Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Dokładnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Patrząc na telewizor po naszej lewej stronie, okna na zachód.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE32C630K1W
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K (do Netflixa), wąskie ramki, centralną podstawkę (mam wąską szafkę RTV).
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD (jeśli będzie słaby smart to może 4K z mi boxa).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC, PS4, (może Tv Box jak będzie kiepski Smart TV).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jesli będzie wygodny to może tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, jakieś 30% 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 43 choć bardziej 49 myśląc przyszłościowo 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Mnogość wyboruc i jak jest bardzo wolny (mój 6 letni telewizor reaguje szybciej niż roczny Sharp znajomych). 
19. Preferencje co do marki ? Brak (ale podoba mi się pilot samsunga)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2300-2500 (ale jeśli za cenę 3000 zł będzie coś co o niebo lepszego od takich do 2500 to rozważę zakup) 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Możliwe 

 

Dzień dobry, 

po 6 latach myśle nad wymianą swojego starego (choć nadal dobrze działającego) telewizora. Głównym powodem wymiany jest to, że obecny telewizor jest trochę za mały, szczególnie do gry na PS4. Głównie będzie na nim odtwarzany Netflix (a jeśli jest możliwe to oczywiście w 4K), gra na PS4 i czasem telewizja. Nie myślałem o żadnej konkretnej marce a tym bardziej modelu, zależy mi tylko żeby działał dość szybko i w miarę niezawodnie. 

Myślałem o: 

TCL LED 49C7026

SONY KD-49XE7005

Philips 49PUS6561

Samsung UE49MU6402

 

Co sądzicie? Może coś innego droższego co będzie faktycznie dużo lepsze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj w sklepie. Poważnie mówię.

W mojej opinii:

- Philips smuży

- TCL mocno smuży, ale jest pięknie wykonany i na się odczucie produktu premium.

- Sony niczym się nie wyróżnia w tej wersji na 49". Jest poprawny, ale w tej cenie chyba wziąłbym coś innego.

- Samsung też niczego raczej nie urwie, ale w wersji 55" ma ultra fajnego pilota. Nie jestem pewien jak to wygląda w kwestii 49". Generalnie ue**mu61** i ue**mu64** , to prawie to samo, podobnie jak ue**62** i ue**66**.

Generalnie ostrość, kontrast i kolory najlepsze z TCLa w tym zestawieniu. Jego ogromną rada jest smużenie, ale może do PS4 się nada i do Netflixa, bo stamtąd obraz idzie dobrej jakości, a smużenie pojawia się na ogół przy słabym sygnale.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz macie w pl ale ue50nu7400. Ja wczoraj dostalem swoj do domu gra naprawde super. Dzisiaj mundial  w 4k i wimbledon ogladalem jest wypasik.

W niedziele podlacze go pod xbox x i ogarne jakas fife albo forze z hdr

http://reviews-tvled.blogspot.com/2018/05/difference-samsung-nu7100-nu7470-nu7400.html?m=1

 

Z tego co wiem mu6400 uzywa tej samej technologi co nu7100. Dopiero nu7400 daje cos wiecej.

https://www.avforums.com/threads/samsung-nu7400-series-any-reviews.2171893/ tu jest mala dyskusja nt nu74xx

Edytowane przez mml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zobaczyłem dopiero dziś, że TCL niema centralnej podstawki a pewnie właśnie jego bym wziął. Po obejrzeniu dziś kilku w różnych sklepach zdecydowałem się na Philipsa 50PUS6523 i po podłączeniu wyglada naprawdę nieźle, mam nadzieje, że będę zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mml napisał:

Nie wiem czy juz macie w pl ale ue50nu7400. Ja wczoraj dostalem swoj do domu gra naprawde super. Dzisiaj mundial  w 4k i wimbledon ogladalem jest wypasik.

W niedziele podlacze go pod xbox x i ogarne jakas fife albo forze z hdr

http://reviews-tvled.blogspot.com/2018/05/difference-samsung-nu7100-nu7470-nu7400.html?m=1

 

Z tego co wiem mu6400 uzywa tej samej technologi co nu7100. Dopiero nu7400 daje cos wiecej.

https://www.avforums.com/threads/samsung-nu7400-series-any-reviews.2171893/ tu jest mala dyskusja nt nu74xx

Nie czytałem całego wątku, się widzę, że niejaki Achillesss tworzy tam swoją historię.

