Skocz do zawartości
Gość

Telewizor 49-55' do 4200 - dobra czerń i szybki SMART TV - co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć,


Szukam telewizora w przedziale cenowym 3000-4200 zł + ewentualna kalibracja. Znalazłem opinie, że bardzo dobrym telewizorem jest SAMSUNG UE55MU7002 ale nigdzie nie jest dostępny na żywo we Wrocławiu więc nie mam możliwości pójść i obejrzeć go z bliska.. W sklepie trafiłem na LGSK7009 i bardzo spodobał mi się system operacyjny oraz magic remote - pilot z akceleratorem oraz obsługą głosową rozumiejącą dużo więcej niż ta w samsungu. Ale chętnie poznam opinie ekspertów i ludzi z większym doświadczeniem niż moje. Z góry dziękuję za pomoc ?

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, nie interesują mnie kąty.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na ścianie.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na telewizor, ale są rolety :)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie miałem do tej pory telewizora, rok temu oddałem zwykły 32 calowy, ale jednak do netflixa się przyda.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Szybki SMART TV, dobrą czerń i jakość obrazu.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Netflix (więc 4k się zdarzy) + telewizja NETII.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner Marantz SR7005, dekoder Netii oraz laptop przez HDMI sporadycznie.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? max 3h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji, ale ze względu na światło padające na telewizor może matowa?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Programy dokumentalne + seriale netflix. Nie oglądam sportu.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, spotify i netflix na pewno często + youtube. Przeglądanie stron internetowych raczej nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 49-58 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie, brak czerni.
19. Preferencje co do marki ? Bardzo spodobał mi się system LG w sklepie (oraz ten ich magic remote pilot z akceleratorem). Ale nie mam konkretnych preferencji.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4200

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli to polepszy obraz - oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nikt nie jest w stanie nic poradzic? Przeszukalem forum i znalazlem dobre opinie o UE55MU7002. W neonecie jest teraz promocja na UE55MU7052 (szara obwodka) ale to chyba ten sam telewizor prawda? Chyba dzisiaj zakupie, chociaz przy moim ogladaniu 2-3h tygodniowo nie wiem czy jest sens wydawac te prawie 4k na telewizor czy nie wystarczy mi jakis zwykly za 2,5tysiaca? Prosze pomozcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokładnie ten sam telewizor. Różni się tylko ramką i prawdopodobnie pilotem, no i miejscem sprzedaży. Bierz go, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekWML napisał:

Tak, to dokładnie ten sam telewizor. Różni się tylko ramką i prawdopodobnie pilotem, no i miejscem sprzedaży. Bierz go, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. 

Ramka i pilot.

Do 2,5K:

- Sony 55XE70

- Samsung 55UEMU62/66 albo 58MU6192

ale 55MU70 jest lepszy pod każdym wzgledem.

LG w tej cenie są na matrycach IPS RGBW, co przy kryterium dobrej czerni nie jest właściwym wyborem. z LG, to dopiero OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 hours ago, borsooq said:

Ramka i pilot.

Do 2,5K:

- Sony 55XE70

- Samsung 55UEMU62/66 albo 58MU6192

ale 55MU70 jest lepszy pod każdym wzgledem.

LG w tej cenie są na matrycach IPS RGBW, co przy kryterium dobrej czerni nie jest właściwym wyborem. z LG, to dopiero OLED.

Dziekuje za odpowiedzi, wczoraj bylem w mediaexpert i nie dokonalem zakupu poniewaz nie moglem sie zdecydowac. Pojawily mi sie w glowie nowe pomysly czy moze kupic najtanszego OLEDa za 3999 od LG (niestety tylko full hd). Sprzedawca jednak jak uslyszal ze glownie ogladam netflixa odradzil ta opcje i polecil Sony BRAVIA KD-55XE8596 za kwote rowniez 3999. Wyzej wspominany UE55MU7052 jest dostepny tylko powystawowy wiec podziekowalem, ale za to jest dostepny model UE55MU7002 nowy zapakwoany za kwote 3850zł. 

Co sądzicie o tej BRAVII? Kolory wygladaly calkiem niezle na niej (jest tez na VA i 100Hz) no i jest na Android TV - system chyba gorszy od Tizena - ten samsung wydawal sie taki bardziej "zwykly' i jest to model troche starszy od Sony. 

