Skocz do zawartości
Andrzej Kropacz

Jaki tv 55 cali Oled czy Qled ? 5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze Tv. Dla mnie tv to centrum domowej rozrywki używany codziennie jako główny odtwarzacz do filmów gier i muzyki. Potrzebuje pomocy zależy mi na najlepszej jakości obrazu i aby wydane pieniądze zapewniły korzystanie z tv przez co najmniej kilka lat. Obecnie używam lg 42lb670v I jestem stosunkowo zadowolony telewizor kupiony już dawno i wytrzymał kilka lat. Przyszedł czas aby go wymienić i kupić coś lepszego. Oczekuje rad co będzie się lepiej spisywało. Modele które wpadły mi w oko to Lg Oled 55B7V I Samsung 55Q7F. Budżet to Max 5500zl. Tv będzie używany 70% do gier 30%Netflix. Zależy mi na najlepszej jakości obrazu, płynności i responsywności oraz małym input lagu w grach. Na jaki model najlepiej przeznaczyć pieniądze ?

Obecnie Lg 55b7v to koszt 5599 PLN 

A Samsung q555Q7F to 5199 PLN

Pomocy. Liczę na dobre rady :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać/wisieć w przyszłości
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mam okna od zachodu i rolety ale słońce daje mocno o sobie znać w pokoju 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Lg 42lb70v
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k konsola i netflix Youtube
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps4 pro Xbox 360 oraz screena mirror. z laptopa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  6-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową (Ale tu mam doświadczenie jedynie z laptopa nwm jak jest przy tv)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  Netflix Discovery sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie używam przeglądarki w tv 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam grać zdecydowanie u mnie 70% to granie. Jest to dla mnie bardzo ważny czynnik
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Nie ma reguły i tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakoś obrazu blade kolory smugi podczas ruchu
19. Preferencje co do marki ? Lg miałem wcześniej spisał się nie mogę złego słowa powiedzieć. Samsung mam telefony Samsunga od zawsze ale do tv nie jestem jakoś przekonany
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć wgl
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier najlepsza obecnie będzie najnowsza linia QLEDów z 2018 roku - mają przede wszystkim możliwość włączenia upłynniacza w grach bez zwiększenia input laga, Freesync, niski input lag, bardzo dobrą czerń. Uważaj bo, nazewnictwo QLEDów z 2017 i 2018 roku jest podobne, a różnice w obu seriach są duże. Q9FN jest najlepszym modelem FALD z najlepszą czernią ale będzie poza Twoim budżetem. Możesz wybrać tańszy model - np. Q6FN, ale czerń będzie wtedy jedynie na średnim poziomie i z trochę większym czasem odpowiedzi. Do zdobycia w cenie 6500 zł brutto, więc trochę poza Twoim budżetem.

OLED będzie się tu słabiej nadawał w Twoim przypadku ze względu na możliwość wypaleń. O ile już w grach z dużym kontrastowym,kolorowym HUDem (np. FIFA) trzeba uważać, to jako monitor do laptopa OLED po prostu się nie nadaje.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...