Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Najnowszą serię wyświetlaczy OLED LG poznaliśmy już w teście modelu OLED55B8. Nakreśliło to nam mniej więcej czego możemy spodziewać się po telewizorach organicznych tej firmy, wydanych na 2018 rok. Między serią B, a wyższymi (C, E i W) może występować jednak w tym roku różnica w jakości obrazu (czego nie było w 2017), ze względu na zastosowanie innego procesora - Alfa 7 w B8 i Alfa 9 w modelach wyższych. Dziś przekonamy się, czy faktycznie ma to jakiś wpływ, a na stół trafia LG OLED 55" C8!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst, fajnie, że są też subiektywne wrażenia/przemyślenia.

Szkoda, że teraz wszystkie serie są takie same. Mogli być chociaż dać 3D aktywne - to prawie nic nie kosztuje.

 

Edytowane przez Qleks
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Trochę wstyd, że ekrany LG w 2017 roku mają domyślnie włączone przycinanie krawędzi (overscan), ale na szczęście da się je łatwo wyłączyć

Panowie, wstyd to jest, że piszecie coś takiego. Widzę że przy każdym teście, połowa materiału to kopiuj wklej z wcześniejszych recenzji. Już zeszłoroczne telewizory OLED od LG miały overscan wyłączony. Nawet nie chce Wam się tego weryfikować.

Edytowane przez gh0st666
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że w tym roku wszyscy producenci OLEDów nie wystartowali z zaporowymi cenami. Ok 15K za referencje za 65 cali można nazwać życiową okazją.Pamietajmy ile kosztował EZ1000, A1, C7 w dniu premiery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

65” referencje to można teraz kupić za 9 tys, a nie za 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper - widzę, że przeglądasz forum i modyfikujesz teksty recenzenckie. :) Chociaż nie jestem pewny, czy rzeczywiście w najbardziej słusznym kierunku? Akapit o stacjach telewizyjnych raczej jednak bym zmodyfikował... Daj mi dowolnego oleda i dwa tygodnie - wypalę każdego...

  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 6
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gh0st666 napisał:

Panowie, wstyd to jest, że piszecie coś takiego. Widzę że przy każdym teście, połowa materiału to kopiuj wklej z wcześniejszych recenzji. Już zeszłoroczne telewizory OLED od LG miały overscan wyłączony. Nawet nie chce Wam się tego weryfikować.

Weryfikuję to za każdym razem. Co gorsza trzeba go wyłączać osobno dla poszczególnych rozdzielczości obrazu wejściowego.

30 minut temu, Toma-San napisał:

@Maciej Koper - widzę, że przeglądasz forum i modyfikujesz teksty recenzenckie. :) Chociaż nie jestem pewny, czy rzeczywiście w najbardziej słusznym kierunku? Akapit o stacjach telewizyjnych raczej jednak bym zmodyfikował... Daj mi dowolnego oleda i dwa tygodnie - wypalę każdego...

Po co Ci aż dwa tygodnie? Zrób jak na stoisku Nanosys na targach w stanach, gdzie promowali technologię QDOTS. Na LG OLED puścili materiał w HDR na 24 godziny przed pierwszą prezentacją w którym było statyczne logo zakodowane jako 10 000 nitów ?

Piszę o praktyce, którą widzę u klientów. Uważam, że są to bardzo wymierne dane, bo OLED'ów moja firma kalibruje akurat dużo.

  • Plusik 2
  • Lubię 6
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Toma-San napisał:

@Maciej Koper - widzę, że przeglądasz forum i modyfikujesz teksty recenzenckie. :) Chociaż nie jestem pewny, czy rzeczywiście w najbardziej słusznym kierunku? Akapit o stacjach telewizyjnych raczej jednak bym zmodyfikował... Daj mi dowolnego oleda i dwa tygodnie - wypalę każdego...

