Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Mistrzuniu napisał:

Ponawiam prośbę.

Proszę organizatorów/ administratorów o informację z czego składał się materiał testowy w kategorii GRA

testujący mieli możliwość interakcji ?

Gra na konsoli, Vincent sterował pozostali podziwiali. Input lag nie da się odczuć na żadnym z tych TV, więc oddawanie pada byłoby bez sensu. Widzowie oceniali płynność, jakość obrazu, oraz kwestię jak trudno włączyć "tryb gra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  ja szukam 75 cali i myślę o kilerze  LCD czyli zd9 75 cali on schodzi już że sklepów i widziałem Sony center za 26tys pytanie czy warto brać zd9 czy coś polecicie  w 75 calach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz LCD, to ZD9 będzie dobrym wyborem do oglądania filmów. Jeśli jesteś graczem, to lepiej sprawdzi się Q9FN. Jeśli chcesz Oleda, to w obecnej chwili chyba Panas lub LG. Poleciłbym Soniaka, ale po ostatniej kontrowersyjnej aktualizacji miałbym wyrzuty sumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zd9 75 cali on schodzi już że sprzedaży i w Sony center jest nowy za 26tys Panasonic ma jeden model 77 ez1000 ale cena kosmos 65tys pytanie czy qled q9 jest lepszy od kilera  zd9 75 miałeś może możliwość oglądania zd9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo fajnych pomysłów padło w tym temacie :) Co do TV to z 2018 roku modele wchodzą w grę. Bo tak to można by sięgnąć po 100 telewizorów ? Tutaj chodzi o wybór TV z danego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam dx900 jest to LCD tv ma już 19 miesięcy  nic się nie dzieje i jest po kalibracji przez p Macieja Zd9 to też ekstra tv A oleda to muszą jeszcze dopracować 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Polane napisał:

Witam  ja szukam 75 cali i myślę o kilerze  LCD czyli zd9 75 cali on schodzi już że sklepów i widziałem Sony center za 26tys pytanie czy warto brać zd9 czy coś polecicie  w 75 calach

Moim zdaniem ZD9 jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość obrazu, w tych pieniądzach i rozmiarze. Vincent też z resztą tak uważał. Jeśli pozwala na to budżet to bierz śmiało. Jeśli szukasz alternatyw to jest jeszcze nieco słabszy XE9405.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Polane napisał:

Chodzi mi o zd9 75 cali on schodzi już że sprzedaży i w Sony center jest nowy za 26tys Panasonic ma jeden model 77 ez1000 ale cena kosmos 65tys pytanie czy qled q9 jest lepszy od kilera  zd9 75 miałeś może możliwość oglądania zd9?

Jest jeszcze 77" OLED LG C8 dostępny za 32k PLN. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to jest pytanie zd9nczy oled c8

NiZd9 jest uniwersalnym dopracowany  tv super czerń super idę nieosiągalny  dla  oledow  1500 nitów  ale to już stary tv 2017 rok sam Nie wiem oled najlepszy to Panasonic lg jest gorszy dużo od Panasonic 

Boję się tylko żebym 26tys nie wywalił w stara technologię bo to zawsze LCD i chodzi ni czy oled jest faktycznie lepszy pod względem jakości obrazu czy zd9 mu dorównuje 

Maciej koper testowałes zd9 i oledy więc masz fachowe spojrzenie czy 75 zd9 czy czekać na oleda lg c8 77 jak stanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Polane napisał:

No właśnie i to jest pytanie zd9nczy oled c8

NiZd9 jest uniwersalnym dopracowany  tv super czerń super idę nieosiągalny  dla  oledow  1500 nitów  ale to już stary tv 2017 rok sam Nie wiem oled najlepszy to Panasonic lg jest gorszy dużo od Panasonic 

ZD9 ma wyższą szczytową jasność i faktycznie będzie to widoczne np. w jasnych, dziennych scenach w HDR, ale wbrew pozorom nie zawsze obraz na ZD9 będzie jaśniejszy niż na OLEDzie. Nocne sceny z gwiazdami na czarnym niebie czy też punktowe oświetlenie nocą będą jaśniejsze i bardziej kontrastowe na OLEDzie, i to wrażenie będzie potęgowane gdy będziesz oglądał obraz nocą dzięki idealnej czerni na OLEDZie. Zresztą w zeszłym roku to właśnie OLED LG B7 pokonał Sony ZD9 w kategorii HDR w shootoutcie, więc jak widać dla publiki nie liczyła się tu wyłacznie maksymalna jasność. Przeczytaj też dokładnie co napisał Maciej o różnicach w obrazie między poszczególnymi OLEDami w artykule w wątku w którym piszesz i sprawdź też sobie artykuł https://hdtvpolska.com/jaki-tv-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2017/ . Możesz też wreszcie dokładnie porównać poszczególne parametry Sony ZD9 i LG C8 na rtings: https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c8-vs-sony-z9d/600/425#usage*4854!threshold*0.1

