Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Stanąłem przed wyborem tv do salonu. Parę danych:

Salon 45 m2, strona zachodnia, oglądanie z ok 5-6m na wprost i pod kątem (kanapa i od stołu) ,tv 65" . Obecnie posiadam Sony hx800 40" i bardzo jestem z niego zadowolony,a który pójdzie do sypialni po przeprowadzce.

Nie zależy mi na androidzie i mnogości aplikacji .Tv ma być z dobrym obrazem ,głównie do oglądania kablówki ,netflix, xbox one, bluray/dvd.

Przeglądam od dłuższego czasu forum i postawiłem na LG Oled B7V (kanały info typu tvn24 lecą u mnie sporadycznie) lub Panasonic FX780. Oba oczywiście 65". Cena podobna (ok 9000) ,a nie chcę płacić ponad 10k za tv.

Jaka jest Wasza opinia? Może inne sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :-)

Do czasu jek nie pojawią się obszerniejsze testy FX780 ja się wstrzymuję z zakupem, a jako alternatywę biorę FZ800. U mnie kanały informacyjne chodzą dość często i długo, i to jest jedyny powód, dla któego czekam na wiecej informacji o tym jak się udał FX780. W innym przypadku brałbym OLEDa

Na stuffpolska.tv jest taka opinia (ktoś mnie już sprostował niedawno, żę  to żaden "test") http://www.stuffpolska.tv/testy/oled-za-drogi-sprobuj-tego-testujemy-telewizor-panasonic-fx780-4k-i-hdr

Jeśli  będzie się potwierdzało, że taka rewelacja to biorę FX780.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli  ogladasz kanaly informacyjne czyli np  tvn 24  hd to powidoki  po  logo i paskach informacyjnych w  oled  beda  na pewno.Oczywiscie nie natychmiast ale po pewnym czasie.Na poczatku beda widoczne  na  czarnym kolorze. Logo i paski informacyjne na   kanalach  tvn 24 hd i tvp info hd sa bardzo jaskrawe i wyswietlane  przez  caly czas w tym samym miejscu,  moga przyczynic sie do trwalego powidoku. Przerwa  reklamowa  nie pomoze.

 Podobne przyklady w   linku

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38832-dx-900-czy-lg-oled-c6v/

 W  Oled podobnie  jak w pdp czyli w telewizorach plazmowych trzeba uwazac na statyczne  obrazy.

Mam  trzy plazmy Panasonica.

Panasonic  FX780 to   bardzo  dobry wybor.

http://www.tvtest.pl/telewizory-lcd-panasonic-2018/

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...