 

Eh jakie problematyczne to szukanie i zakup telewizora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj kupuje 55MU7002 - ale ciezka sprawa z tym TV bo same powystatowe - w sklepie w ktorym pytalem o niego z allegro zarzekaja sie ze jest nowy "ale karton otwierany w celu sprawdzenia" - jest jakas mozliwosc sprawdzic ile godzin chodzil TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz takiego. Tv nowy ma być nowy czyli oryginalnie zaklejony z fabryki. Z takim tylko otwartym w celu sprawdzenia wszystko mogło się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 hours ago, Somebody101 said:

Nie bierz takiego. Tv nowy ma być nowy czyli oryginalnie zaklejony z fabryki. Z takim tylko otwartym w celu sprawdzenia wszystko mogło się dziać.

Cholera.. Wlasnie zamowilem z aukcji allegro taki “otwierany w celu sprawdzenia” :/ zobaczc na odpowiedz sprzedajacego dlaczego otwierany :/ 

 

833796F5-FC04-49AE-BE5F-68CC5B349600.jpeg

D9CF61AB-EA51-4C88-88C7-BA379DB851BD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiada. No ale cos musi sensownego napisac, inaczej by towaru nie sprzedal. Nie kupuje sie telewizora ktory byl przez kogokolwiek otwierany. Bo tak samo jak mogl byc otwierany w celu sprawdzenia, a tak samo rowniez mogl stac rok na ekspozycji lub zwiedzic juz 20 mieszkań januszy ktorzy sie nim pobawili i zwrocili do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dariusz Horbanowicz napisał:

Cholera.. Wlasnie zamowilem z aukcji allegro taki “otwierany w celu sprawdzenia” :/ zobaczc na odpowiedz sprzedajacego dlaczego otwierany :/ 

Nie wiem jak w przypadku Samsungów, ale w LG poza taśmą zaklejającą karton, wszystkie akcesoria w środku również są fabrycznie zapakowane. Śrubki są w oryginalnym woreczku, podstawka jest w piankowej osłonie zaklejonej fabryczną taśmą, nawet zaślepki na tył TV są szczelnie zamknięte i zaklejone.

Jeśli ktoś by ten TV otwierał wcześniej, to bez problemu dałoby się to poznać (chyba, że sprzedawca po zwrocie załatwiłby sobie nowe, oryginalne opakowania od LG).

Edytowane przez fuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 hours ago, Somebody101 said:

Bzdury opowiada. No ale cos musi sensownego napisac, inaczej by towaru nie sprzedal. Nie kupuje sie telewizora ktory byl przez kogokolwiek otwierany. Bo tak samo jak mogl byc otwierany w celu sprawdzenia, a tak samo rowniez mogl stac rok na ekspozycji lub zwiedzic juz 20 mieszkań januszy ktorzy sie nim pobawili i zwrocili do sprzedawcy.

Jeszcze mi go nie wyslal wiec moge zrezygnowac z zakupu. Myslisz ze powinienem? Czy poczekac na paczke i zobaczyc czy akcesoria, śruby itp sa zapakowane w oryginalne folie? Mam takie wlasnie obawy jak piszesz ale nigdzie nie moge dostac tego TV nowego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Somebody101.

Co śmieszne jednak ten sprzedawca w mailu tutaj przez Ciebie wklejonym chwali się jak to wymienia TV na nowy jeśli ten wysłany okaże się uszkodzony, ale tylko gdy sprawdzisz TV przy kurierze. Bardzo to ciekawe, z moich doświadczeń wynika, że jak kurier poczeka 2 minuty na to abym obejrzał z zewnątrz paczkę to będzie sukces. Który kurier niby będzie siedział i czekał aż rozpakujesz TV, zamontujesz podstawkę, podłączysz i sprawdzisz chociażby plansze na bad pixele i czy nie ma jakiejś wady w wyświetlanym obrazie.

--

Edit: O, zajrzałem na komentarze tego sprzedawcy, sprzed 2 tygodni:

"Otrzymałem uszkodzony telewizor - zbita matryca. Wada wyszła dopiero odpakowaniu TV. Karton nienaruszony. Sprzedawca na początku próbował mnie zbyć , bo nie mam podstawy reklamacji czyli protokół od kuriera. Sprzedawca próbuje łamać przepisy konsumenta. Takie praktyki są karane finansowo przez UOKiK. Sprzedawca musiał oddać mi pieniądze. Macie pytanie piszcie celiuspoland@wp(kropka)pl lub google "odpowiedzialność sprzedawcy za przesyłkę". Sprzedający będzie się pewnie bronił ale wina jest jego."

Czyli w sumie taka sytuacja o jakiej wyżej piszę. Żaden kurier (chyba, że znajomy pracuje akurat) nie będzie czekać aż rozpakujesz i sprawdzisz TV.

