Skocz do zawartości
Mateusz Danielewski

TV do ps3/ps4 - wybór, help!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć!

Krótko - szukam telewizora, który przysłuży mi tylko do grania obecnie na ps3, a później na ps4(za 2, może 3 lata). Wiem, że należy się kierować małym input lagiem oraz hz, Szperałem w google ok. 4 h - niektórych recenzji tv po prostu nie ma, a info o input lagu ciężko się doszukać, np. w modelach Philips 32PFS6402/12, Samsung UE43MU6172 czy innych. Najbardziej mnie kusił ten philips, ale już nie wiem co o nim sądzić.

Mylą mnie informacje o wysokich hz w telewizorach samsunga, np. TV 40" LED Samsung UE40J5200 (200Hz,SmartTV). Niestety, nie orientuje się jakie herze do czego służą.

Nie wiem też, czy led czy lcd lepszym będzie wyborem.

Cale - 32- wiecej
Budżet-1400-1600 pln

Pomożecie? :)

Edytowane przez Mateusz Danielewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Potocznie nazywane LED, to LCD z podświetleniem LED.

2. UE43MU6172 byłby najlepszym wyborem, gdyby miał input lag ~25ms albo mniej ale, o ile pmaiętam, to widziałem gdzieś, że jest sporo wyższy.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-43lj594v-czy-samsung-43m5602-ktore-43-cale-wybrac.html

Niestety jest za wysoki.

3. ten informacjeo odświeżaniu, to marketingowy bełkot. Matryce w tym przedziale cenowym sa 50/60Hz. Różni producenci stosują różne polepszacze obrazu z róznymi indeksami płynności - stąd te rzekome 200Hz. Nie patrz na to - w grach będzie i tak dobrze.

4. 32" to bardzo mało, niektórzy mają takie na biurkach. Nie wiem, jakie masz warunki lokalowe, ale w mojej opinii 43" to absolutne minimum dzisiaj.

 

Ja bym się kierował takimi kryteriami:

1. w miarę znana marka (wbrew pozorom to coś daje, bo mają te telewizory upłynniancze obrazu, które działają)

2. typ matrycy - IPS czy VA

3. wielkość/rozdzielczość

 

Tylko i wyłącznie do grania? W jakich warunkach?

Wypełnij najlepiej formularz - bez powodu ne powstał.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie do grania.

 

Poszukałem innych telewizorów (wzorując się na niskim input lag, źródło: http://www.benchmark.pl/tes.../input-lag-w-telewizorach.html).. W moim zestawieniu do wyboru mam: 1. Samsung UEMU6102 (4k, 40 lub 43 cali, 19ms, 1700-1750 zł), 2. LG 43UJ6307 (4k, 43 cale, 18ms, 1400-1500 zł), 3. Panasonic TX-40ES400E (full hd, 40 cali, 23 ms, 1500-1600 zł). Który wybrać? :) 

A może jednak ten philips? Z tym że philips ma 32 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary idź do sklepu i zobacz jak duży jest 32".

To jest małe. LG bym nie wziął, bo jest na matrycy RGBW, Panasonica, bo mniejszy. Jak dla mnie, to 43mu6172 bezsprzecznie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...