Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam 55 calowego telewizora, koniecznie ze złączem SCART. Philips montuje je w niektórych modelach, jak choćby 55PUS6561, ale może jest coś lepszego wartego polecenia? Sharp 55CUF8472 to już pewnie Waszym zdaniem zabytek, nie mówiąc o tym, że to raczej nie jest Smart TV.

Telewizor ma być głównie do oglądania sportu i PS4 dla dzieciaków, czasem jakieś filmy, ale to z podłączonego komputera. Smart TV jakoś niespecjalnie mnie interesuje, choć pooglądać youtuba można by było. Nie mam wielkich wymagań sprzętowych, ale chciałbym coś porządnego, czego nie będę musiał wymieniać za dwa-trzy lata i co nie będzie się ciąć i wieszać co chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że takie coś istnieje, choć spotęguje bałagan kablowy za TV. SCART potrzebny do video, którego do dziś używam. Formularz wstawię asap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jesteś do końca świadomy jaka sieczke będziesz miał na ekranie 55 calowym podlaczajac do niego cokolwiek przez wejście scart. Obraz będzie wyglądał jak podczas ulewy za oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie jestem świadomy, bo nigdy tego nie próbowałem. Na obecnych 32 calach obraz jest całkiem w porządku. Skoro niektórzy producenci umieszczają takie złącze w '55 to chyba nie po to, żeby deszcz oglądać. Ale nie bardzo mam to jak sprawdzić. Niestety video Panasonica NV-HS800 ma tylko wyjście SCART albo S-Video, a nie chciałbym stracić możliwości odtwarzania taśm.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? I frontem, i lekkim bokiem 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku, ale ze względu na loggie nie sięga daleko.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp LC-32SA1EA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Oprócz możliwości połączenia z video, nie mam konkretnych wymagań.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PS4, Video, DVD i od czasu do czasu laptop.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Z youtuba, poza tym raczej sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4, ok. 1 godz. dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudniami i wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? '55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Długi czas reakcji
19. Preferencje co do marki ? Nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie, choć można mnie do tego przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...