Skocz do zawartości
pred895

Rozdzielacz HDMI > TV i Projektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Projektora Full HD i 92 calowego ekranu projekcyjnego. Wszystko pięknie  tzn. ekran zawieszony, projektor też już na swoim miejscu, ale gdy przeszedłem do kwestii podłączenia nie mogę dojść do porozumienia. Mianowicie chciałbym na przemian korzystać z Telewizora UHD  oraz Projektora. Owszem na rynku znajdę od groma przeróżnych hdmi Switchów i rozdzielaczy ale tutaj wkracza technologia UHD z HDR  i nie jest już tak różowo. Krótko chciałbym aby mój odtwarzacz UHD Oppo 203 raz puszczał sygnał na TV kiedy będę miał akurat na nim obejrzeć jakiś film w 4k z HDR a z drugiej strony kiedy będę miał ochotę obejrzeć coś na Projektorze ma mi zapewnić sygnał 1080p. Wszystko to ma się odbywać za pomocą splittera bez dodatkowego przepinania kabli. Czy znacie jakiś dobry produkt który spełni moje oczekiwania i będzie w pełni kompatybilny z HDCP 2  UHD 4k 60Hz czyli zdoła w bezstratny sposób przepuścić mi sygnał UHD na TV a z drugiej strony zwykły film Blu-Ray na projektorze Full HD ??. W sieci wygrzebałem następującą puszeczkę która być może rozwiązałaby mój problem, ale przed zakupem chciałbym się tu skonsultować bo może ktoś miał podobny problem. 

HDMI HDR Splitter

Pozdrawiam.

Edytowane przez pred895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę późno ale...

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zakupił przetestował i ewentualnie oddał- masz na to 14 dni. W tym wypadku testy kosztują tylko koszt przesyłki chyba, że znajdziesz ofertę z darmowym zwrotem).

Będzie to najlepsza opcja dla Ciebie bo splittery różnie reagują na podłączone sprzęty. 

Przerobiłem 3 (ale tylko FHD) na dwóch ampl i dwóch projektorach w dowolnej konfiguracji i dwa nie chciały współpracować a trzeci miał "najmniej" problemów (Nie zawsze chciał puścić sygnał od momentu przełączenia tv/proj i trzeba było wypinać wtyczkę zasilania od splittera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...