Ten sprzedawca 55MU7002 sprzedał wczoraj:

https://allegro.pl/samsung-ue55mu7002-mu7042-4k-uhd-2300hz-smart-tv-i7462504665.html#thumb/1

Na tej aukcji kupiłeś? Przejrzałem ten opis 2 razy i nigdzie nie widzę informacji o tym, że TV nie są fabrycznie zapakowane, tylko odpakowywane z jakichś względów. Rozumiem, że dopiero mailowo się tego dowiedziałeś? Jeśli tak to moim zdaniem sklep jest nieuczciwy, bo taka informacja powinna być zawarta w aukcji, jakbym kupował to zakładałbym, że sprzęt jest fabrycznie nowy i by mnie czekała niemiła niespodzianka po dostarczeniu towaru.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dariusz Horbanowicz napisał:

Jeszcze mi go nie wyslal wiec moge zrezygnowac z zakupu. Myslisz ze powinienem? Czy poczekac na paczke i zobaczyc czy akcesoria, śruby itp sa zapakowane w oryginalne folie? Mam takie wlasnie obawy jak piszesz ale nigdzie nie moge dostac tego TV nowego ? 

A skąd dokładnie jesteś? Jak ze Śląska to moge ci pomóc zdobyć fabrycznie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj od razu. Kup w sklepie, najlepiej po obejrzeniu. Ja ostatnio, jak kupowałem w MediaExpert, to pan wyciągnął, podłączył, dał obejrzeć i zapewnił, że mam 2 tygodnie na wymianę/oddanie.

TV kupujesz na lata, nie warto oszczędzać 200pln, bo na takich jeleni czekają nieuczciwi sprzedawcy.

1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Na tej aukcji kupiłeś? Przejrzałem ten opis 2 razy i nigdzie nie widzę informacji o tym, że TV nie są fabrycznie zapakowane, tylko odpakowywane z jakichś względów. Rozumiem, że dopiero mailowo się tego dowiedziałeś? Jeśli tak to moim zdaniem sklep jest nieuczciwy, bo taka informacja powinna być zawarta w aukcji, jakbym kupował to zakładałbym, że sprzęt jest fabrycznie nowy i by mnie czekała niemiła niespodzianka po dostarczeniu towaru.

100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 hour ago, borsooq said:

Zrezygnuj od razu. Kup w sklepie, najlepiej po obejrzeniu. Ja ostatnio, jak kupowałem w MediaExpert, to pan wyciągnął, podłączył, dał obejrzeć i zapewnił, że mam 2 tygodnie na wymianę/oddanie.

TV kupujesz na lata, nie warto oszczędzać 200pln, bo na takich jeleni czekają nieuczciwi sprzedawcy.

100% racji.

 

3 hours ago, Fjubens said:

Zgadzam się z Somebody101.

Co śmieszne jednak ten sprzedawca w mailu tutaj przez Ciebie wklejonym chwali się jak to wymienia TV na nowy jeśli ten wysłany okaże się uszkodzony, ale tylko gdy sprawdzisz TV przy kurierze. Bardzo to ciekawe, z moich doświadczeń wynika, że jak kurier poczeka 2 minuty na to abym obejrzał z zewnątrz paczkę to będzie sukces. Który kurier niby będzie siedział i czekał aż rozpakujesz TV, zamontujesz podstawkę, podłączysz i sprawdzisz chociażby plansze na bad pixele i czy nie ma jakiejś wady w wyświetlanym obrazie.

--

Edit: O, zajrzałem na komentarze tego sprzedawcy, sprzed 2 tygodni:

"Otrzymałem uszkodzony telewizor - zbita matryca. Wada wyszła dopiero odpakowaniu TV. Karton nienaruszony. Sprzedawca na początku próbował mnie zbyć , bo nie mam podstawy reklamacji czyli protokół od kuriera. Sprzedawca próbuje łamać przepisy konsumenta. Takie praktyki są karane finansowo przez UOKiK. Sprzedawca musiał oddać mi pieniądze. Macie pytanie piszcie celiuspoland@wp(kropka)pl lub google "odpowiedzialność sprzedawcy za przesyłkę". Sprzedający będzie się pewnie bronił ale wina jest jego."

Czyli w sumie taka sytuacja o jakiej wyżej piszę. Żaden kurier (chyba, że znajomy pracuje akurat) nie będzie czekać aż rozpakujesz i sprawdzisz TV.

