Skocz do zawartości
Gmeru

Oglądamy Mundial na LG OLED B8 | WIDEO - WRAŻENIA | Canal+ Ultra HD 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądamy Mundial na LG OLED B8 | WIDEO - WRAŻENIA | Canal+ Ultra HD 4K HDR

Zbliżamy się do półmetku Mistrzostw Świata w piłce nożnej odbywających się w Rosji. Od 2 tygodni obserwujemy jak nadawcy radzą sobie z nadawaniem Mundialu w najwyższej jakości czyli 4K z HDR HLG. W Polsce możemy oglądać go na TVP4K oraz Canal+ 4K Ultra HD. Jak naszym zdaniem prezentuje się pionierskie nadawanie w tak wysokiej jakości? Zapraszamy do naszych wrażeń.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się takie dobrze ujęte zdjęcie porównawcze (albo ustawić kilka tv obok siebie i nakręcić taki filmik) np z tej samej sceny która jest zastopowana na filmiku, pomiędzy typowym budżetowym LCD z HDR  podświetlaniem krawędziowym który ma tylko jedną strefę rozjaśniania tj takim co w jasnych momentach rozjaśnia obraz całym ekranem na 100 % jasności vs LCD np z 40 strefami vs topowego LCD z kilkuset strefami i tego OLED-a z ponad 8 milionami stref i dużym zapasem jasności.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie HDR na kanałach TVP4K oraz Canal+ 4K Ultra HD w trakcie mistrzostw. Posiadam Panasonica dx900, który został zaktualizowany jakiś czas temu do HLG.
Normalnie gdy włącza się HDR w tym telewizorze, np. przy filmach na Netfixie albo gra na Xboxie z HDR to telewizor automatycznie pokazuje, że włącza HDR (górny róg - pokazuje rozdzielczość sygnału/HDR) wszystko się nagle rozjaśnia itd. (myślę, że podobnie jak każdy tv z obsługą 4K Ultra HD). Problem polega na tym, że przy oglądaniu meczu nic takiego się nie dzieje tak jakby cały czas nadawał SDR. Czy to tak powinno wyglądać? Sygnał oczywiście nc+ z najnowszego dekodera 4K UltraBox+. Czy ktoś wie o co chodzi? HLG nie ma na tych meczach? Czy telewizor nie pokazuje? Czy dekoder ma gdzieś jakieś specjalne ustawienie HDR?

Mam pytanie odnośnie HDR na kanałach TVP4K oraz Canal+ 4K Ultra HD w trakcie mistrzostw. Posiadam Panasonica dx900, który został zaktualizowany jakiś czas temu do HLG.
Normalnie gdy włącza się HDR w tym telewizorze, np. przy filmach na Netfixie albo gra na Xboxie z HDR to telewizor automatycznie pokazuje, że włącza HDR (górny róg - pokazuje rozdzielczość sygnału/HDR) wszystko się nagle rozjaśnia itd. (myślę, że podobnie jak każdy tv z obsługą 4K Ultra HD). Problem polega na tym, że przy oglądaniu meczu nic takiego się nie dzieje tak jakby cały czas nadawał SDR. Czy to tak powinno wyglądać? Sygnał oczywiście nc+ z najnowszego dekodera 4K UltraBox+. Czy ktoś wie o co chodzi? HLG nie ma na tych meczach? Czy telewizor nie pokazuje? Czy dekoder ma gdzieś jakieś specjalne ustawienie HDR?

Edit:

Dobra, przeszukałem ustawienia dekodera nc+ i wiem już, że mecze oglądam jedynie w 4K i bodajże z poszerzoną paletą barw, ale jedynie w SDR ??! Czy ktoś też tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na kanale Canal+ 4K Ultra HD podczas meczu? Ponieważ na TVP 4k jeszcze nie było żadnej transmisji z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Przydałoby się takie dobrze ujęte zdjęcie porównawcze (albo ustawić kilka tv obok siebie i nakręcić taki filmik) np z tej samej sceny która jest zastopowana na filmiku, pomiędzy typowym budżetowym LCD z HDR  podświetlaniem krawędziowym który ma tylko jedną strefę rozjaśniania tj takim co w jasnych momentach rozjaśnia obraz całym ekranem na 100 % jasności vs LCD np z 40 strefami vs topowego LCD z kilkuset strefami i tego OLED-a z ponad 8 milionami stref i dużym zapasem jasności.

Były już filmiki, w których Maciej zestawił ze sobą Oleda z FALDem i bodajże FALDa z kwedziowym LCD. Porównywane były gry i filmy w HDR. Chyba nie będzie żadnym zaskoczeniem, że obraz jako całość lepiej prezentował się na Oledzie.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrad Wysocki napisał:

Tak, oglądałem zarówno na tvp4K jak i canal 4k. Chyba że przy HLG telewizor nie podaje informacji o HLG a jest z nim nadawana transmisja.

Mogę potwierdzić, że DX900 poprawnie wyświetla HDR HLG na Canal+ 4K Ultra HD (jak i na innych kanałach nadających sygnał HDR HLG - np. test HOtBIRD 4K1)- jednak ja oglądam poprzez moduł wpięty do TV, czyli przez tuner sat w TV. Każdy mecz na Canal+ 4K był/jest z HDR/HLG. Na TVP4K nie ma HDRa.
Wygląda na to, że coś z ustawieniami Ultraboxa jeśli nie załącza HDRa...

