Skocz do zawartości
Seba_1988

De-juddger pogarsza obraz???? LG 65B7V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno zakupiłem tv lg 65b7v, przy zabawie ustawieniami zauważyłem że gdy de-judder jest w łączony powiedzmy od 2-10 to przy szybszych scenach pokazuje się taki charakterystyczna rozmazana poświata wokół obiektu lub postacie wykonującej szybszy ruch natomiast gdy wyłączę funkcje de-judder wszystko gra natomiast wtedy obraz ,,klatkuje'' niestety. Powiedźcie mi czy jest to spowodowane tym że np. filmy netflix są trochę w słabej jakości czy jest to spowodowane właśnie tą funkcją upłynniającą bo tv nie radzi sobie z tym za bardzo????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na zagranicznych forach i niestety oledy lg tak mają że po prostu nie radzą sobie z upłynniaczem ruchu, ehhh gdyby nie to byłby ideał tv a tak to zostaje się przyzwyczaić do pewnych artefaktów na obrazie z włączoną funkcję de-judder lub oglądać przy wyłączonej funkcji z tym że filmy 4k strasznie wtedy ,,klatkują''. @Gmeru @Maciej Koper czy zauważyliście przy testach może podobne zjawisko w oledach LG przy włączonej funkcji de-judder 3-10 , bo powiem że w tych pieniądzach to moim zdaniem nie powinno być takich rzeczy :/

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, jak to, że ziemia jest płaska... wróóóóć.... okrągła ;) Wszystkie systemy MCFI (kompensacji ruchu) mają swoje mankamenty.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przy okazji dyskutujemy o gustach;)

Już nie raz kłóciliśmy się, jak i czy w ogóle używać systemów kompensacji ruchu.

Ja w każdym telewizorze po po prostu zeruję oba suwaki, bo nie znoszę najmniejszej sztucznej płynności. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, ja też nie lubię ,,opery mydlanej'' ale gdy suwaki są na 0 to trochę filmy klatkuję :/. No nic będzie trzeba się przyzwyczaić do lekkich artefaktów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎28‎.‎06‎.‎2018 o 16:52, Maciej Koper napisał:

To jest oczywiste, jak to, że ziemia jest płaska... wróóóóć.... okrągła ;) Wszystkie systemy MCFI (kompensacji ruchu) mają swoje mankamenty.

Widzę, że wszyscy śledzą kolejne odcinki SciFuna ? dziś i za tydzień  dwie kolejne części

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...