Ten sprzedawca 55MU7002 sprzedał wczoraj:

https://allegro.pl/samsung-ue55mu7002-mu7042-4k-uhd-2300hz-smart-tv-i7462504665.html#thumb/1

Na tej aukcji kupiłeś? Przejrzałem ten opis 2 razy i nigdzie nie widzę informacji o tym, że TV nie są fabrycznie zapakowane, tylko odpakowywane z jakichś względów. Rozumiem, że dopiero mailowo się tego dowiedziałeś? Jeśli tak to moim zdaniem sklep jest nieuczciwy, bo taka informacja powinna być zawarta w aukcji, jakbym kupował to zakładałbym, że sprzęt jest fabrycznie nowy i by mnie czekała niemiła niespodzianka po dostarczeniu towaru.

Dokladnie na tej aukcji kupilem, dzisiaj dzwonilem ponownie to gosc mnie zapewnial ze otwieraja tylko zeby podlaczyc czy dziala matryca (przed wysylka) a cala reszta jest oryginalnie zapakowana - nawet przewody nie sa wyciagane z opakowania. Kupilem model 7042 ze srebrnym pilotem (ktory byl podobno tylko dla neonet czy innego marketu) co mnie zastamowilo ponownie - bo ostatnio byla promocja na powystawowe w neonecie za 3400. Boje sie ze gosc mogl kupic powystawowy i zaroi na mnie 600zl a ja dostane powystawowy telewizor. Jestem z Wroclawia - wiecie gdzie dostane fabrycznie nowy 55MU7002? Jesli tak to chetnie nie odbiore/odesle przesylke temu gosciowi z allegro albo jesli jeszcze nie wyslal to anuluje zamowienie. Dziekuje Wam za pomoc.

Odpowiedz od sprzedawcy - co o tym myslicie?

1B820F8E-551D-49D5-A6A8-A1933D32A390.png

Edit:

Niepotrzebnie chyba zrezygnowałem z tego Sony KD-55XE8596 na rzecz tego samsunga, którego nigdzie nie mogę dostać a Sonego mam na miejscu w Media Expert za 3999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten soniacz to też żadna rewelacja. 

Będę z Tobą szczery, oprócz panasa ex700 do 4k nie ma kompletnie nic dla fanów matrycy VA. Zeszłoroczne modele praktycznie wyprzedane, no chyba, że chcesz ryzykować i kupić z jakichś szemranych firm na Allegro.

Tegoroczne sensowne modele to pułap 5k + . Trzeba czekać na obniżki które nastąpią najpewniej w okolicy świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bartezzo napisał:

Ten soniacz to też żadna rewelacja. 

Będę z Tobą szczery, oprócz panasa ex700 do 4k nie ma kompletnie nic dla fanów matrycy VA. Zeszłoroczne modele praktycznie wyprzedane, no chyba, że chcesz ryzykować i kupić z jakichś szemranych firm na Allegro.

Tegoroczne sensowne modele to pułap 5k + . Trzeba czekać na obniżki które nastąpią najpewniej w okolicy świąt.

Powiem tak:

Panasonic 58EX700 jest wyceniony bardzo wysoko. Gdybym miał kupować TV w tej cenie, to wolałbym:

- przeboleć 3" i kupić Sony XE80 - 200pln taniej i Android na pokładzie

- przeboleć 3" kupić 55XE70 - 700/800pln taniej, bo te 3 cale nie są warte tych pieniędzy

- kupić dużo tańszego 58MU6172, który też jest na VA, ma gorszy - 8-bitowy panel, ale kosztuje 1Kpln mniej.

- zaszaleć, dołożyć 300pln i kupić 65MU6172, bo dostaję za 300pln 7" więcej. Też 8-bitowy VA.

Ja, to ja, ale jak dla mnie , to Panasonic 58EX700 w cenie, w jakiej jest, to 6-7 albo i dalej wybór w obecnej chwili. TV powinien kosztować równo 3K, albo coś koło 2900, żeby byc konkurencyjnym. Za 3500 i okolicach można znaleźć sporo lepszych rozwiązań.

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, borsooq napisał:

Powiem tak:

Panasonic 58EX700 jest wyceniony bardzo wysoko. Gdybym miał kupować TV w tej cenie, to wolałbym:

- przeboleć 3" i kupić Sony XE80 - 200pln taniej i Android na pokładzie

- przeboleć 3" kupić 55XE70 - 700/800pln taniej, bo te 3 cale nie są warte tych pieniędzy

- kupić dużo tańszego 58MU6172, który też jest na VA, ma gorszy - 8-bitowy panel, ale kosztuje 1Kpln mniej.