Wiadomo, że są użytkownicy, którzy poradzą sobie z zadaniem wypalenia Oleda w ekspresowy sposób. Miłośnicy świetlówek za matrycą próbują jednak zrobić z tego plage egipską. 

  • Plusik 4
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gh0st666 napisał:

Panowie, wstyd to jest, że piszecie coś takiego. Widzę że przy każdym teście, połowa materiału to kopiuj wklej z wcześniejszych recenzji. Już zeszłoroczne telewizory OLED od LG miały overscan wyłączony. Nawet nie chce Wam się tego weryfikować.

Etat czeka - piszę w 100% serio. Wiesz gdzie pisać :) Jak widzisz nawet w tej jednej uwadze nie masz racji. Może warto żebyś zweryfikował?

Co do tych wypaleń to kilka dni temu minęły 4 lata od kiedy nabyłem LG OLED (tak to ten z ceną na start 39 999 za 55" ;pppp) i do dzisiaj nie mam nawet śladu na nim. Chyba go zacznę nosić na wystąpienia. Tylko po co? Nie walę tym na lewo i prawo bo wiadomo, że komuś może się to zdarzyć a komuś nie. Tak samo jak może się popsuć oled czy lcd albo inna rzecz.

 

OLEDLGll.JPG

  • Plusik 4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maciej Koper napisał:

Piszę o praktyce, którą widzę u klientów. Uważam, że są to bardzo wymierne dane, bo OLED'ów moja firma kalibruje akurat dużo.

Ok. Zauważ jednak, kto decyduje się na kalibrację. Są to osoby świadome swoich wyborów, które z tv chcą wycisnąć jak najwięcej i które na 99% zdają sobie sprawę z ograniczeń technologii. To, że przez 4 lata nie wypaliłeś panelu świadczy dokładnie o tym, co napisałem wcześniej. Moim zdaniem powinieneś w recenzji napisać coś dokładnie odwrotnego i/lub zrobić akapit o prawidłowej "obsłudze" oleda. Sam piszesz, że wystarczą 24h w HDR z logiem stacji i fuckup gotowy. Myślę, że recenzja tak znanego i opiniotwórczego portalu powinna zawierać wyraźne ostrzeżenie przed "nieoledowym" korzystaniem z takich TV.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z oceną referencja. Ja uważam, że każdy TV można zabić. Tylko innym sposobem. Przegadamy dzisiaj sobie to co napisałeś.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Damiano85 napisał:

Wiadomo, że są użytkownicy, którzy poradzą sobie z zadaniem wypalenia Oleda w ekspresowy sposób. Miłośnicy świetlówek za matrycą próbują jednak zrobić z tego plage egipską. 

Jeśli można ekspresowo, to nieświadome "nieoledowe" korzystanie z TV skończy się prędzej, czy później uszkodzeniem matrycy. A świetlówki, to już chyba tylko w najtańszych modelach, prawda?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę zaraz wyjechać swoim autem i skatować mu skrzynię. Będę go cisnąć na 1 do oporu ? Jest wiele osób co auta rozwali bo źle korzysta albo je katuje. Czy ktoś pisze o tym w testach aut? Itd itd itd... W teście jest bardzo dużo odnośników do tego tematu. Nie wiem czy trzeba pisać jeszcze więcej... Wtedy wyjdzie, że problem jest rzeczywiście duży a nie jest. A i tak mam wrażenie wielu czytającym zapali się lampka, że coś tam trzeba wiedzieć w tym temacie...

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmeru napisał:

Ale moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z oceną referencja. Ja uważam, że każdy TV można zabić. Tylko innym sposobem. Przegadamy dzisiaj sobie to co napisałeś.

