Jump to content
Sign in to follow this  
krzyche

Projektor do użytku domowego 2018

Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

Zamierzam kupić projektor do domu a konkretnie do sypialni. Odległość od projektora do ściany wynosiłaby ok. 300 cm. Projektor byłby używany głównie wieczorami do oglądania filmów z komputera. Żadnej telewizji, raczej nie gry. Pojawiło mi się kilka pytań i niejasności:

1. Jaką rozdzielczość wybrać? Oczywiście wszędzie każdy pisze im więcej tym lepiej, ale wiadomo z rozdzielczością rośnie też cena.. Więc pomyślałem, że pozostanę przy 1920 x 1080 (FullHD). Pytanie jednak czy to nie aby za dużo, skoro filmy które oglądam mam w dużo mniejszej rozdzielczości (720p, czasem 480p). Filmy 1080p ważą po 7 - 10 GB, takich nie oglądam praktycznie wcale. Jaki jest więc sens projektora FullHD przy filmach 720p? Jest widoczna różnica? I czy w ogóle jest sens kupować projektor niższej rozdzielczości niż FHD?

2. DLC czy 3LED? Wszystkie testy jakie oglądałem w internecie pokazują przewagę technologii 3LED - jaśniejsze kolory, ostrzejszy obraz, brak efektu tęczy i migotania. Jedynie czernie są gorsze. Więc jaką technologię zalecacie do kina domowego - oglądanego w praktycznie ciemnym pokoju.

3. Jeśli DLC to Optoma HD27, a jeśli 3LED to Epson EH-TW650. CO uważacie o tych dwóch? Miał ktoś okazję korzystać z obu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...