Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy TV 2018 roku w UK - wyniki! | UK TV Shootout 2018 z udziałem HDTVPolska

A gdyby tak ustawić najlepsze TV 2018 roku na jednym stole, skalibrować najlepiej jak się da, dodatkowo otoczyć monitorami studyjnymi i poddać ocenie publiki? Właśnie taki plan realizuje rok w rok nasz przyjaciel Vincent Teoh, z portalu HDTVTest. Dosłownie kilka dni temu w Londynie odbyła się kolejna edycja wydarzenia, którą przyszło nam współorganizować!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile pkt zdobyły tv z 3 i 4 miejsca? i szkoda że nie było w teście "topowego" IPSa od Panasonica i LG

jakiś drugi topowy LCD na VA też by się przydał (DX900/ZD9)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że IPSy by od razu odpadły w przedbiegach ze względu na słaby kontrast. Shootout odbył się przy wyłączonych światłach. Natomiast wśród porównywanych telewizorów powinien według mnie znaleźć się natomiast Sony ZD9 lub jego nowszy odpowiednik jak tylko pojawi się na rynku oraz najnowszy, dostępny OLED Philipsa. Natomiast sama idea organizacji takiego show jest oczywiście świetnym pomysłem :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED Philipsa to obowiązek. Ale nie tylko. Pod koniec roku pojawi się w takim porównaniu zapewne też Toshiba ;D IPS jak napisałeś: moim zdaniem też bez większego sensu gdy oceniają to ludzie z ulicy ? Tutaj będzie masakrator i nikomu się to raczej nie spodoba. Ale postawić można...

Dodatkowo po IFA może będą inne nowości? ZF9 8K? ;DDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Świetny pomysł, wykonanie i organizacja. Szkoda, że publiczność lekko nie dopisała. :P Z tego co widzę osoby testujące wiedziały, na jaki TV głosują. Nie uważacie, że wpłynęło to na obiektywność oceny? Czy możliwe byłoby zorganizowanie takiego "shotoutu" również w Polsce? (oczywiście jako organizatora mam na myśli ekipę HDTVPolska :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Panasonic pokazał pazur. Dla mnie najważniejsze to ostateczne obalenie mitu że do uhd hdr trzeba pentylionów lumenów żeby osiągnąć efekt najlepszego obrazu. Pomysl z takimntestem w Polsce jest niezły i byc moze warto pomyslkec przed audio video show 2018

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Samsung, ten plebiscyt mógłby się nazywać "UK LG OLED Panel TV Shootout". 3 z 4 telewizorów na matrycach od LG, zabrakło najlepszych LCD (ZD9, DX900). No i czy nie za wcześnie na wybory? Do końca 2018 roku może jeszcze coś ciekawego się pojawić.
 

No i przede wszystkim - powinien to być blind test z zasłoniętymi obudowami i logami.
 

  • Plusik 4
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, że Samsung przegrał kategorię HDR to naprawdę się dziwię. Chętnie zobaczyłbym porównanie po jednym Oledzie i VA od każdego znaczącego producenta, żeby można porównać jak bardzo będzie różniła się matryca i jakość czerni dla takiego samego procesora. Ja osobiście mam C6 od prawie 2 lat ale ostatnio bawiłem się Sony XE9005 i nawet on gniótł mojego LG pod względem płynności obrazu. Także myślę, że następny TV to będzie raczej Sony tylko, że u nich system jest beznadziejny i sam pilot jest wyjątkowo paskudny.. Może zrobią wreszcie cywilnego Crystal/Micro LEDa to dopiero będzie masakra.

Edytowane przez djgromo
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł aby zorganizować taką imprezę w Polsce super. Słusznie zauważył Qleks żeby zasłaniać loga ( a nawet podstawy ktore również zdradzają producenta ). Ludzie mają swoje ulubione marki. Nie ma nic o systemie operacyjnym a w moim przypadku poza obrazem również miał wpływ na decyzję przy zakupie. Ciekawe jakie wyniki testu byłyby w Polsce. Gratulacje dla Maćka za udział w imprezie. Wasza wiedza i profesjonalizm są doceniane.

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za kategoria najlepszy tv do kina domowego ? Co do salonu to jeszcze rozumiem bo moze chodzic o nasloneczniony salon, choc test byl w zaciemnieniu, troche bezsensu
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie.

Czy kategoria 'Najlepszy TV do Ultra HD z HDR' można potraktować jako podkategorię 'Najlepszy TV do kina domowego' w której dodatkowo oceniane były materiały w HD i SD?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, konrado75 napisał:

A co to za kategoria najlepszy tv do kina domowego ?

dla każdego testowanego TV znalazło się miejsce nr 1...

ciekawi mnie kategoria GRA, jak spisał się model AF8 po nowej aktualizacji - użytkownicy na zagranicznym forum również donoszą o nadmiernym ściemnianiu matrycy,

identyczny problem z Sony A1 !

2 godziny temu, djgromo napisał:

Także myślę, że następny TV to będzie raczej Sony

zerknij na wątek o A1

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Af8 najlepszy do salonu to dlaczego ostatnie miejsce w kategorii sprawnosc w bardzo jasnym pomieszczeniu

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Qleks napisał:

Gdyby nie Samsung, ten plebiscyt mógłby się nazywać "UK LG OLED Panel TV Shootout". 3 z 4 telewizorów na matrycach od LG, zabrakło najlepszych LCD (ZD9, DX900). No i czy nie za wcześnie na wybory? Do końca 2018 roku może jeszcze coś ciekawego się pojawić.

