Skocz do zawartości
dewey

LG OLED 55B7V - kilka pytań przed planowanym zakupem.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, janek123 napisał:

mam pytanie czy faktycznie jest sens rozpakowywania go w sklepie i sprawdzania czy poprosić o dostarczenie do domu i zrobić to samemu w spokoju?

Jeśli po dostarczeniu telewizora do domu będziesz miał nadal możliwość jego zwrotu, to moim zdaniem nie ma sensu sprawdzania go w sklepie. Najlepiej wejdź na  stronę MM i przeczytaj regulamin ich sklepu. Nic "na gębę" (i słowa "pana ze sklepu" zapewniającego o możliwości zwrotu), bo później możesz się niemiło rozczarować. Dlaczego namawiam do sprawdzenia TV w domu? Bo tam masz zupełnie inne warunki (np. oświetleniowe) i zdecydowanie więcej czasu (nikt nad Tobą nie stoi, nikt nie pogania - poza tym części "wad" możesz nie wychwycić od razu tylko dopiero np. drugiego dnia).

1 godzinę temu, janek123 napisał:

BTW co w tym sklepie mogę sprawdzić o co mogę ich poprosić żeby przetestować???

Przede wszystkim odwzorowanie kolorów (czy np. zieleń jest jednolicie zielona na całej powierzchni, czy z żadnej strony nie wpada w żółtawy odcień). W folderze z planszami testowymi (który przewija się na tym forum) masz kilka tapet w różnych kolorach - odpal sobie tą zieloną, czerwoną, niebieską, białą i zobacz, czy kolory Ci odpowiadają. W drugiej kolejności możesz sprawdzić banding (takie pionowe pasy) na szarej planszy (ale to tylko w domu przy zerowym świetle w pokoju - w sklepie nie masz takich warunków). W ostatniej możesz sprawdzić występowanie martwych pikseli - tu znów odpalasz plansze w różnych kolorach i po kolei sprawdzasz, czy wszystkie piksele świecą i nie ma żadnych czarnych kropek (tu uwaga - nawet jeśli na np. zielonym tle będzie wszystko ok, to na np. czerwonym niekoniecznie - dlatego powinieneś sprawdzić plansze we wszystkich kolorach z jakich składa się każdy piksel).

Plansze do pobrania masz tu:

https://drive.google.com/uc?authuser=0&id=0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8&export=download

Rozpakowujesz archiwum i przeglądasz foldery. Ja korzystałem z "CalMAN Fields" - tam są plansze we wszystkich kolorach. Odpalałem filmik, pauzowałem i "testowałem" ekran.

Edit: Ubezpieczenia nie brałem, wiele osób ich nie poleca (ale są też tacy, co wzięli i się cieszą).

Edytowane przez fuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...