bzdury że to wszytko się kupy nie trzyma. Ciągle narzekasz, wymyślasz, twoje argumenty są tak słabe że ręce opadają. Nie pokazałeś żadnych zdjęć tych swoich zafarbow a utrzymujesz że miałeś już dwa razy OLED'a wymienionego. Wiesz co? Kłamiesz, po prostu wymyślasz i robisz to tak słabo że stałeś się tutaj na forum klaunem z którego już wszyscy się śmieją. Myślę że nadszedł czas aby dodać cię do listy ignorowanych. Będziesz musiał zacząć całą zabawę od nowa.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fuze

Oj widzę że bardzo cię zabolała prawda :) Wystarczyło wysłać prawdziwe zdjęcia i trolling mode włączył ci się na maksa. Widzisz, miałeś na pewno jednego wadliwego OLEDa (co sam potwierdziłem), ale zdjęcia drugiego w ogóle już nie wysłałeś zasłaniając się, że tego nie widać na zdjęciu. A z drugiej strony piszesz, że nie wszyscy potrzebują idealnej czerni, tylko oczekują braku zafarbów i mniej refelksów. A widać jak na dłoni,  że Q6FN ma nie tylko DSE (który jak najbardziej będzie uciążliwy podczas meczów piłkarskich), ale i zafarby, jaśniejsze i ciemniejsze obszary i winietowania. A u mnie na OLEDzie z kolei widzisz niby rzekome "wypalenia". Takie coś może pisać tylko płatny pracownik Samsunga albo troll. I tyle ode mnie :) 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Subman napisał:

Oj widzę że bardzo cię zabolała prawda :) Wystarczyło wysłać prawdziwe zdjęcia

 

Co za typ xD jak można oceniać jakość telewizora na podstawie zdjec z Internetu? Ponadto zrobionych w niewiadomo jakich warunkach i nie wiadomo jakim aparatem :D osiagasz coraz to większe szczyty żenady.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kKadajo napisał:

zaczynam poważanie podejrzewać że ty tego oleda nawet nigdy nie miałeś w domu bo wypisujesz już takie bzdury że to wszytko się kupy nie trzyma. Ciągle narzekasz, wymyślasz, twoje argumenty są tak słabe że ręce opadają. Nie pokazałeś żadnych zdjęć tych swoich zafarbow a utrzymujesz że miałeś już dwa razy OLED'a wymienionego. Wiesz co? Kłamiesz, po prostu wymyślasz

Zaraz po odbiorze pierwszej sztuki wrzuciłem zdjęcie z jakiegoś meczu mistrzostw, gdy TV stał jeszcze na podłodze. Powinno być gdzieś  wątku o B7, ale nie umiem go znaleźć. Na murawie widać było żółte zafarby, które pozostawały w tym samym miejscu niezależnie od ruchu kamery (początkowo myślałem, że tak pada światło na stadionie). Widać je też było na zielonej i żółtej planszy testowej (na zielonej przebijała żółć, na żółtej pomarańcz).

Co do reszty posta, masz rację... To ja wymyśliłem banding, zafarby, martwe piksele, krzywo naklejone polaryzatory, wypalenia, powidoki, itp. itd. Przecież wszyscy wiedzą, że nic takiego w OLEDach nie ma miejsca. Dodaj mnie może do listy ignorowanych jak masz pisać takie brednie, płakał jakoś specjalnie z tego powodu nie będę.

13 minut temu, Subman napisał:

piszesz, że nie wszyscy potrzebują idealnej czerni, tylko oczekują braku zafarbów i mniej refelksów.

A tak nie jest? Jeśli do jasnego salonu mam kupić OLEDa, który w dzień będzie robił za lustro a wieczorem raczył zafarbami, to chyba normalne że wybieram LCD, który w obu tych aspektach wypadnie zdecydowanie lepiej (nawet kosztem utraty idealnej czerni).

15 minut temu, Subman napisał:

A widać jak na dłoni,  że Q6FN ma nie tylko DSE (który jak najbardziej będzie uciążliwy podczas meczów piłkarskich), ale i zafarby,

Ja zafarbów na tej szarej planszy nie widzę. Może gdybym zobaczył np. jeszcze żółtą czy zieloną, to mógłbym wtedy ewentualnie napisać, że kolory wpadają w zupełnie inne odcienie (jak to miało miejsce na obu sztukach B7). DSE jest widoczny, ale z nim sprawa wygląda podobnie jak z bandingiem w OLEDach. W filmie czy serialu DSE/banding widać zdecydowanie mniej niż plamy na kolorach.

23 minuty temu, Subman napisał:

A u mnie na OLEDzie z kolei widzisz niby rzekome "wypalenia".

Widzę ewidentne plamy. Albo to wypalenia, albo faktycznie efekt kompresji jpg. Wrzuć więcej zdjęć górnego lewego narożnika (najlepiej kilku plansz), to wyjaśnisz sytuację.