W shootoucie uczestniczyły wyłącznie tegoroczne modele. ZD9 walczył już u Vincenta w zeszłym roku, a DX900 w shootucie 2 lata temu.

3 godziny temu, Qleks napisał:

No i przede wszystkim - powinien to być blind test z zasłoniętymi obudowami i logami.

pełna zgoda, choć i tak od razu widać czy patrzysz na OLEDa, czy też matrycę VA.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman - ale już oledów tak łatwo byś nie rozróżnił bez wszystkich cech charakterystycznych w postaci loga i ramek. Można się wtedy łatwo pomylić i wskazać konkurencyjny panel, co dla fana LGków byłoby chyba dużym afrontem? :P 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł - bardzo, bardzo fajny. Brawo Vincent + ekipa. 

Niemniej jednak pytanie o szczegóły i przebieg testu jest (dla mnie osobiście) niesamowicie wprost nurtujące. Nie wiemy z opisu do końca jak było, ale aby ocena była bardziej obiektywna to warto aby:

testować przynajmniej w dwóch (jak nie 3) wariantach światła zastanego/oświetlenia otoczenia - zupełna ciemnica (tak chyba to było, a kto tak ogląda szczególnie treści HDR w domu robi krzywdę oczętom), średnio oświetlone pomieszczenie + ewentualnie ciemnica z "lampkami nocnymi".

Testerzy też powinni być z jakimś doświadczenie, czyli przynajmniej 2- 3 grupy - amatorzy (zielone listki), doświadczeni amatorzy (mający pewną wiedzę, wprawne oko, wiedzący na co zwracać uwagę), profesjonaliści.

 Telewizory tak jak ktoś już wspominał - zasłonięte logotypy producentów (warunek absolutnie konieczny).

Plus jednak/ nawet w uproszczonej formule - test/porównanie wszystkich tv wg. najlepszego tryby out of the box/bez kalibracji.

Tak by mi się marzyło :D

 

PS. Tak jak na wstępie pisałem - sam pomysł doskonały i przywodzi na myśl stare, dobre czasy i porównanie Macieja 4 tv na blogu (z bodaj PDP GT30....)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San

Piszesz to tak, jakby OLED LG został wybrany najlepszym telewizorem 2018 roku, a tak przecież nie było. LG wygrał tylko w jednej kategorii, tak samo jak Sony AF8 i Q9FN. Co do wyników takiego ślepego testu to nie ma sensu teraz "gdybać" ;) Ja na pewno nie obraziłbym się na wyniki uczciwego, ślepego testu. Piszę uczciwego, bo jak wiadomo Philips razem z avsforum zorganizował w zeszłym roku taki rzekomo ślepy test, ale rezultatów tego testu z wiadomych chyba Ci też przyczyn nie uznaję. 

A tu gratulacje od Vicenta skierowane do Macieja :)

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: "pierwsze koty za płoty", a w zasadzie trzecie, bo to już trzeci "shotout". Miejmy nadzieję, że organizatorzy przyszłych tego typu wydarzeń wezmą pod uwagę opinie użytkowników i dodatkowo ukryją drugorzędowe cechy płciowe... eeee wróć...  drugorzędowe cechy TV, czyli loga i ramki.  :P 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Toma-San napisał:

ukryją drugorzędowe cechy płciowe... eeee wróć...  drugorzędowe cechy TV, czyli loga i ramki

i będzie szok jak wygra Manta.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mistrzuniu napisał:

i będzie szok jak wygra Manta.

Ale tylko pod warunkiem, że mówisz o prawdziwym zwierzęciu w wielkim akwarium. Przy odpowiednim oświetleniu i HDR będzie najlepszy i kolory najbardziej zbliżone do oryginału. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa, coś takiego w naszym kraju byłoby czymś absolutnie rewelacyjnym. Trzymam kciuki za powodzenie takiego przedsięwzięcia. Jednak podobnie jak przedmówcy jestem zdania, że telewizory powinny mieć zakryte loga i obudowy, tak aby oceniający faktycznie nie miał pojęcia na co patrzy. No i przydałyby się topowe modele jeśli chodzi o LCD, czyli DX900 i ZD9 - niby staruszki, ale w swojej technologii nadal niedoścignione. Mega popularne i nadal dostępne oledy od LG z serii 7 również byłyby mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było obiektywnie to: telewizory powinny mieć zaklejone loga, a ocenianie powinno trwać tak długo, aż we wszystkich kategoriach wygra Samsung ?

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
By uniknąć uprzedzeń, preferencji i wniosków z testów - tv powinny mieć zasłonięte ramki i podstawki - tak by było widać sam ekran ( myślę, że nawet z tektury dałoby się to zrobić taką ramkę albo bardziej pro z czarnej plexi) wtedy możemy mówić o obiektywnych ocenach i odczuciach. Każde inne badanie będzie zafałszowane mniej lub bardziej.
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę.

Proszę organizatorów/ administratorów o informację z czego składał się materiał testowy w kategorii GRA

testujący mieli możliwość interakcji ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...