Skocz do zawartości
  • 0
ravaelo

Panasonic 58AX800 - H83HEVC Fail Code "03"

Pytanie

WItam

Mam problem z TV Panasonic 58AX800, pech sprawił że 3 mc temu skończyła się gwarancja. TV nagle przestał wyświetlać obrazu na każdym źródle, zarówno z DVB-T jak i z portów HDMI. Po wejściu do menu zawiesza się i nie można nic zrobić za wyjątkiem wyłączenia TV. Zrobiłem Hard reset VOL- i MENU przez 5 sekund. W teście sprawdzającym pozycja H83HEVC pokazała FAIL z kodem 03. wyłaczyłem TV przyciskiem i przywróciło ustawienia fabryczne, obraz się pojawił, po wyłączaniu TV i ponownym załączeniu problem wraca. Ponownie zrobiłem Hard reset i tym razem po sprawdzeniu nie pokazało żadnego błędu. I tak za każdym razem, raz pokazuje błąd a raz nie. Miał ktoś podobny problem?

Zastanawiam się czy to nie problem softu, jest możliwość zflashowania TV od zera ewentualnie jak zrobić downgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety ale mam właśnie ten soft, jest może jakaś możliwość zrobienia downgrade, by ponownie wrzucić tą wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Nie mozna przeprowadzic aktualizacji  jesli  w  telewizorze  jest ostatni soft.Podobnie  jest  w niektorych tunerach satelitarnych. 

Usterka  raczej nie wyglada na uszkodzony  firmware. Chyba ze cos zmieniales w  menu serwisowym telewizora .

Najlepsze  rozwiazanie  to    zglosic  usterke  do serwisu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Menu serwisowe nie było ruszane, myślałem że skoro wchodząc do opcji,TV się zawiesza to problem tkwi w sofcie, bez serwisu się raczej nie obejdzie bo nie mam możliwości podmieniać części aby to sprawdzić.

PS. Błąd H83HEVC mogę wykluczyć, doczytałem na zagranicznym forum że ten moduł HE załącza się dopiero minutę po starcie TV, a test przeprowadzałem zanim ona minęła. Dodam jeszcze, że zauważyłem że w momencie kiedy TV nie wyświetla obrazu, mogę wejść do menu aplikacji Smart TV ale przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji mam czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wybaczcie że piszę post pod postem ale  chciałbym omówić zaistniały problem, mianowicie, usterkę zgłosiłem do serwisu, przyjechał serwisant, zanim przyjechał, TV sam odżył i działa do dziś, serwisant przyjechał, obejrzał i uznał że to wina nadawania. Podobno Panasonic jest bardzo wrażliwy na zmianę nadawania i dlatego mogą wystąpić problemy. Poza tym mija już powoli 5 lat od momentu wypuszczenia tego modelu na rynek i zgodnie z Polityką Panasonica, kończy od powoli wsparcie dla niektórych modeli -Youtube, Ipla itd...

Nie ma problemu aby serwis wymienił mi płytę główną ale...niestety nie dostał bym jej nowej ponieważ już takich nie produkują, a najwyżej zregenerowaną, to i tak nie daje 100% pewności że z TV nie będzie już problemu. Druga sprawa to koszt takiej wymiany - bagatela 1700 zł za płytę plus wymiana ? Odpuściłem. Ale jak wspomniałem na początku TV cudownie odżył i działa, także nic ino się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ten sam problem, mi niestety raz zadziała a raz nie . Zależy jak długo był wyłączony. Po kilkunastu godzinach na ogół nie działa. Chciałem kupić nowy TV ale podobnego nie znalazłem, posiadam filmy Blu-ray z 3D i ta funkcja jest dla mnie b. ważna.

Ile kosztuje regeneracja płyty głównej . płyta HEVC jest na pewno dobra bo bez niej TV działa poprawnie jeśli nie ma sygnału 4K.

Error błąd HEVC.jpg

Edytowane przez Xawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Regeneracja płyty głównej to 1700 zł przez serwis Panasonic, ale to nie wina samej płyty tylko softu, TV już nie mam bo padł i już się nie załączył. Bardziej kumaty serwisant doszedł, że do wymiany jest kość NAND ale niestety nie znalazł jakiejkolwiek z rozbiórki, a nowa niestety jest nie dostępna, podobno trzeba trochę poczekać bo jest to zbyt świeży model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 9.09.2019 o 16:52, ravaelo napisał:

Regeneracja płyty głównej to 1700 zł przez serwis Panasonic, ale to nie wina samej płyty tylko softu, TV już nie mam bo padł i już się nie załączył. Bardziej kumaty serwisant doszedł, że do wymiany jest kość NAND ale niestety nie znalazł jakiejkolwiek z rozbiórki, a nowa niestety jest nie dostępna, podobno trzeba trochę poczekać bo jest to zbyt świeży model.

Mi powiedziano że około 500,- zł, może to być procesor albo tylko zimne luty pod nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 1.07.2018 o 10:44, ravaelo napisał:

WItam

Mam problem z TV Panasonic 58AX800, pech sprawił że 3 mc temu skończyła się gwarancja. TV nagle przestał wyświetlać obrazu na każdym źródle, zarówno z DVB-T jak i z portów HDMI. Po wejściu do menu zawiesza się i nie można nic zrobić za wyjątkiem wyłączenia TV. Zrobiłem Hard reset VOL- i MENU przez 5 sekund. W teście sprawdzającym pozycja H83HEVC pokazała FAIL z kodem 03. wyłaczyłem TV przyciskiem i przywróciło ustawienia fabryczne, obraz się pojawił, po wyłączaniu TV i ponownym załączeniu problem wraca. Ponownie zrobiłem Hard reset i tym razem po sprawdzeniu nie pokazało żadnego błędu. I tak za każdym razem, raz pokazuje błąd a raz nie. Miał ktoś podobny problem?

Zastanawiam się czy to nie problem softu, jest możliwość zflashowania TV od zera ewentualnie jak zrobić downgrade?

 

W dniu 1.07.2018 o 18:38, grundig napisał:

Witam.

Jesli w telewizorze  jest   ostatni soft z linku  nizej to nie bedzie mozna zrobic  aktualizacji  przez USB.

http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/download/fw/eu_2014/down_eu_uk_cis_05.html

 

 

Mam pytanie może ktoś mi pomoże, otóż nie tak dawno kupiłem Panasonic AX800E, zauważyłem ze na Netflix nie chcą się włączyć  treści w formacie Ultra HD 4K, dodam ze w zwykłym HD działają bez problemu moze ktos mi podpowie co jest tego przyczyna i czy można to rozwiązać  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzień dobry,

Szukałem w sieci informacji na temat błędów zaprezentowanych poniżej,  lecz nie znalazłem. Dlatego proszę tutaj o pomoc, mój TX-39ASW654 nie che się aktualizować, jakimkolwiek kanałem .

panasonic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...