Nie mam absolutnie żadnego problemu z oceną LG C8, bo obraz ma świetny. Warto jednak wyraźnie wskazać wady technologii, żeby rzeczywiście wybór potencjalnego kupującego na podstawie waszej recenzji był w pełni potwierdzony faktycznym stanem rzeczy.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, to napisałem tak ogólnie bo przez skórę czuję, że jest z tym zawsze problem (ocena). Sorry ale kąty widzenia czy czerń to jest to co jest ważne przy oglądaniu i w ocenie obrazu a nie to jak rozwalić dany telewizor. W teście jest dużo info na temat trwałości i powidoków... Więcej moim zdaniem to już jest przesada... Ale jak mówię: przegadamy to jeszcze w redakcji.

Tak samo jeszcze dodam o HDR> Jest on na tyle wysoki w OLED, że i tak robi wielkie wrażenie, szczególnie z idealną czernią. Gdyby był poniżej 500 nitów to ok ale nie jest. Jest wysoki i robi wow.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmeru napisał:

W sumie mogę zaraz wyjechać swoim autem i skatować mu skrzynię. Będę go cisnąć na 1 do oporu ? Jest wiele osób co auta rozwali bo źle korzysta albo je katuje. Czy ktoś pisze o tym w testach aut? Itd itd itd... W teście jest bardzo dużo odnośników do tego tematu. Nie wiem czy trzeba pisać jeszcze więcej...

Odnoszę wrażenie, że świadome spalenie oleda jest łatwiejsze... :P Ale do czego przyrównać Leda, którego spalić praktycznie nie można? :P Nikt za zabiera oledowi przewag technologicznych, ale do jasnej cholerki wspomnijcie coś o wyraźnych wadzie/wadach. 

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje zdanie a "spalenie oleda" to dobra bzdura. Nie ma czegoś takiego. Dla mnie OLED nie ma wyraźnych wad i to nasze zdanie ;). Jakoś całkiem przypadkowo pokrywa się z innymi najlepszymi portalami na świecie ? Ale mamy je poparte różnymi faktami, którymi się dzielimy a nie czytaniem sieci i wiadomościami z forum. Dlatego Panasonic i LG dostały referencje bo telewizor z taką nagrodą nie może mieć praktycznie żadnych wad. Dodatkowo wystarczy wystawić ludziom te tv przed nos i to jest oczywista oczywistość co wybiorą. Znam to z audio video show gdzie były tysiące ludzi i znam to z Londynu: https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/

Jeżeli dodatkowo specjalnie sam sprawiłem sobie 4 lata temu OLEDa pierwszej generacji do jednego z pokoi, i wcale nic z nim nie robię. Oglądam jak zwykły TV: news, piłę, filmy, netflix, gram itd. to sorry... ilość zwalonych LCD czy OLED w serwisach jest podobna - przyczyny są oczywiście różne ale równie dobrze można by pisać, że jakiś kondensator w lcd się wypala itd. gdyby ktoś się na tym bardziej znał i nagłośnił temat... Z samym niby wypalaniem to jest robienie z oleda plazmy ? A wtedy też były te same kłótnie. Mamy Déjà vu tylko to nie ta technologia i zły adres.

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Co do tych wypaleń to kilka dni temu minęły 4 lata od kiedy nabyłem LG OLED (tak to ten z ceną na start 39 999 za 55" ;pppp) i do dzisiaj nie mam nawet śladu na nim. Chyba go zacznę nosić na wystąpienia.

Przy takim wysypie różnego rodzaju projektorów, PRO Tv, itp. Które testujesz Itd. Pewno raz na miecha go włączysz na godz. Bez grania, i oglądania jakiś tvn'ów 24 itp... :P

:rolleyes:

@Toma-San Myślisz że jakiś Portal, lub Producent da Ci tabliczkę z ostrzeżeniem że oled może ulec wypaleniu itp. Chłopie powstał by jeden wielki BUNT na pokładzie... :D Nie ma co nawet, zostaje własna świadomość tego na co człowiek się decyduje, i w pełni wykorzystać swój rozum przy wyborze. Proste. ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Robert, ty wiem, że wiesz najlepiej jak żyję i co robię. Wmów mi to żebym napisał inaczej.

