Skocz do zawartości
Kamyl Wilczkiewicz

LG OLED55B7V czy SONY XE9005? DYLEMAT ŻYCIA

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost raczej
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, aplikację netflix, hdr(?), 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? będzie 4k z neflixa 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 Slim, czasami laptop do filmu jakiegoś, pendrive.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową, żeby strasznie nie odbijała światła, ale nie musi być z przesadą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry, seriale i filmy na netflix, telewizji nie oglądam.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zacinający się soft
19. Preferencje co do marki ? LG, SONY
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Może w przyszłości

Cześć, 
jestem postawiony przed największym dylematem w moim życiu. Nie wiem który z tytułowych telewizorów kupić.

Plusy LG (wg. mnie) - kontrast, soft, telewizor jest spektakularny, ogólnie obraz, imput lag
Minusy LG - strach przed wypaleniami z racji tego że często gram na konsoli, podobno gubi szczegóły takie jak trawa, płynność obrazu

Plusy SONY - upłynniacz, brak strachu o wypalenia, kontrola telewizora głosem
Minusy SONY - imput lag wyższy niż w LG, gorsza czerń.

Nie mam pojęcia co kupić, już byłem praktycznie zdecydowany na LG, ale się naczytałem o wypaleniach obrazu, a że gram często to też HUD gry może się wypalić. 

Nie chcę władować pieniędzy w błoto, bo to dla mnie duża kasa i chciałbym żeby telewizor popracował jakieś 3 lata bez problemów. Wiem że nikt tego nie zagwarantuje.

Może macie któryś z tych telewizorów i moglibyście powiedzieć o ich wadach lub problemach z wyświetlaczem.

Może macie jeszcze jakieś inne propozycje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do minusów, które wymieniłeś przy OLEDdzie, to słuszna jest Twoja obawa odnośnie wypaleń co których odniosę się później, natomiast akurat płynność obrazu, wraz z ostrością i kontrastem w grach powinieneś definitywnie zaliczyć jako plus, a nie minus OLEDa. Wynika to z wielokrotnie szybszej reakcji matrycy OLED niż matryc VA na której oparty jest XE90. A to właśnie jest bardzo istotne w szybkich grach, w których chcesz uniknąć jakiegokolwiek ghostingu za poruszającym się szybko obiektem. OLED LG nie ma też problemu z gubieniem szczegółów, więc o to też nie musisz się bać.

Co do wypaleń. Z tego co widzę będziesz głównie grał na nowym telewizorze i będzie to ok. 4-5 godzin. Jeśli na serio rozpatrujesz OLEDa, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy gry które będziesz uruchamiał będą posiadły jaskrawe, kolorwe, duże HUDy (taką grą jest np. FIFA), czy też nie (np. Call of Duty). Jak będziesz więc głównie grał w szybkie strzelanki pokroju CoD to nie będzie kłopotu, jeśli jednak będziesz głównie grał w FIFĘ, to OLED nie jest raczej dla Ciebie. Z Twojego punktu widzenia ważne może być to, że LG nie robi obecnie żadnych problemów z wypalonymi OLEDami i w ramach dwuletniej gwarancji, dostaniesz od nich nową matrycę. Oczywiście pozostaje pytanie, co będzie jak się gwarancja skończy... Jeśli nie wiesz jakie gry będą się najczęściej pojawiać u Ciebie lub nie chcesz zaprzątać sobie tym głowy, to bezpieczniejszym wyborem będzie LCD.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamyl Wilczkiewicz

Titanfall będzie neutralny dla OLEDa (to coś ala CoD w kontekście statycznych HUDów), gorzej z platformówkami, ale skoro piszesz, że zmieniasz często gry, to według mnie ryzyko wypaleń u Ciebie raczej będzie niskie.

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kamyl Wilczkiewicz napisał:

@Subman
Jedna gra 4-5 godzin dziennie przez 10-15 dni? Dużo?

To mało. Wychodzi jedynie 75 godzin na jedną grę. W teście wypalania OLEDów na rtings, pierwsze objawy "niejednorodności" OLEDa (bo jeszcze nie jest to definitywne wypalenie) w miejscach wyświetlanego HUD w grze FIFA 18 (czyli najgorszy przypadek) pojawiły się po ok. 1200-1400 godzin.

1 godzinę temu, Kamyl Wilczkiewicz napisał:

 A masz jakąś opinię na temat tego SONY?

Do gier na Twoim miejscu rozważyłbym najnowszego Samsunga QLED (np. Q7FN), który będzie lepszy niż OLED, ze względu na możliwość włączenia upłynniacza z zachowaniem niskiego input laga, no i ze względu na prawie OLEDową czerń. Niestety cena jest na ten moment nieco zaporowa.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman

Faktycznie cena poza moimi możliwościami finansowymi, ale telewizor wydaje się być naprawdę zacny. Wezmę chyba Oleda od LG i mam nadzieję że tego szybko nie pożałuję. Dzięki wielkie za opinie!

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...