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info faktycznie porównanie oleda c8 ma 8.8 punktów a zd9 8.3 ale czy w zwykłej tv i graniu na ps4 oled da radę 

Jest jeszcze nowy qled q9 75 cali czy coś wiesz o nim czy jest lepszy od zd9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ZD9 jest nadal plasowany wyżej patrząc wybiórczo na jakość obrazu przy seansach Q9FNA wygrywa w kategorii granie i być może system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz TUTAJ jeszcze porównanie ZD9 vs Oled. Moim zdaniem ZD9 do uniwersalnych zastosowań sprawdzi się najlepiej. Jeśli kupujesz TV na kilka lat, mniej kłopotliwy powinien okazać się LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam  W 2018 roku LG wprowadziło do swoich OLEDÓW odrębną funkcję - Dynamic Tone Mapping. Panasonic w FZ800/950 ma również swoje \"dynamiczne mapowanie\". Prośba do Pana Macieja Kopera o odpowiedź (testował Pan OLED B8 i FZ800/950) oraz innych forumowiczów, właścicieli OLEDÓW z 2018 roku (LG/Panasonic).. Czy włączając w/w funkcję w LG / Panasonicu ona \"rozjaśnia obraz HDR\" wyłącznie za dnia czy także podczas oglądania wieczorem/nocy? Czy nie \"podbija średnich tonów, ciemnych scen\" tak że (np. podczas wieczornego oglądania) - na ekranie pojawia się oprócz jaśniejszego obrazu, także artefakty, noise, bledsza czerń....?  Subiektywnie oceniając dynamic tone mapping w LG czy Panasonic który jest lepszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii TV 75" warto podać dodatkowe informacje (dla Polane):

- Sony w swoich TV LCD często stosuje lekko satynową powłokę matrycy nawet w najwyższych modelach (ZD9), także w 2018 roku. To błąd z ich strony.

- Sprawdzanie tych powłok jest przez polskich testerów traktowane po macoszemu (ledwo wspomniane). W moim przypadku ta satynowa powłoka zadecydowała o rezygnacji z zakupu LCD SONY, ponieważ brak szklistej powłoki zmniejsza postrzegany kontrast (na macie lub na satynie światło z otoczenia ulega większemu rozproszeniu na powierzchni ekranu zmniejszając kontrast i naturalność odbioru).

- W tej dziedzinie mistrzem jest Samsung, który w wyższych modelach LCD od kilku lat stosuje specjalną nanopowłokę "Oko ćmy" (Moth Eye, Ultra Black Elite) - ekran jest szkliście gładki ale ze świetnie wygaszanymi odblaskami. Chyba podobne powłoki stosuje LG, SONY i PANASONIC w swoich oledach, zwracałem na to specjalną uwagę przy oględzinach TV w sklepach.

- Z tego schematu u Sonego wyłamuje się właśnie wspomniany model 75" z 2017 roku: Sony Bravia KD-75XE9405 (ok. 256 stref wygaszania). Ma szklisty ekran bez satynowej powłoki.

Ocena i prezentacja z HDTVTest:

 

Na portalu RTINGS dość dokładnie podają jak zachowuje się powłoka ekranowa (Reflections):

Dla porównania:

- Sony ZD9 : https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9d

- Sony Bravia KD-75XE9405  (X940E w USA):  https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x940e

 

Następcą Sony ZD9 i prawdziwym kilerem w jakości obrazu wśród TV LCD 2018 będzie chyba najnowszy flagowiec SONY:

Seria SONY MASTER ZF9: telewizory LCD 4K HDR (65″ i 75″), z nowymi matrycami VA z poszerzonymi kątami widzenia (X-Wide Angle)
https://hdtvpolska.com/sony-wprowadza-pierwsze-telewizory-4k-hdr-z-nowej-serii-master-modele-oled-af9-i-lcd-zf9-zapewniajace-nadzwyczajna-jakosc-obrazu/

Na razie nie wiadomo jaką będzie miał powłokę ekranu...

 

Edytowane przez hadelosz
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w sklepie. W jednym proponują Sony, w innym LG :D

Co ma lepszy obraz na codzień, Netlix, zwykła telewizja, filmy, raz na miesiąc gra

LG 65C8 czy Sony 65AF8? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej zaciekawiła wzmianka o tzw menu deweloperskim :

''Jedynym ograniczeniem był zakaz stosowania zmian w menu deweloperskim wyświetlaczy (jeszcze głębszy dostęp niż do menu serwisowego) ponieważ nie są to procedury stosowane u klientów i nie chcieliśmy sztucznie wpływać na wydajność niektórych ekranów.''

Dlatego tak sobie pomyślałem że przydałby się wątek o tym całym menu deweloperskim i tym co za jego pomocą można jeszcze podregulować. Wie ktoś może jakie kombinacje z pilota trzeba wpisywać dla różnych marek tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...