Skocz do zawartości
martino1989

Samsung UE49MU7002 czy Sony KD-49XE8005?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od zachodu, okno na ścianie prostopadłej do TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LV3550
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Netflix, Spotify, HBO GO, ładny obraz do Netflixa 4K
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC, telefon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, mecze piłkarskie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Z aplikacji, Yotube, Netflix, HBO GO itp
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Raczej wieczorem, w weekendy w dzień
17. Preferencje co do wielkości?  50-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolno działające menu
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, Philips(?)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~3400 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

Witajcie, powiem szczerze, że byłem mocno nastawiony na Philipsa 55PUS7303, ale po wczytaniu się w negatywne opinie, mam lekki mętlik w głowie... Miałem okazję kupić ten TV za 2799 zł. Ogólnie po przewertowaniu multum stron, skupiłem się na dwóch modelach z tematu posta, czyli na Samsungu UE49MU7002 i Sony KD-49XE8005. Preferowałbym 55 cali, ale niestety większe TV z tych modeli wykraczają już poza mój budżet. Zdecydowałem się więc na mniejsze modele, tym bardziej, że nie siedzimy aż tak daleko od TV. I tutaj mam spory dylemat. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Samsung ma matrycę VA i 60Hz, ale brak androida, a Sony ma matrycę IPS 60Hz i Androida. Chciałbym w jak największym stopniu sterować telefonem, więc Android wydaje się tutaj doskonałym rozwiązaniem, ale z drugiej strony matryca VA chyba lepiej spisze się do oglądania wieczorami seriali na Netflixie i HBO GO i do meczów piłkarskich. Czy Samsung w ogóle posiada aplikację HBO GO? Wiem, że Samsung UE55MU7002 ma do tego matrycę 120Hz, ale tak jak mówię, delikatnie jednak przekracza mój budżet... Co Waszym zdaniem powinienem wybrać? A może zaproponujecie mi jeszcze jakąś inną alternatywę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najlepszy wybor  to Sony KD-49XE8005  , Panasonic TX-50EX700E lub TX-50EX703E z tunerem satelitarnym.Samsung  czesto sie psuje i lepiej  wybrac inna marke telewizora.

  • Lubię 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twoj  wybor ale mozna  bylo kupic  tanszy i lepszy telewizor np  Sony lub Panasonica.

Ze sprzetem samsunga   bardzo czesto sa problemy.Przeczytaj  np  kilka ostatnich komentarzy  na  tym forum  i  hdforum .Na zagranicznym forum np avforums   podobnych komentarzy  jest znacznie wiecej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/?page=40

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...