Jump to content
pred895

Rozdzielacz HDMI > TV i Projektor

Recommended Posts

Witam.

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Projektora Full HD i 92 calowego ekranu projekcyjnego. Wszystko pięknie  tzn. ekran zawieszony, projektor też już na swoim miejscu, ale gdy przeszedłem do kwestii podłączenia nie mogę dojść do porozumienia. Mianowicie chciałbym na przemian korzystać z Telewizora UHD  oraz Projektora. Owszem na rynku znajdę od groma przeróżnych hdmi Switchów i rozdzielaczy ale tutaj wkracza technologia UHD z HDR  i nie jest już tak różowo. Krótko chciałbym aby mój odtwarzacz UHD Oppo 203 raz puszczał sygnał na TV kiedy będę miał akurat na nim obejrzeć jakiś film w 4k z HDR a z drugiej strony kiedy będę miał ochotę obejrzeć coś na Projektorze ma mi zapewnić sygnał 1080p. Wszystko to ma się odbywać za pomocą splittera bez dodatkowego przepinania kabli. Czy znacie jakiś dobry produkt który spełni moje oczekiwania i będzie w pełni kompatybilny z HDCP 2  UHD 4k 60Hz czyli zdoła w bezstratny sposób przepuścić mi sygnał UHD na TV a z drugiej strony zwykły film Blu-Ray na projektorze Full HD ??. W sieci wygrzebałem następującą puszeczkę która być może rozwiązałaby mój problem, ale przed zakupem chciałbym się tu skonsultować bo może ktoś miał podobny problem. 

HDMI HDR Splitter

Pozdrawiam.

Edited by pred895

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może trochę późno ale...

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zakupił przetestował i ewentualnie oddał- masz na to 14 dni. W tym wypadku testy kosztują tylko koszt przesyłki chyba, że znajdziesz ofertę z darmowym zwrotem).

Będzie to najlepsza opcja dla Ciebie bo splittery różnie reagują na podłączone sprzęty. 

Przerobiłem 3 (ale tylko FHD) na dwóch ampl i dwóch projektorach w dowolnej konfiguracji i dwa nie chciały współpracować a trzeci miał "najmniej" problemów (Nie zawsze chciał puścić sygnał od momentu przełączenia tv/proj i trzeba było wypinać wtyczkę zasilania od splittera).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...