Edytowane przez wasket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wasket napisał:

Wygląda na to, że coś z ustawieniami Ultraboxa jeśli nie załącza HDRa... 

Tylko przestudiowałem całe ustawienia i nie mogę nic takiego znaleźć. Jedynie doszukałem się w zakładce diagnostyka "łącze HDMI", gdzie wyświetla całą listę jakie są możliwe rozdzielczości do wyświetlenia i na dole podaje możliwą kolorymetrię, audio, akceptowane EOTF, video... i ostatnie: "Zastosowano EOTF (możliwe wartości: SDR, HDR lub HLG): SDR". Z tego wynika, że dekoder podaje tylko sygnał SDR?
 

A czy gdy mam nagrany mecz na dysk z kanału Canal+ 4K Ultra HD i odtworzę go to też powinien być wyświetlany w HDR HLG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jest jeszcze takie jaki wybrać tryb wyświetlania przy HDR HLG (w B7 czy B8). TV sam uruchamia tryb jak dla mnie zbyt przytłumiony. Nie pamiętam w tej chwili czy jest to technicolor czy standard ale w porównaniu do trybu sport, w którym oglądam mecze w TVP 4K jest bardziej filmowo i zbyt ciepło, co do meczu nie bardzo pasuje. Dodam, że telewizor mam po Waszej kalibracji :) Model B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy gdy mam nagrany mecz na dysk z kanału Canal+ 4K Ultra HD i odtworzę go to też powinien być wyświetlany w HDR HLG?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z początkiem 2019 Korona Królów w 4K HDR

niedlugo później Familiada

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie coś nie gra. Dwa nagrane mecze z Canal+ 4K Ultra HD. Jeden i drugi bez HDR HLG. 4K jest, kolory bajka, ale HLG nie działa i wygląda jakby już dekoder podawał sygnał bez HLG.

Dzięki za pomoc, będę pisał do nc+ może coś pomogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bez obsługi HLG opcja HDR nie odpali. HDR dotyczy tylko jednego modelu tunera w Polsce od nc+ oraz jednego ich modułu CI+. 

A jaki masz tuner nc+ ?

Bardzo fajny jest film jak KOPER/GMERU opowiadają o OLED TV na FIFA 2018. A w tle OLED na statycznym obrazie zaciemnia się stopniowo. Promotorzy siedzą tyłem i nie widzą akcji telewizora w tle. Można nawet robić sobie pomiary czasów wygaszania BHP (Bezpieczeństwo, Higiena i ochrona Pracy) ekranu OLED 2018 LG).

 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, 2015 napisał:

 

Bez obsługi HLG opcja HDR nie odpali. HDR dotyczy tylko jednego modelu tunera w Polsce od nc+ oraz jednego ich modułu CI+. 

A jaki masz tuner nc+ ?

 

Mam telewizor Panasonic dx900, który otrzymał aktualizację do HLG, a tuner mam właśnie ten jedyny, czyli 4K UltraBox+. Doszliśmy już też do tego, że tuner ma najnowszą aktualizację, czyli 0x21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś poszło nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Kable HDMI są dobre (oznaczenie premium), telewizor wszędzie HDR odbiera i wyświetla jak trzeba (xbox, netflix...), tylko ten nieszczęsny dekoder coś nie potrafi. Dekoder podpięty pod wejście HDCP 2.2. Nie wiem co nie halo.

Na forum nc+ można znaleźć ten sam problem z HDR HLG u innych osób, które posiadają tv Sony, Samsunga czy LG. Także to nie jest tylko mój problem. Oczywiście rozwiązania brak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też obserwujecie u siebie w czasie meczu w C+ 4K poziome zakłócenie (wąski pasek) który pojawia się co jakiś czas na ułamek sekundy w okolicy połowy ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem. Kable HDMI są dobre (oznaczenie premium), telewizor wszędzie HDR odbiera i wyświetla jak trzeba (xbox, netflix...), tylko ten nieszczęsny dekoder coś nie potrafi. Dekoder podpięty pod wejście HDCP 2.2. Nie wiem co nie halo.
Na forum nc+ można znaleźć ten sam problem z HDR HLG u innych osób, które posiadają tv Sony, Samsunga czy LG. Także to nie jest tylko mój problem. Oczywiście rozwiązania brak.
 
A czy na tym źródle nc+ w TV masz takie same ustawienia jak np. na Netflixie? Pytam, bo np. u mnie (wprawdzie na Samsungu), na niektórych trybach obrazu nie mam wszystkich opcji sterowania poziomem HDR HLG, lub są one wyszarzone (np. na "Naturalny"), a na niektórych są wszystkie dostępne (np. na trybie "Standardowy"). Nie wiem jak to jest w LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kalibrowany tv przez skalibrujtv.pl jedyne co zmieniam to tryb isf dzień lub isf noc, do wszystkiego tak samo bez względu czy to xbox, netflix, czy film bluray 4K w odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...