Skocz do zawartości
  • 0
georgeu

Panasonic TX-65EX700e - jakość obrazu, przejścia czerni

Pytanie

cześć!

Panasonic TX-50EX700e, mam problem z czernią. Nie wiem czy to wina złych ustawień, jakości źródła czy może wada telewizora?

Jeżeli na ekranie pojawia się czarny przechodzący w jaśniejsze tony (kiedy przechodzi w szary, granatowy itp. - czyli głównie ujęcia w nocy) pojawią się "piksele", obraz wygląda jak .avi z jakieś płyty CD 15 lat temu. Próbowałem to sfotografować (sgs 4), więc sorry za jakość. Na żywo - przykładowo zaznaczone przejście - jest zbudowane z widocznych kwadracików. Wygląda to mega biednie.

Źródło to Netflix, na kablu (150 Mbp/s), info pokazuje, że wideo ma 7.15 Mb/s / 1080.

Macie jakieś pomysły? Są jakieś ustawienia, które to jakoś wygładzą?

20180715_210316_LLS.jpg

Edytowane przez georgeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takie wycieczki, to możesz sobie robić swoim kolegom ze szkoły.

Wiem co widzę i wygląda to kiepsko.Jeżeli tak ma być, to trudno. Tylko nie wiem czemu na monitorze 1440p (samsung S32D850T) wszystko jest ok i przejścia czerni nie są rozpikselowane. Na TV widać kwadraty o różnych odcieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 minut temu, Somebody101 napisał:

 

Spróbuj wyłączyć całkowicie motion flow i wszystkie ulepszacze płynności ruchu.

Niestety, ale wszystkie opcje związane z upłynnianiem oraz dynamicznym kontrastem już wyłączyłem. Korzystam z profilu True Cinema. Z podstawowych ustawień podświetlenie jest na 40 (oglądam najczęściej późnym wieczorem), jasność na 50 a kontrast na 85. Reszta na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jak dla mnie to wina netflixa, z którego to korzystałem dzień może dwa, na moim panasonicu tx-55CXE720 większość filmów wyglądała tak samo - netflix raczej ma dvixy a opisuje niemalże to jako 4k, już lepiej wyglądały filmy z każdego innego zródła - youtube czy film z torrentów dla sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1
8 minut temu, georgeu napisał:

Takie wycieczki, to możesz sobie robić swoim kolegom ze szkoły.

Wiem co widzę i wygląda to kiepsko.Jeżeli tak ma być, to trudno. Tylko nie wiem czemu na monitorze 1440p (samsung S32D850T) wszystko jest ok i przejścia czerni nie są rozpikselowane. Na TV widać kwadraty o różnych odcieniach.

 

Spróbuj wyłączyć całkowicie motion flow i wszystkie ulepszacze płynności ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...