Skocz do zawartości
pieknyja

Telewizor 55-60'', max 3500zł

Który model?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z wymienionych TV, przy podanych kryteriach najbardziej polecasz:

    • Panasonic TX-58EX700E
      3
    • Panasonic TX-55EX620E
      0
    • Sony Bravia KD-55XE7005
      1
    • Sony Bravia KD-55XE8096
      2
    • Philips PUS6561
      0
    • Inny...
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawdziwszy kilkadziesiąt postów, recenzji, rankingów, nie znalazłem jednoznacznej i satysfakcjonującej odpowiedzi, dlatego proszę o poradę.

Jak w temacie ze względu na rozmiar wnęki w ścianie ten zakres wielkościowy jest maksymalny, ze względu na odległość od tv wolałbym nie szukać mniejszego.

Podstawą wykorzystania będzie streaminig (Netflix/Amazon/Hbo GO/YT itp.) z MiBoxa Xiaomi. W związku z tym jakość Smart Tv nie ma aż takiego znaczenia. Zrezygnowałem z satelity, naziemnej praktycznie nie używam.

Oglądam w przeważającej większości filmy i seriale, transmisji sportowych praktycznie nigdy, nie mam podłączonej konsoli itp.

Mam starszego typu kino domowe bez wejścia optical, dźwięk idzie przez ARC w Hdmi, chciałbym tą konfigurację zachować. Czyli jakość wbudowanego dźwięku nie ma aż takiego znaczenia.

Co do ceny super by było zamknąć się w tych ~3000zł, jakby któraś opcja była zdecydowanie warta swojej ceny to max. te 3500 jestem w stanie przełknąć (ale już 4000 za mu7002 to niestety nie)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty nie ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? docelowo wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma aż takiego znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 8-letnia plazma FHD 42'' Panasonic
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI z ARC
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kino domowe, MIBox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~3500 to max

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie.

 

Po wstępnym rozeznaniu tematu min, ceny, opinie, dostępność w sklepach itp. te modele rzuciły mi się w oczy:

Panasonic TX-58EX700E lub trochę słabszy TX-55EX620E , bądź inna Viera (mam sentyment do marki i te 58" + b.dobre opinie w pierwszym trochę przeważa w tą stronę)

Sprawdzone Bravie: KD-55XE8096 bądź KD-55XE7005

ew. jakiś Philips, może PUS6561 (polecany za te 120hz i ambient, który się żonie podoba)

Gorsza sprawa jest taka, że ciężko wszystkie te modele będzie złapać w jednym markecie aby porównać na żywo obrazy.

Może ktoś ma jakieś ciekawe alternatywy dla podanych? 

Któryś Samsung, czy coś zupełnie innego? LG, TCL?

Czy kosztem marki szukać czegoś z mocniejszymi parametrami?

 

Będę wdzięczny za pomoc i przepraszam za kolejny podobny temat, ale niezły mętlik w głowie mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mętlik uporządkować:

1-2 osoby oglądają wieczorami filmy i seriale. Nie ma sportu, nie ma gier. Co potrzebne? W sumie matryca VA, 60Hz wystarcza. 3,5m dystans od TV - 55-58" - bardzo dobrze zawężone.

- LG - wszystkie do serii 8 są na matrycach IPS RGBW, od serii 8 są na matrycach IPS RGB. IPS bym odrzucił ze względu na wymagania.

- TCL - 55C70 może być w twoim wypadku dobrym rozwiązaniem. Kontrast dynamiczny jest słaby, ale w filmach i serialach to nie jest aż tak istotne.

- Panasonic 58EX700/703 - dobry wybór. TV jets zacny, ale w mojej opinii trochę zbyt wysoko wyceniony.

- Panasonic 55EX620 - nie wiem, jak tam jest matryca, ale widziałem to w akcji w sklepie i jest to o klasę gorsze od EX700, 55XE70, 55MU62/66

- Sony 55XE7005/77/96 - w mojej opinii najlepszy wybór do ~2800, chociaż ostatnio na pepperze była promka na Philipsa 55PUS7303 za 2799, który w takiej cenie jest warty rozważenia. W cenie regularnej Sony - zdecydowanie najlepszy do w/w kwoty

- Sony 55XE8096 - IPS

- Philips 55PUS6561/12 - ma wady fabryczne w postaci zbieranie się kurzu pod matrycą (zaczytane w internatach), jest ponoć awaryjny, poza tym na IPS

Można jeszcze rozważyć:

Samsungi:

- 55MU6672

- 58MU6172

Pierwszy zagięty, obydwa na VA i mają 8-bitowy panel, więc nie obsługują HDR10, ale to zacne produkty

Philips:

- 55PUS7303 - VA, Android, Ambilight. Niestety nie ma w internetach żadnych rzetelnych testów - trzeba ocenić samemu, czy pasuje. Wg opinii, jakie znalazłem, obraz ma raczej gorszy kontrast dynamiczny niż 55XE70, 58EX700, czy 55MU66.

 

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną pomoc, głównie za odrzucenie pewnych typów. Jakoś mi umknął, pewnie jak piszesz, ze względu na niewielką ilość testów ten Phillips 55PUS7303. Zobaczę go jutro w sklepie i porównam z pozostałymi, które na placu boju. Dzięki jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem napomknąć o Philipsie 7303 - myślę, że ten TV jest opisywany w wątkach na forum, to jest lepsze niż nie jedna recenzja, bo co więcej głów to niejedna. Ale fakt, warto go zobaczyć przez podjęciem decyzji, na pewno ten TV ma mega kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, FrankyGoes napisał:

Dokładnie miałem napomknąć o Philipsie 7303 - myślę, że ten TV jest opisywany w wątkach na forum, to jest lepsze niż nie jedna recenzja, bo co więcej głów to niejedna. Ale fakt, warto go zobaczyć przez podjęciem decyzji, na pewno ten TV ma mega kontrast.

 

Kiki to ty?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Somebody101 napisał:

 

16 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Dokładnie miałem napomknąć o Philipsie 7303 - myślę, że ten TV jest opisywany w wątkach na forum, to jest lepsze niż nie jedna recenzja, bo co więcej głów to niejedna. Ale fakt, warto go zobaczyć przez podjęciem decyzji, na pewno ten TV ma mega kontrast.

Kiki to ty?

To brzmi podejrzanie.

@Somebody101

Możesz mieć rację.

Tak, czy owak - ja wolę wyczytać jakieś rzetelne testy, a nie recenzjo-prezentację w formie posta na forum (aczkolwiek forma jest najmniejszym zmartwieniem).

 

Ponadtko, nie chcę nikogo obrazić, ale w mojej opinii użytkownik grundig, to Kiki.

Te same błędy gramatyczne, kompletny brak składni w wypowiedziach i wszędobylskie cytowanie zadowolonych użytkowników, to cechy charakterystyczne - stąd mój wniosek.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to Kiki. Ja to jego "mega" i "extra" poznam wszędzie. Musi być bieda w handlu skoro musi nawet tutaj szukać jeleni

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Stanęło na Phillips 55PUS7303. Obraz, z tego co mogłem porównać z innymi w sklepie, ma bardzo ładny. W domu we wszystkich warunkach oświetleniowych itd, przy różnych materiałach wejściowych (poza SD) jest bardzo dobrze. Pilot z tylną klawiaturą jest świetny. Android po aktualizacji pracuje szybko i stabilnie. Ambilight jest super. Także jestem bardzo zadowolony. 

Można zamykać.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...