24 minuty temu, Subman napisał:

Takie coś może pisać tylko płatny pracownik Samsunga 

Chyba słaby ze mnie pracownik, skoro otwarcie twierdzę, że Samsung przesadził z cenami swoich wszystkich modeli o kilka tysięcy, martwię się o agresywny system wygaszania stref w Q9 i żałuję, że nie kupiłem ZD9 w SC gdy były jeszcze dostępne modele fabrycznie nowe (ZF9 pewnie wystartuje od 20-25 tysięcy, a to już nie mój budżet).

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Somebody101 napisał:

 

Co za typ xD jak można oceniać jakość telewizora na podstawie zdjec z Internetu? Ponadto zrobionych w niewiadomo jakich warunkach i nie wiadomo jakim aparatem :D osiagasz coraz to większe szczyty żenady.

przecież wyście ocenili zafarby na oledzie po filmie - już jakieś barany wczesniej dopatrzyły sie na tego typu filmach/zdjęciach z targów np. wypaleń które były odbiciami otoczenia

po prostu żal czytać wasze brednie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fuze napisał:

A tak nie jest? Jeśli do jasnego salonu mam kupić OLEDa, który w dzień będzie robił za lustro a wieczorem raczył zafarbami, to chyba normalne że wybieram LCD, który w obu tych aspektach wypadnie zdecydowanie lepiej (nawet kosztem utraty idealnej czerni).

Gdybyś to napisał jeszcze w stosunku do Q9FN, który faktycznie ma bardzo dobrą powłokę antyrefleksyjną to nie miałbym się czego czepiać. Ale w Q6FN masz o rząd wielkości gorszy filtr antyrefleksyjny. DSE, zafarby, winmietowanie i plamy na Q6FN widzę, że koledze nie będą przeszkadzały.

5 minut temu, fuze napisał:

Ja zafarbów na tej szarej planszy nie widzę. Może gdybym zobaczył np. jeszcze żółtą czy zieloną, to mógłbym wtedy ewentualnie napisać, że kolory wpadają w zupełnie inne odcienie (jak to miało miejsce na obu sztukach B7).

To może warto, abyś się do okulisty udał. Bo ja widzę lekkie plamy zółto/niebieskie.

7 minut temu, fuze napisał:

DSE jest widoczny, ale z nim sprawa wygląda podobnie jak z bandingiem w OLEDach. W filmie czy serialu DSE/banding widać zdecydowanie mniej niż plamy na kolorach.

Bzdury. DSE na Q6FN będzie widoczny na dużych, jednolitych planszach - przede wszystkim w sporcie. Banding na OLEDzie jest widoczny praktycznie w specyficznych, ciemnych scenach w filmach. W sporcie nie ma żadnego problemu z DSE na OLEDzie.

9 minut temu, fuze napisał:

Widzę ewidentne plamy. Albo to wypalenia, albo faktycznie efekt kompresji jpg. Wrzuć więcej zdjęć górnego lewego narożnika (najlepiej kilku plansz), to wyjaśnisz sytuację.

Gdybyś nie pisał tu ewidentnych kłamstw i nie wciskał w usta słów, których nie wypowiedziałem, to bym je podesłał. Ale jak masz manipulować, to nie mam zamiaru tego robić.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fuze napisał:

Ciężko rozmawiać z fanatykami, którzy twierdzą że półmat odbija promienie na tym samym poziomie co gładka, błyszcząca tafla...

to ty jesteś fanatykiem - na razie takim fanatykiem - teoretykiem dla którego każdy tv nie oled jest super - ale jeszcze żadnego z tych super tv nie ma 

na matowej matrycy refleks światła na ciemnym tle tez spowoduje że już w tym miejscu g... zobaczysz 

więc kup sobie matowy - widziałem jakieś nawet za 1500zł w supermarketach i ciesz się swoim idealnym tv

na razie twoje bredzenie o virtualnych super lcd z matowymi matrycami w super niskich cenach (a nie horrendlanych 5kzł jak za b7) zabijających jakością tego oled są po prostu komiczne

 

to co kupisz coś w końcu ? czy będziemy czytać twoje wypociny w nieskończoność?

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat przerodził się w swego rodzaju ''małe przepychanki''. Skorzystam z okazji i skoro znacie już zalety i wady Samsunga z serii Q6FN to zapytam czy warto sprzedać Samsunga UN48JS9000 (https://www.samsung.com/us/support/owners/product/2015-suhd-smart-tv-js9000-series) i zamienić na Q6FN a dokładnie na ten model QN49Q6FNAFXZA (https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/qled-4k-tvs/49--class-q6fn-qled-smart-4k-uhd-tv--2018--qn49q6fnafxza/)? Ten z 9 serii zaczął pracować bardzo wolno i mam go dość dlatego szukam jakiegoś ''zamiennika''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...