Skocz do zawartości
Tomasz Browiński

TV 49 cali do PS4 i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

proszę o poradę w sprawie zakupu TV. Szukam telewizora do filmów, seriali i do gier na PS4. Myślałem o zeszłorocznym modelu Samsunga MU7002T bo kolega ma wersje 65" i gry na PS4 wyglądają obłędnie. Chciałem wybrać wersje 49" tego modelu ale zobaczyłem, że mniejszy model ma inna matryce i gorsze odświeżanie a niestety 55" (a tym bardziej 65") jest za duży. Czy ta różnica w czestotliwości odswieżania jest znacząca i czy różnica w grach byłaby widoczna?

Z góry dzięki wszystkim za pomoc :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty nie są kluczowe
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie zawieszony
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony telewizora ale mam grube zasłony więc to nie problem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 40" LCD z 2011 roku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, 4k, super odświeżanie do gier
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Sprzęt audio podłączony kablem cyfrowym, PS4 podłączone przez HDMI oraz naziemna telewizja cyfrowa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Czasem Laptop przez HDMI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? trudno powiedzieć
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z netlixa,hbo go itp, naz
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? serwisy streamingowe oraz YT
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Mam PS4 gram ok 2h dziennie czasem dluzej
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? od 18 do pólnocy
17. Preferencje co do wielkości? Obecnie mam 40" cali ale razem z gruba ramka ma takie wymiary jak obecnie produkowane 49" więc tej wielkości telewizor bym preferował 55" to jednak za duży ekran.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zacinający się smart tv, długie przełączanie kanałów,
19. Preferencje co do marki ? Sony lub Samsung ale równie dobrze może być coś innego :)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie potrzebuje 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...