- zaszaleć, dołożyć 300pln i kupić 65MU6172, bo dostaję za 300pln 7" więcej. Też 8-bitowy VA.

Ja, to ja, ale jak dla mnie , to Panasonic 58EX700 w cenie, w jakiej jest, to 6-7 albo i dalej wybór w obecnej chwili. TV powinien kosztować równo 3K, albo coś koło 2900, żeby byc konkurencyjnym. Za 3500 i okolicach można znaleźć sporo lepszych rozwiązań.

Sony xe80 to ips i do tego słaby 

Sony xe70 to już w ogóle nie ma startu do panasa. 

Samsung jak wyżej.

Nie wiem gdzie te lepsze rozwiązania, bo Twoje propozycje są o kant tyłka rozbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Bartezzo napisał:

Sony xe80 to ips i do tego słaby 

Sony xe70 to już w ogóle nie ma startu do panasa. 

Samsung jak wyżej.

Nie wiem gdzie te lepsze rozwiązania, bo Twoje propozycje są o kant tyłka rozbić.

Co do XE80 - masz rację, wg displayspecifications, to jest IPS:

https://www.displayspecifications.com/en/model/dfd9a4f

nie sprawdziłem.

Co do Sony XE70 - na jakiej podstawie tak twierdzisz?

 

Nie twierdzę, bynajmniej, że Panasonic jest gorszy do Samsunga, czy Sony XE7, ale twierdzę, ze jest źle wyceniony. W cenie 50EX700/703 jest 55XE7005/77/96, który jest bardzo podobny, o ile nie powiedziałbym, że wręcz w kategorii zalet i wad obrazu identyczny, a ma 5" więcej.

Wiem, bo porównywałem i ostatecznie wybierałem między 50EX700, 55MU6670 a 55XE7000 i stały jeden obok drugiego. Nie wziąłem Panasa ze wzgledu na zbyt wysoką cenę, jak na 50", a 58", to już w ogóle kosmos w stosunku do jakości/funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, borsooq napisał:

 

Nie idzie usuwać postów...

Sony xe70 to też ips i do tego sporo gorszy technologicznie od xe80.

Naprawdę wiesz o czym piszesz?

Edytowane przez Bartezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bartezzo napisał:

Nie idzie usuwać postów...

Sony xe70 to też ips i do tego sporo gorszy technologicznie od xe80.

Naprawdę wiesz o czym piszesz?

 

A ty wiesz o czym piszesz? Sony 55xe7005 ma matryce va.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartezzo napisał:

Nie idzie usuwać postów...

Sony xe70 to też ips i do tego sporo gorszy technologicznie od xe80.

Naprawdę wiesz o czym piszesz?

Nie wiem, kolego do czego pijesz, ale ja nie usuwam swoich posótw. Przyznałem się do błędu, który popełniłem. Byłem przekonany, że 55XE80, to VA i od 55XE70 rózni się tylko systemem smart, ale nie. Masz rację - wg displayspecifications jest ns IPSie.

Co do 55XE70, to nie masz racji, bo ten akurat i większe z tej serii są na matrycy VA, natomiast wersja 49" jest na matrycy IPS.

Model 55XE70 jest jakościowo bardzo podobny do Panasa EX700/703, na korzyść Sony przemawia cena, bo 55" jest w cenie 50" od Panasonica. Ponownie - telewizor jest bardzo fajny, ale jest słabo wyceniony - jakby kosztował 300pln mniej, to byłby (prawdopodobnie) hit. Podobnie 58EX700/703 - jest fatalnie wyceniony. W mojej opinii opłacalność dokładania 1000pln względem 58MU6172 jest wysoce dyskusyjna, i ponownie - wolałbym dołożyć 300pln do 65MU6172/6102 wzgledem 58EX700/703 niż 1Kpln do 58MU6172 aby dostać Panasonika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie wyceniony on był w momencie gdy można było w podobnej cenie kupić Samsunga mu7000, który notabene zostawiał Panasa daleko w tyle.

Teraz co ciekawsze modele są już niedostępne i Panasonic w kwocie do 4k jest najsensowniejszym wyborem.

Bardzo dobry kontrast, szeroki gamut, rewelacyjny upłynniacz. 

Ps. Ja nie usunąłem swojego posta tylko Twój cytat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten uplynniacz nie jest rewelacyjny. Poczytaj narzekania na forum właścicieli tych tv - uplynniacz powoduje spore artefakty, widać że jest tu matryca tylko 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...