Jump to content
Sign in to follow this  
krzyche

Projektor do użytku domowego 2018

Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

Zamierzam kupić projektor do domu a konkretnie do sypialni. Odległość od projektora do ściany wynosiłaby ok. 300 cm. Projektor byłby używany głównie wieczorami do oglądania filmów z komputera. Żadnej telewizji, raczej nie gry. Pojawiło mi się kilka pytań i niejasności:

1. Jaką rozdzielczość wybrać? Oczywiście wszędzie każdy pisze im więcej tym lepiej, ale wiadomo z rozdzielczością rośnie też cena.. Więc pomyślałem, że pozostanę przy 1920 x 1080 (FullHD). Pytanie jednak czy to nie aby za dużo, skoro filmy które oglądam mam w dużo mniejszej rozdzielczości (720p, czasem 480p). Filmy 1080p ważą po 7 - 10 GB, takich nie oglądam praktycznie wcale. Jaki jest więc sens projektora FullHD przy filmach 720p? Jest widoczna różnica? I czy w ogóle jest sens kupować projektor niższej rozdzielczości niż FHD?

2. DLC czy 3LED? Wszystkie testy jakie oglądałem w internecie pokazują przewagę technologii 3LED - jaśniejsze kolory, ostrzejszy obraz, brak efektu tęczy i migotania. Jedynie czernie są gorsze. Więc jaką technologię zalecacie do kina domowego - oglądanego w praktycznie ciemnym pokoju.

3. Jeśli DLC to Optoma HD27, a jeśli 3LED to Epson EH-TW650. CO uważacie o tych dwóch? Miał ktoś okazję korzystać z obu?