Skocz do zawartości
Henku_wawa

49-50" mam 3 modele do wyboru nie wiem który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup TV 49-50" niestety większy nie wchodzi w rachubę z uwagi na specyficzną szerokość ściany, na której będzie zamontowany TV (max 116 cm). OLED więc też nie wchodzi w rachubę, ponieważ najmniejsze  modele OLED to 55". 

Cena jest 2-rzędna. Najważniejsza jest jakość obrazu. Wybrałem 3 jak sądzę TOP-owe LED VA: 

1. Panasonic TX-50DX800EKUP 

2. Samsung QE49Q7F

3. Sony XF90 49" KD-49XF9005

Poniżej odpowiedź na wymaganą listę pytań:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty są częściowo ważne, siedzimy albo na wprost albo też bokiem pod kątem 45 stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce raczej nie przeszkadza
7. Jaki masz obecnie telewizor ? właśnie sprzedałem starą plazmę 42, aktualnie brak TV 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K jak najlepszy obraz, HDR, Wi-Fi direct, dużo Hz czyli płynne odtwarzanie obrazu TV/konsola 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder TV, Apple TV 4K, Nintendo Switch, Sony Playstation 4, może z czasem aplituner 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, filmowe 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? ze smart TV? trochę, raczej mało
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 2-3h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zarówno dzień i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 49-50" z uwagi na wielkość ściany, 55" nie wchodzi w rachubę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smart TV z czasem niedziałające lub przestające działać, np. Android 
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć 3D, ale jeśli będzie mieć to byłby to miły dodatek
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? cena to kwestia 2-rzędna

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Reasumując, musi być 40-50". 55" nie wchodzi w rachubę. Który model jest najlepszy: Panasonic TX-50DX800EKUP, Samsung QE49Q7F czy Sony XF90 49" KD-49XF9005?

Mucios gracjas.

Heniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii Panasonic dowiedziałem się, że TX-50DX800EKUP nie jest już dostępny w ofercie i że topowy LED w wielkości do 50" to aktualnie FX780 (nieśmiało przypomnę, że kupno 55 OLED nie wchodzi - niestety - w rachubę). Więc zaktualizowana lista TOP-owych TV jest poniżej, ze wskazaniem chyba na Samsunga albo na Sony, ktoś jeszcze pomoże w wyborze? Samsung nie ma recenzji na HDTV Polska, Sony ma całkiem dobrą. Wybrać soniacza czy samsunga?

1. Samsung QE49Q7F

2. Sony XF90 49" KD-49XF9005

3. Panasonic FX-780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie trawisz Androida, to chyba wybór jest całkiem prosty? :) Ogólnie i jeden i drugi TV jest bardzo porównywalny, więc możesz nawet rzucić monetą... :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Jeśli nie trawisz Androida, to chyba wybór jest całkiem prosty? :) Ogólnie i jeden i drugi TV jest bardzo porównywalny, więc możesz nawet rzucić monetą... :P 

dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎22 o 21:02, grundig napisał:

Sony to  na pewno lepszy wybor niz samsung.

No nie wiem, Ja miałem dwa soniaki pierwszy końcówce lat 80-tych miałem z NRF potem Samsungi ze dwa i od 2010r SONY i nie jestem jakoś z niego wielce zadowolony osobiście wole Samsungi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bez znaczenia  jaki  telewizor  kupisz .O  jakosci  i  trwalosci samsunga mozna  przeczytac w internecie.Nie  chce mi sie  juz wklejac linkow.

Moge  przyznac sie ze od pewnego czasu  pracuje w chinskiej montowni telewizorow.Nie  placa duzo   czyli  15 zl na godzine ale  praca sprawia mi satysfakcje  bo lubie  ogladac ekrany telewizorow .

Na  jednej zmianie   montujemy okolo  700  telewizorow(  malych czyli  40 i 50 calowych) Duzych  czyli  od 65 cali w gore  mniej. Pewnie zapytasz  jaki  ma  to zwiazek z samsungiem? Montujemy rozne  panele , dosc  czesto samsunga z  fabryki w chinach.Odpad  tych paneli  jest najwiekszy o  cludingu nie  bede    wspominal .Znacznie   mniejszy  odpad   paneli   jest od  firmy Innolux , panasonic  stosuje panele z tej firmy.Panele  glare( blyszczace)  trzy razy lepsze od  samsunga, takie jest moje zdanie.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grundig, ale z tego, co kojarze, to niekoniecznie Samsung do swoich TV pakuje tylko panele Samsung SDI.

Równie dobrze fabryka, w której montujesz TV może brać najtańszy sort matryc od Samsung SDI.

Tak samo Samsung w swoich telefonach nie ma 100% SoCów Exynos, tylko montuje różne, a Sony w swoich telefonach ma też soczewki aparatów innych producentów, mimo, że produkują najlepsze.

Z tego, co czytałem, to na 100% Samsung brał jeszcze w 2016 roku sporo matryc od LG Display (IPS RGBW), jak i prawdopodobnie nietypowy 58MU6172 ma matrycę od Innolux, taką sam, jak 58EX700.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_liquid-crystal-display_manufacturers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...