Skocz do zawartości
czlowies

ue50mu6172 vs tx-49ex700?? 50" do 2200zł +/=

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 12 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2,1m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem

6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno na wschód, słońce świeci do ok 12.00
7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic tx-p46s20e
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry upłynniacz ruchu.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfrowy polsak
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?Xbox One S
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 4-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale (netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po równo
17. Preferencje co do wielkości? 49-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? mużenie obrazu podczas oglądania piłki nożnej, słabe kąty widzenia w matrycach VA
19. Preferencje co do marki ? samsung, panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zamierzam korzystać
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-3000 (może być więcej)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Od tygodnia posiadam samsunga ue50mu6172 i nie mogę przyzwyczaić się do oglądania piłki nożnej na tym tv. Upłynniacze ruchu  tym tv to jakiś żart, po ich włączeniu obraz się zawiesz i dziwnie spowalnia na kilka sekund + widać "podwójne kontury" graczy i piłki, wszystko jest tak jakby rozmazane, także pozostaje mi oglądanie sportu na 50hz matrycy bez żadnych upłynniaczy. Zostanawiam się na oddaniem samsunga do RTV euro AGD i kupieniem panasonica tx-49ex700. Wiem, że to właściwie ta sama półka, ale panasonic ma matrycę 60hz i inne systemy upłynniające ruch. Nie stać mnie na porządny 120hz ekran (4000 zł to dla mnie jeszcze przesada). Zależy mi też na niskim input lagu. Co myślicie o mojej decyzji?? a moze jednak warto dołożyć ??

Wczoraj zauważyłem matowe, pionowe smugi na bokach matrycy, widoczne tylko w jasnych scenach. Oddać ten tv w szlag czy to normalne w matrycach va??

Edytowane przez czlowies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak 49EX700. Jest 50EX700.

Sprawdź w sklepie. Ja widziałem Samsunga 50MU6172 w sklepie i w mojej opinii własnie smużył nieco, aczkolwiek w tej cenie, to i tak jest bardzo dobry TV.

50EX700 kosztuje sporo więcej. Jakbym miał określić najbardziej płynny obraz, jaki widziałęm w telewizorach w sklepie, to powiedziałbym, że jest on na tym Panasie właśnie i na Sony 55XE7.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie zebys w serii 6 w 50 calach samsunga mial VA, chyba dopiero 55 cali ma... Ja mam 50ex700e od jakis 3 tygodni i w takiej cenie jakiej go mozna teraz wyrwac (2300-2400 zl) to zdecydowanie polecam.

+ bardzo dobry uplynniacz, brak efektu smuzenia wedlug mojej oceny - kilka meczy obejrzalem, fajny naturalny obraz, niski input lag okolo 20ms (gram na ps4); super wyglada i porzadnie wykonany; 60hz vs 50hz w grach moze sie przydac; filmy w 4k hdr superowo (choc tv nie poraza jasnoscia na papierze).

- w trybie HDR wyswietlacz na stale daje 100% podswietlenia matrycy, skutkuje to przy czarnym obrazie i braku oswietlenia w pokoju delikatne szare chmury na matrycy; srednie katy widzenia - nawet siedzac na wprost w rogach ekranu traci sie czern.

Inne uwagi: tv ma zupelnie inna charakterystyke obrazu niz samsung na va co mialem stary - nie ma takiej mocnej dynamiki - ale to kwestia przestawienia sie; biedne smart tv ale netflix i yt w 4k smigaja bez problemow; tv z plikow nie odtwarza dzwieku w dts.

Jakby co to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, miwost napisał:

Nie wydaje mi sie zebys w serii 6 w 50 calach samsunga mial VA, chyba dopiero 55 cali ma

Jest zupełnie odwrotnie. 55cali ma kiepski ips, 50 cali ma VA.

8 godzin temu, miwost napisał:

bardzo dobry uplynniacz, brak efektu smuzenia wedlug mojej oceny - kilka meczy obejrzalem, fajny naturalny obraz

Uf. Dobrze że dodałeś wg twojej oceny. Ogólnie uplynniacz robi co moze jak na wolna matryce. Jednak ani smuzen ani artefaktów się tu nie uniknie. Daleko jej do matryc 120hz.

8 godzin temu, miwost napisał:

w trybie HDR wyswietlacz na stale daje 100%

Dodajmy również, że hdr w tym ex700 jest tylko na papierze - telewizor ma dość niska jasność obrazu i prawdziwego efektu hdr tutaj zobaczyć się się da. Na tym Samsungu oczywiscie też hdr to tylko namiastka - jak we wszystkich tv w tej półce cenowej zresztą.

8 godzin temu, miwost napisał:

60hz vs 50hz w grach moze sie przydac

To przecież to samo. Oba telewizory mają natywna matryce 60hz.

8 godzin temu, miwost napisał:

super wyglada i porzadnie wykonany

I to jest wg mnie jedyny argument przemawiajacy za panasonikiem. Poza tym to bardzo porównywalne telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej tv na 100hz samsunga w 32 calach. Nie odczulem jakiejs roznicy podczas ogladania meczu na nowym.

Napisalem o 50hz bo kolega wczesniej tak stwierdzil :P

Podobno przewaga panasa to 10bit w kolorach, gdzie sams ma 8 bit. Ale kto ich tam wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne że nie odczułes, bo na 32 calowym tv nie da się za bardzo tego odczuć. Dlatego już między innymi nie ma w produkcji tak małych 120hz telewizorów bo to nie miało sensu. A co do panasa ex700 - on ma również matryce 8bit.

Edytowane przez Somebody101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy no to powinienem odczuc negatywne skutki przesiadki z 32 cale 100hz na 50 cali 60hz ;) a tak srednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...