Dobrze, że w salonie ze względu na odległość muszę mieć TV powyżej 65" więc mogę spokojnie korzystać z qleda :D

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru - Bądźcie pierwszymi, którzy wyłamią się ze schematu przemilczeń dotyczących oledów. To, że coś jest bardzo dobre, nie oznacza, że jest idealne. Również posłużę się porównaniem samochodowym: oledy są jak bolidy formuły 1, mają świetne osiągi, ale po trzech wyścigach trzeba wymieniać im silnik. Wy (rezenzenci) skupiacie się na pierwszym wyścigu, a użytkownicy zostają z całym sezonem. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 4
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Toma-San napisał:

oledy są jak bolidy formuły 1

Żebyś jeszcze miał gwarancję, że dostaniesz Ferrari...

A Tu wyciągasz zaskórniki, sprzedajesz nerkę, bierzesz pożyczkę w Providencie, wkupujesz się wreszcie do Scuderii, po czym dostajesz miejsce w Williamsie...

Egzemplarzy OLEDów z różnymi problemami jest tak wiele, że ciężko zgodzić się ze stwierdzeniem Gmeru iż "OLED nie ma wyraźnych wad" :(

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Toma-San napisał:

@Gmeru - Bądźcie pierwszymi, którzy wyłamią się ze schematu przemilczeń dotyczących oledów. To, że coś jest bardzo dobre, nie oznacza, że jest idealne. Również posłużę się porównaniem samochodowym: oledy są jak bolidy formuły 1, mają świetne osiągi, ale po trzech wyścigach trzeba wymieniać im silnik. Wy (rezenzenci) skupiacie się na pierwszym wyścigu, a użytkownicy zostają z całym sezonem. 

Gdyby tylko istniały portale które wspominają o tym, że ryzyko wypalenia istnieje ale pozostaje bardzo indywidualne.... gdyby tylko istniały...

Hmm, kolega widocznie nie zauważył ale niemal w każdej recenzji jest o tym wzmianka (HDTV Test, rtings, samych niemieckich portali mógłbym wymienić kilka) . W recenzji powyżej również znalazł się na ten temat akapit + rzut okiem praktyka na problem.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie przestać? @Toma-San wszyscy wiedzą, że jesteś fanem świetlówek. Pisz sobie w tamtym dziale. Myślałem, że jesteś bardziej rozsądny. Powiem więcej - rozumiem Twoje zarzuty, ale nie widzę sensu spamu w każdym temacie. Jest temat o wypaleniach tutaj piszmy o C8.

Moim zdaniem wątek został zaśmiecony dlatego wrócę do naszego tytułowego bohatera (którego zresztą posiadam).

Dzisiaj wgrała się nowa aktualizacja 03.01.05. W zmianach napisano:

1. Revert the Tricolor New Spec Implemntation 1.4 (CIS Only) 
2. To improve Magic remote control operation disabled issue during Magic remote control on/off repeatedly.

Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi z tym pierwszym?

Edytowane przez fio2
  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fio2 napisał:

Możecie przestać? @Toma-San wszyscy wiedzą, że jesteś fanem świetlówek. Pisz sobie w tamtym dziale. Myślałem, że jesteś bardziej rozsądny. Powiem więcej - rozumiem Twoje zarzuty, ale nie widzę sensu spamu w każdym temacie. Jest temat o wypaleniach tutaj piszmy o C8.

Jestem fanem technologii i odnoszę się do tekstu. Teksty ostatnimi czasy ewoluują w rejony, które coraz ciężej jest mi zaakceptować. Dodam, że między innymi na podstawie recenzji z tego portalu kupiłem TV. Rozumiem, że każda recenzja jest SUBIEKTYWNA, ale powinna mniej więcej utrzymywać się na środku krzywej dzwonowej Gaussa.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...