Skocz do zawartości
Nikodem Chojnacki

Projektor do domku w ogródku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Poszukuje projektora do domku/altany do ceny 3000 zł z małym marginesem wzwyż. Pomieszczenie będzie raczej oświetlone, nie będzie totalnej ciemności, chyba że wieczorem. Wymiar pomieszczenia to 4,5 x 4 metry. Rzutnik ma rzucać na odległość 4 metrów.

Do tego potrzebowałbym dopasować ekran projekcyjny 16:9. Wymiary maksymalne to 240 x 200 cm.

Znalazłem dwa rzutniki, ale może Wy znacie lepsze.

https://www.x-kom.pl/p/387156-projektor-epson-eh-tw650-3lcd.html

https://www.x-kom.pl/p/404797-projektor-optoma-hd27e-dlp.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy to Epson EH-TW5650 lub używany Epson EH-TW3200 albo coś z klasy wyższej. Mają lens shifta i duzą jasność. Spokojnie będzie spełniał Twoje potrzeby. Pamiętaj, że ceny są zawsze do negocjacji.
Ekran ja już po raz kolejny polecam z niemieckiej strony esmart.de Mają praktycznie wszystkie rodzaje. Zawsze coś dobierzesz. Cenowo wychodzi lepiej niż w PL a jakość rewelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, user7878 napisał:

Nowy to Epson EH-TW5650 lub używany Epson EH-TW3200 albo coś z klasy wyższej. Mają lens shifta i duzą jasność. Spokojnie będzie spełniał Twoje potrzeby. Pamiętaj, że ceny są zawsze do negocjacji. emoji6.png
Ekran ja już po raz kolejny polecam z niemieckiej strony esmart.de Mają praktycznie wszystkie rodzaje. Zawsze coś dobierzesz. Cenowo wychodzi lepiej niż w PL a jakość rewelka.

Ten EH-TW5650 jest atrakcyjny, jednak trochę za drogi. Bardziej skłonię się ku TW-5600 lub TW-650, ten drugi ma większą jasność, co przyda się w tym pomieszczeniu. Zapomniałem dodać, że ograniczeniem jest też głębokość projektora, tak do około 30 cm, ponieważ półka na której będzie stał ma 35 cm.

Jaki ekran byś polecił na ten wymiar? Biorę się za takie coś pierwszy raz. Znalazłem jakiś ręczny ekran w sklepie x-kom 230x129,5 cm (link poniżej) jednak nie wiem czy jest dobry. Wiadomo, jakość jakością, ale nie chce też wydawać 2-óch tysięcy na sam ekran.
https://www.x-kom.pl/p/337701-ekran-projekcyjny-avtek-ekran-reczny-107-230x1295-169-bialy-matowy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko polecic ekran za 400zł bo każdy będzie miał swoje wady. Za te pieniądze to kup najtańszy i tyle bo jakościowo wszystkie będą podobnie słabe ale też nie beznadziejne. Możesz też zobaczyć z firmy BuenoScreen. Na allegro ich pełno. Jakość średnia ale tragedii nie ma.

Co do projektora to pisałem wyżej. Ja bym celował w EH-TW5650 i negocjował cenę.

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jak poleciłeś, projektor i ekran. Jakość jest świetna. Nawet przy pełnym słońcu można grać i oglądać filmy, jedynie czerń jest gorsza, ale mimo to można korzystać z ekranu. Przydaje się duży kontrast projektora.
Dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...