Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na szafce RTV
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od północy, z boku telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? -
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ma się dobrze sprawować przy oglądaniu sportu i przy graniu na PS4
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, z czasem pewnie 4K, Canal+ coś tam już kombinuje
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport -> Seriale -> Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeżeli już to YT, Netflix. Z przeglądarki nie będę korzystał
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4, 25-50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 55", większy się nie zmieści, mniejszego nie chcę. Tata ma 42 i wydaje mi się za mały
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba reakcja na naciśnięcie przycisku na pilocie (zmiana kanału, wł. menu itp.)
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Philips, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Witam,

mam w planach zakup pierwszego telewizora. Będę go używał do oglądania sportu i grania na PS4. Byłbym wdzięczny za polecenie jakichś modeli.

To co z poszczególnych marek mieści się w moim budżecie toSony Bravia KD-55XE7005, Philips 55PUS7303, Samsung 55MU6452/6202K. Ale pewnie znalazłoby się coś lepszego w tej cenie, bo ja szukam raczej na czuja...

Widzę też, że bardzo często przewija się TCL 55C7006, ale mam wrażenie, że poleca go jeden i ten sam facet, także jestem sceptyczny.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obejrzyj sam w sklepie, ale moje zdanie takie:

- C70 smuży

- 55PUS7303 - nie ma do tej pory rzetelnego testu - ryzyko własne. Poczytaj opinie na ceneo. Mnie zniechęciły.

- 55MU6452, to IPS - jesteś pewien? TV prezentuje się świetnie - nie tak dobrze, jak TCL, ale i tak świernie - pilot jest premium-feel, ale kontrast wzgledm VA jest sporo gorszy

- 55MU6202, to VA - testy w necie znajdziesz - poprawny TV, bez większych wad. Ja nie brałem ani tego ani modelu 55MU66XX, bo mają 8-bitowy panel, czyli nie obsłużą HDR10

- 55XE7005/7077/7096 - mam ostatni wariant (różnią się kolorem i/lub rodzajem upłynniacza, ja kupiłem najtańszy, jaki był). W mojej opinii ma najmniej wad albo najmniej przeszkadzające mi wady względem konkurencji - dlatego go wziąłem. Jestem ogólnie zadowolony, aczkolwiek Smart jest jednak słaby (Netflix i YT są, jakby co, te serwisy to już niedługo nawet w pralkach będą). Sam mam i używam PS4 - wygląda to bardzo dobrze.

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 55PUS7303

Co do testu to prawda - nie ma nic porządnego, ale to w internecie polskim.

W angielskim na pewno coś znajdziesz. Parametrami wypada bardzo dobrze, szczególnie w odniesieniu do ceny (3 tys to stosunkowo niewiele za VA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, ze ten 7303 wydaje się najbardziej obiecujący... Na innym forum wpadłem jeszcze na Samsunga 58MU6192/6122. Coś wam wiadomo o tych telewizorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Dla mnie 55PUS7303

Co do testu to prawda - nie ma nic porządnego, ale to w internecie polskim.

W angielskim na pewno coś znajdziesz. Parametrami wypada bardzo dobrze, szczególnie w odniesieniu do ceny (3 tys to stosunkowo niewiele za VA).

Jak znajdziesz jakikolwiek test/recenzję, to podrzuć. Ja szukam co kilka dni (intenet jest jeden), nic poza prezentacją KIKIego z hdtv.com.pl nie ma.

 

58MU6192 widziałem w sklepie - jest OK, ale wzgledem innych Samsungów z serii MU6 nie ma bluetooth, jeśli to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, borsooq napisał:

Jak znajdziesz jakikolwiek test/recenzję, to podrzuć. Ja szukam co kilka dni (intenet jest jeden), nic poza prezentacją KIKIego z hdtv.com.pl nie ma.

 

58MU6192 widziałem w sklepie - jest OK, ale wzgledem innych Samsungów z serii MU6 nie ma bluetooth, jeśli to ma znaczenie.

Do tekstów kikiego podchodzę raczej z dystansem...

Co do bluetooth to nie, nie ma to znaczenia. Muszę obejrzeć go w sklepie i zobaczymy. Możliwe, że się na niego zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki nie robi testów, tylko prezentację telewizorów które mają za zadanie ułatwić mu sprzedaż. Dziwię się trochę tylko że w dzisiejszych czasach ludzie się jeszcze łapią na jego techniki sprzedaży rodem z komuny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techradar.com/reviews/philips-7303-series-4k-hdr-tv

Prostą angielszczyzną jest to napisane, myślę, że zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, FrankyGoes napisał:

https://www.techradar.com/reviews/philips-7303-series-4k-hdr-tv

Prostą angielszczyzną jest to napisane, myślę, że zrozumiesz.

No widzisz taka prosta angelszczyzna a sam nic z niej nie zrozumiałeś.

Jest to bardziej preview niż review, tzw. wczesna recenzja. Opisują tylko technologię zawarte w tym TV i nic więcej.

Gdybyś się trochę wysilił to znalazłbyś niemieckie forum na którym ludzie opisują, że ten tv boryka się z problemem dużego vertical bandingu. 

Na niemieckim Amazonie masz foty.

Dla mnie to dyskwalifikacja.

Pozdrawiam Ciebie Kiki

 

Edytowane przez Bartezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...