Skocz do zawartości
Gość

TV 55-60 cali + soundbar do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,

W niedługim czasie zamierzam wymienić tv oraz potrzebuję do tego dobrego soundbara 5.1.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  pod kątem rolety zaciemniające posiadam
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 42lh3000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? , netflix(bądź do zainstalowania) youtube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd sporadycznie 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, kablówka fhd
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? byle była dobrze widoczna/wyswietlana czerń
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Vod netflix filmy seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? ps4 ok 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-60
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby obraz czerni
19. Preferencje co do marki ? sony panasonic lg
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

Na tv mam 3000zł do tego do 2000zł soundbar, jednakże jak coś wypadnie taniej to dołożę do drugiego. Dużo oglądam filmów seriali i do tego dojdzie ps4, znajomy posiada sony ht xf9000 czy nada się ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze czy dostaniesz gdzieś SONY XE7005: 55'' jest to najlepsza propozycja TV 55'' do ceny 2800,-

Co to Soundbara co wspomniałeś że znajomy go posiada, przesłuchaj go u znajomego. Ale faktem jest że ma duże możliwości, dużo kodeków odtwarza w tym: (DOLBY ATMOS | dts:X) lecz wiadomo z przymrużeniem oka ;) no i spoko cena ok 2100,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety nie mam jak go sprawdzić, a jak pod konsolę sprawdzi się ?

A może i głupie pytanie ale czy zainstaluję netfliksa na tym tv ? Nigdy nie miałem smart tv ani się nie bawiłem takim.

A ten PANASONIC LED TX-58EX700E ??

Pomyłka pytałem o ten Panasonic TX-55FX613E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jakub Pryjma napisał:

Niestety nie mam jak go sprawdzić, a jak pod konsolę sprawdzi się ?

A może i głupie pytanie ale czy zainstaluję netfliksa na tym tv ? Nigdy nie miałem smart tv ani się nie bawiłem takim.

A ten PANASONIC LED TX-58EX700E ??

Pomyłka pytałem o ten Panasonic TX-55FX613E ?

Netfliksa nie zanstalujesz, bo on tam już jest, łącznie z przyciskiem na pilocie, dedykowanym pod niego. Podobnie z YT. Niemniej, SmartTV w Sony jest biedny. W Panasoniku jest równie biedny, to raz, a dwa, ze wspomniany przez ciebie model - Panasonic TX-55FX613E - jest na matrycy IPS i jest niżej pozycjonowany niż Sony XE7. Generalnie jest to TV o klasę niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok to jaki model polecisz, z dobrym smartem, matrycą.

A dodam że mam htpc który także podepnę do tv.

 

A co do soundbara to ten co wyżej czy inny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ten model co powiecie PHILIPSa 7502 ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra a tak maks do 3300 do wieczornego oglądania. I skoro odrzucacie panasa i sony to jaki na matrycy VA polecicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Smart w sony biedny w panasie biedny no to tak zrozumiałem że lepiej odrzucić :)

A poza tym to już nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jakub Pryjma napisał:

Smart w sony biedny w panasie biedny no to tak zrozumiałem że lepiej odrzucić :)

A poza tym to już nie wiem co wybrać.

No biedny, ale nie znaczy, że znajdziesz cokolwiek, co będzie miało i dobry smart i dobry obraz w tych pieniądzach.

Albo stawiasz na lepszy smart i brak obsługi HDR10 i nieco gorszy upłynniacz i bierzesz Samsunga 55MU62/66, można też rozważyć 58MU6172, albo stawiasz na lepszą jakość obrazu i kupujesz Sony 55XE70. Philips 55PUS7502, to raczej 4K, a nie 3K, a nawet nie 3,3K. Przy tej kasie, to można się zastanowić nad Sony 55XE8596. Nie mam pewności, bo to nigdy nie była półka cenowa, która mnie interesowała, ale prawdopodobnie Sony będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok dzięki za konkret (tv to tv więc stawiam na pbraz), a co do soundbara wypowiesz się podpowiesz jaki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pojęcia. Może najpierw weź TV i sprawdź, czy ci nie wystarczy, chyba, że koniecznie chcesz kupić. W recenzjach czytałem, że ten Soniak akurat dźwięk produkuje dobry. Zapewne nie jest to poziom nawet najtańszego firmowego soundbara, ale wg opinii w necie jest zdecydowanie lepszy od Samsungów i LG w tej cenie.

Moja starowinka - Toshiba 37C3500PG była chwalona za jakość dźwięku te 10-11 lat temu. Sony ją miażdży i zjada. Powiem szczerze, że byłem pod grubym wrażeniem dźwięku z tego TV po uruchomieniu, no ale... dzisiaj sprzęt audio jest dużo lepszej jakości niż kiedyś, więc może ja po prostu nie jestem wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok ale chciałbym mieć dźwięk przestrzenny 5.1  7.1 a z tv będę miał stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłem w ME obejrzeć tv nie było na stanie tefogo sony 55xe7005 ale polecano mi w sklepie 55xe7096 (w tej samej cenie co 7005) i UE58MU6192 co o nich powiecie ??

Urzekł mnie ambilight, znalazł by się tv z ambilight i podobnych parametrach i cenie do sony ??

Jeżeli nie to który z tych dwóch sonych brać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 27.07.2018 o 21:40, borsooq napisał:

No biedny, ale nie znaczy, że znajdziesz cokolwiek, co będzie miało i dobry smart i dobry obraz w tych pieniądzach.

Albo stawiasz na lepszy smart i brak obsługi HDR10 i nieco gorszy upłynniacz i bierzesz Samsunga 55MU62/66, można też rozważyć 58MU6172, albo stawiasz na lepszą jakość obrazu i kupujesz Sony 55XE70. Philips 55PUS7502, to raczej 4K, a nie 3K, a nawet nie 3,3K. Przy tej kasie, to można się zastanowić nad Sony 55XE8596. Nie mam pewności, bo to nigdy nie była półka cenowa, która mnie interesowała, ale prawdopodobnie Sony będzie lepszy.

Witojcie z powrotem, prace zakończone i chciałbym zamawiać tv lecz w wymienionych tv od sonego nie ma, już się wyprzedały a używki z półki nie chcę kupować.

Co innego polecicie najlepiej sonego do 3500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A kiedy można się spodziewać w sklepach i jakiś testów oraz info o specyfikacjach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad Philips 55PUS7502. W tym przedziale cenowym brałbym właśnie ten ~3700 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Grzegorz_K napisał:

Zastanów się nad Philips 55PUS7502. W tym przedziale cenowym brałbym właśnie ten ~3700 zł. 

A nie jest to przypadkiem IPS ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak dobrze potrze ips są odradzane to dlaczego ten jest polecany, bo nie rozumiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...