Generalnie przewaga nu74xx nad mu64xx, a w zasadzie całej gamy nu7xxx nad gamą nu6xxx jest taka, że nowsza seria ma 10-bitowy panel, dzięki czemu może wyświetlać większą gamę kolorów, spełniając wymagania HDR10. Poza tym widzę, że faktycznie wersji ani 43mu64xx ani 43mu7xxx nie było w zeszłym roku, co jak myślę każdy zdrowy człowiek przyzna, że wcale nie implikuje, że 43nu74xx jest następcą nieobecnej serii 43mu7xxx (co za bzdura!). Co do superior build quality i innym tego typu, to trzeba popatrzeć na innych przedstawicieli zeszłorocznej serii mu64xx - ich budowa, jak i pilot (pilot robi wow!) są rewelacyjnej jakości. Jednakże najważniejszą różnicą w pozycjonowaniu serii w Samsungu jest odświeżanie panelu. W serii mu7xxx (chyba poza jakimś jednym rozmiarem) są panele 100/120hz, w serii nu7xxx są 50/60hz, koniec kropka.

Żaden nu74xx nie jest następcą mu7xxx, różnica między zeszłoroczną serią mu6xxx, a tegoroczną serią nu7xxx jest w kolorze i stąd się bierze ten wyższy Picture Quality Index (PIQ). Warto też wiedzieć co to jest - jest to wewnętrzna miara Samsunga, która w konfrontacji z innymi systemami oceny jakości obrazu jest porównywalna tylko wtedy, jak rozłożymy ją na czynniki pierwsze.

Poza tym i tak 50nu74xx był poza budżetem, jak widać po zakupie.

@topic: napisz autorze po jakiejś dłuższej chwili, czy jesteś zadowolony.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisalem ze nu7400 to nastepca mu7000. Pisalem tylko ze jest lepszy niz cala seria samsunga mu6xxx.  W wersjach 49"mu7000 masz matryce 60hz dopiero 55+ cale mialy 120hz matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mml napisał:

Nigdzie nie pisalem ze nu7400 to nastepca mu7000. Pisalem tylko ze jest lepszy niz cala seria samsunga mu6xxx.  W wersjach 49"mu7000 masz matryce 60hz dopiero 55+ cale mialy 120hz matryce.

stary, absolutnie nie do ciebie. Chodzi mi o tego gościa z podlinkowanego avsforum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, pierwszy post na forum. Z góry przepraszam za niedogodności z mojej strony.

Witam wszystkich. Podłączam się do tematu z praktycznie takim samym zapytaniem z tą różnicą, że ze względów konstrukcji meblościanki mogę pozwolić sobie na telewizor wielkości 40', maksymalnie 43'. I tu pojawia się problem ponieważ z tego co już się naszukałem to telewizory tej wielkości nie mają niestety high-endowych parametrów (nie wspominając nawet o OLEDach) nawet jeśli chciałoby się za nie zapłacić. Cena nie gra roli. Służyć będzie głównie do oglądania meczy, Netflixa, filmów z laptopa oraz grania na laptopie przez kabel (laptop z kartą i matrycą obsługującą 4K) i prawdopodobnie grania na konsoli. Ważne by posiadał wszystkie możliwie najlepsze parametry i najprzydatniejsze dla mojego przypadku funkcje. Niestety w każdym czegoś brakuje - jak jest matryca VA, to podświetlenie Edge jak jest Direct LED to tylko 60Hz refresh rate itd. Szukam czegoś co będzie łączyć to wszystko. Dziękuję z góry i proszę o wyrozumiałość gdyż to mój pierwszy post i z racji bardzo bliskiego pokrycia z moim zapytaniem nie wypada tworzyć odrębnego posta. Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukam telewizora z bardzo podobnymi wymaganiami, natomiast dodatkowo zależy mi na rozsądnej jakości obrazu przy większych kątach. Czy ktoś z Was wie jak to wygląda we wspomnianym TCLu czy jednak trzeba szukać czegoś na IPS?

Edytowane przez rogalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...