Skocz do zawartości
Bartosz P.

Sony KD-65XF9005 vs. LG OLED65B7V

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon z aneksem kuchennym około 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? kanapa rogowa to parę osób usiądzie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor stoi naprzeciwko okien
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL-42W805B (jeszcze stary TV ze starego mieszkania)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, 100-120hz, raczej android TV(?), piękny i płynny obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Aktualnie dekoder z Vectry SD, HD lecz chciałem wymienić na kartę modułową CI+.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop, konsola, smartfon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 2-4h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nawet się nadtym nie zastanawiałem, raczej bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasami pewnie tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Aktualnie konsoli jeszcze nie posiadam, ale zamierzam kupić. Ciężko stwierdzić ale myślę, że sporadycznie po 2-3h.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorami aczkolwiek w dzień też się zdarza (weekendy)
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali, mniejszy nie ma racji bytu.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W moim aktualnym telewizorze dość długie ładowanie systemu i ciemny obraz w dzień.
19. Preferencje co do marki ?  Sony, LG, Samsung?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8-9  tyś.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej się na tym nie znam więc za dużo grzebać nie będę aczkolwiek pewnie się troche opcjami pobawię.

 

Witam wszystkich!
 

Chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora.

 

 

Niechcący post mi się wysłał w trakcie pisania, a edytować postu się już nie da wrzucam dalszą część :)

 

Witam wszystkich!
 

Chciałbym się zwrócić do Was z prośbą o pomoc w wyborze telewizora, który miałby głównie służyć do oglądania wieczorami dobrych filmów(Netflix, HBO), grania na konsoli i oglądania zwykłej telewizji.

Trochę już przegladam internety czytając różne testy, recenzje, opinie, fora i w sumie to już sam nie wiem i zastanawiam się między dwoma modelami.

Sony KD-65XF9005 i LG OLED65B7V

W OLEDzie od LG osobiście kusi mnie piękna czerń, kąty widzenia i ładny wygląd ale boję sie, że będzie zbyt ciemny do mojego salonu.

W Sony zaś jasność HDR,  która według testów jest wyższa, system na Androidzie (według mnie bardziej przyszłościowy niż WebOS?) i ogólnie marka. 

W LG wkurza mnie, że nie ma Androida ale przemawia za mną nowsza technologia matrycy.

Dużo też się piszę, że OLEDy szybko się wypalają ale czy w warunkach domowych raczej miałbym się tym martwić?

Według Was, który powinienem wybrać? Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie który z tych dwóch TV wybierzesz będziesz zadowolony. Miałem TV na Androidzie, teraz mam oleda LG na WebOSie i zdecydowanie wolę WebOSa. Jest szybszy i bezproblemowy. Wszystko czego potrzebuję mam i mi działa dobrze. Natomiast fakt - Android ma więcej aplikacji, ale paradoksalnie ich funkcjonalność jest często mniejsza. Np youtube na webos bezproblemowo wspiera HDR, na Androidzie niestety nie. Co do jasności, to problem z oledem mógłby być chyba tylko jakbyśmy mieszkali na południu Europy i miałbyś zamiast jednej ściany jedno wielkie okno. W normalnych warunkach problemu nie ma, zresztą zawsze są rozwiązania typu zwykła roleta czy zasłonka. Wypaleniami oleda możesz się martwić dopiero jak dużo oglądasz kanałów informacyjnych, do seriali/filmów i sporadycznego grania po parę godzin nie masz się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną aplikacją z mniejszą funkcjonalnością na Androidzie jest YT, z wymienionych przez @efel powodów. Bogactwo aplikacji androidowych zapewnia ZNACZNIE większą funkcjonalność od dowolnego TV opartego o inny system operacyjny. Można chociażby poszukać zamiennika YT z obsługą HDRa i zrobić mnóstwo innych rzeczy niedostępnych dla innych TV.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję uprzejmie za odpowiedzi.

Nie ukrywam, że Android bardziej za mną przemawia. Ale nowsza jakość matrycy z LG też, chociaż mam lekkie obawy.

Przeczytałem jeszcze w opiniach o LG coś takiego, że jak na obrazie wyświetla się coś czarnego albo białego to robią się z tego czarne bądź białe jednolite plamy. Czy to prawda? Dostrzegacie coś podobnego? 

Również z opinii wynika, że jest dużo reklamacji na telewizory od LG.

Jaki Wy byście wybrali telewizor na moim miejscu?

 

Edytowane przez Bartosz P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG nie ma nowszej matrycy, a zrobioną w innej technologii. Każdy z nich ma swoje zalety i wady... Nie potrafię z tej dwójki z czystym sumieniem wybrać jednego... Obojętnie jakiego wyboru dokonasz, będzie on dobry, ponieważ i jeden i drugi to świetne TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bartosz P. napisał:

boję sie, że będzie zbyt ciemny do mojego salonu

Jeśli to Twoje jedyne zmartwienie, to nie masz się czego obawiać. Niedawno stałem przed identycznym wyborem, również mam jasne mieszkanie (okna na zachód) i tak samo miałem wątpliwości co do jasności OLEDa - zupełnie niepotrzebnie. Nawet w słoneczny dzień telewizor spokojnie daje radę. Oczywiście podczas wyświetlania czarnych treści na czarnych elementach widzisz w zasadzie lustro, ale tak samo będzie w XF90.

Co do reszty - nie podpowiem. Sam też wolałbym Androida (nawet kosztem gorszej płynności całego systemu), ale coś za coś. Ja stwierdziłem, że wolę lepszy ekran, a jak kiedyś przestanie mi wystarczać funkcjonalność WebOSa, to najwyżej podepnę Shielda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

LG nie ma nowszej matrycy, a zrobioną w innej technologii

... która jest nowsza ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę małą nieścisłość w Twoich kryteriach wyboru - z jednej strony piszesz, że oglądasz na wprost a z drugiej o kanapie gdzie trochę osób pomieści. Sam nie zdawałem sobie sprawy na ile mogą być denerwujące zmiany w obrazie przy oglądaniu pod kątem (powyżej 2 osób nie ma możliwości uzyskania idealnego siedzenia na wprost dla wszystkich - chyba, że w rzędach) puki nie wypróbowałem tv na VA.

Moim zdaniem przy twoich preferencjach OLED bardziej się sprawdzi - chyba, że zawsze Ty siedzisz na centralnym miejscu - goście na pewno nie zauważą różnicy - Sony wśród tv na VA akurat ma jedne z mniejszej degradacji obrazu pod kątem. Ponadto odnośnie systemu - dla większości brak andka w tv nie jest wadą. Pilot w LG też ma lepsze recenzje. Tutaj masz fajne porównanie tych tv : https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-lg-b7a/585/541#usage*4854!threshold*0.1

 

Edytowane przez Jarosław Świtoń
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...