Skocz do zawartości
karwalek

Telewzior 55 cali do 3000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętne
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV na wschodniej ścianie, słońce od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wejście na kartę CI 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k/FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  dekoder nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczór
17. Preferencje co do wielkości?  55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby towarzysz do wódki 
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? jeszcze istnieje?
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  2500-3000 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

 

Witam

jak w temacie zastanawiam się nad zakupem telewizora, 

Sony KD-55XD7005 (czym się różnią wersje sony kd 55xe7077  i sony kd 55xe7096?)

jest moim faworytem jednak narzeczone czasami ogląda jakieś dziwne filmy z chińczykami na viki.com a smart jest bardzo ograniczony

czy macie może jakieś inne propozycje w podanym przedziale cenowym? Oglądanie chińczyków nie jest priorytetem więc brak nie będzie zbyt bolesny.

Budżet naprawdę max. zastanawiałem się jeszcze nad  Philips 55PUS6561/12 ale boje się że razem żelazkiem i suszarką założą związek zawodowy - a tak na serio niezbyt ciekawe opinie

z góry dziękuje za porade.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7005 - motionflow 200

7077 - srebrny i motionflow 400

7096 - czarny i motionflow 400

Czy są różnice między motionflow 200 a 400? W internecie piszą, że nie. Ja bym wziął tańszy.

Smart jest podstawowy.

Alternatywa, to Samsung UE55MU66xx

Philips - obejrzyj na żywca - mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli tak jak myślałem, niezbyt dużo alternatyw.

a czy takim modelu ktoś może się wypowiedzieć :

55PUS7303/12

i

LG 55SK7900PLA

Pozdrawiam

Edytowane przez karwalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nt. Philipsa na ceneo strasznie skrajne opinie - albo super albo kiepsko aż żal... mediamarkt, euro.com i komputronik praktycznie same pozytywne .

Ciężki orzech do zgryzienia - teoretycznie Philips ma to co potrzebuje. Ale brak rzetelnych testów.... nie mogę znaleźć nawet na zagranicznych portalach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie, to połowa opinii o Philipsie na Ceneo dotyczy smużenia. Podobnie, jak w TCL c70, który smuży jak diabli. Philipsa nie widziałem w scenach dynamicznych, ale TCLa tak. Był tragiczny. 

Ja mam Sony i jestem z niego ogólnie zadowolony. Nie smuży, nic złego się nie dzieje. To, co szczególnie bym na minus dał, to brak bluetooth i kiepski Smart. Nie jest tragiczny, bo działa szybko i sprawnie, ale brakuje mi w nim Showmax (dobra, nie oszukujmy się, nie jest to bardzo boląca strata), polskich aplikacji, chociaż jest Ipla, tvp.pl i TVN player. Może z czasem to uzupełnią, ale generalnie smart nic nie urywa.

Dźwięk jest wyróżniający się pozytywnie w swojej klasie. Jest naprawdę dobry. Wszelkie soundbary w wypadku Sony, to totalna zbyteczność.

Pilot jest starego typu, chociaż pozytywne jest to, że żaden z domowników nie ma problemów z obsługą, bo wygląda i działa, jak pilot z mojej 11-letniej Toshiby, tyle, że ma przyciski YouTube i Netflix. 

Jakbym miał wybierać drugi raz, to na 90% wziąłbym znowu Sony, pozostałe 10% zostawiam na Samsunga UE55MU6672.

Philipsa 7303 bym nie wziął ze względu na brak testów i opinie o awaryjności, a także potencjalne smużenie, wnioskując z opinii na Ceneo.

Niestety w tej klasie cenowej nie bardzo jest w czym wybierać poza Sony i Samsungiem

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...