Skocz do zawartości
Nightman

Jaki TV 4K z HDR pod youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w wyborze TV miałem już kandydata LG OLED55B7V ale przestraszyła mnie możliwość wypaleń przy statycznych obrazach :( 

Chciałem wymienić swoją 42 calową plazmę Panasonic TH-42PY85 na coś większego i godniejszego dzisiejszych czasów. TV ma też służyć jako II monitor do PC (zdjęcia, filmy, youtube)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  od 16:00-20:00 z boku ale nie problem bo mam żaluzje
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma 42 cale Panasonic TH-42PY85
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, youtube, przeglądarkę intern. webOS 3.5
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder UPC, PC, hdd
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 0-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, dokumenty 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK! w 70% to internet
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? zdecydowanie 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wypalenia na matrycy
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  5,5 tys

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nightman napisał:

dlaczego odpada przecież ma HDR?

Bo Youtube na Androidzie nie obsługuje HDR. Nie i już. Nie pytaj czemu. Taka polityka Google. Z tego co kojarzę to tylko telewizory Samsung i LG mają HDR w Youtube. Na oledzie LG działa to bezproblemowo i robi wrażenie. Wiem, bo mam B7. Natomiast filmów HDR na Youtube jest stosunkowo niewiele i są to praktycznie same demówki, albo letsplaye z gier. Nie rozumiem trochę Twoich potrzeb. Chcesz kupić TV do HDRa w Youtube i co tam będziesz oglądał?

Co do Twojej obawy przed oledem: masz obecnie plazmę i się boisz wypaleń? Jak rozumiem wypaliła Ci się? Oledy są o wiele wytrzymalsze od plazm pod tym względem. Poczytaj sobie profesjonalny i rzetelny test na wypalenia oledów LG z 2017 roku:

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Jeżeli oglądasz dużo programów informacyjnych to fakt, ryzyko jest spore. Druga sprawa to gry pokroju FIFA które wyświetlają cały czas jaskrawy element interfejsu. FIFA wypaliła okienko z wynikiem po około 1 tys godzin, ale tylko dlatego że jest nieprzeźroczyste i jaskrawo czerwone. Jeżeli masz zamiar grać w tego typu grę przez tysiąc godzin, to też ryzyko jest spore. Inne gry, np Call of Duty nie wypaliły nic a minęło już ponad 2 tys godzin. W każdym innym przypadku ryzyko wypaleń jest małe i raczej nie należy się tym przejmować.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Co do Twojej obawy przed oledem: masz obecnie plazmę i się boisz wypaleń? Jak rozumiem wypaliła Ci się? Oledy są o wiele wytrzymalsze od plazm pod tym względem. 

Chcę kupić TV na lata (dlatego ten HDR w YT) wiem, że to trochę utopia ale boję się, że po roku czy dwóch będę miał wypalenia. Moja obecna plazma Panasonic TH-42PY85 ma się świetnie zero wypaleń przy dłuższym przebywaniu w przeglądarce web czy na YT (małe okno) zdarzają się jej powidoki ale te z czasem zanikają. Plazmie mija 8 rok użytkowania i mam okazję ją odsprzedać za parę groszy i kupić coś nowszego. W gry nie gram na TV od tego mam PC z monitorem 27" i tam walczę na froncie w WOT ;)  Na TV poza normalnymi programami oglądam dużo youtube oraz przeglądarka internetowa stąd moje obawy o wypalenia statyczne gdyż wiadomo, że ikony na paskach są statyczne.

Czy w tym OLED55B7V istnieje możliwość oprogramowania samego YT i przeglądarki aby zapodać im niższe jasności tak abym nie musiał żonglować ustawieniami oglądam TV to ustawienia takie a jak TV to takie?

Ten test "oled burn" przestudiowałem i na początku mnie zmartwił no ale to jest test extreme 20h dziennie co do tej pory dało 2800h wyświetlania a przy moim użytkowaniu daje to około 933dni i jednak ja będę miał różne treści na ekranie.

Dziś w MM oglądałem LG 55SK8100PLA niby też fajny ma HDR, polecenia głosowe no ale matryca IPS w recenzjach wypada już gorzej :( 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55sk8100-test.html

Na razie jestem otwarty na wszelkie propozycje ale przyznam, że ten LG OLED55B7V pobudził moje kubki smakowe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Nightman napisał:

Czy w tym OLED55B7V istnieje możliwość oprogramowania samego YT i przeglądarki aby zapodać im niższe jasności tak abym nie musiał żonglować ustawieniami oglądam TV to ustawienia takie a jak TV to takie?

Każde źródło w WebOS ma swoje ustawienia obrazu. Aplikacje Smart są traktowane jako osobne źródło, więc tak, można mieć osobne ustawienia do przeglądarki i youtube, osobne do telewizji, osobne dla każdego wejścia hdmi. Ale nie uzyskasz tego że masz osobne ustawienia dla przeglądarki i osobne dla youtube. 

Ale pomysł korzystania z przęglądarki wbudowanej w TV na dłuższą metę, do czegoś więcej niż okazjonalne sprawdzenie poczty, to moim zdaniem średni pomysł. Niby ta przeglądarka jest, niby działa, niby nie można się za bardzo przyczepić, no ale z wygodą to raczej niewiele ma wspólnego. 

Co do wypaleń, jeżeli plazmy przez 8 lat nie wypaliłeś to raczej takiego oleda też nie wypalisz. Jak będziesz się decydował na zakup to zwróć uwagę na żółty zafarb na planszy 100% białego, to jest o wiele większy problem sporej części dzisiejszych oledów, który skutecznie potrafi zepsuć przyjemność oglądania. 

Przejście z plazmy na telewizor IPS to będzie jakbyś obuchem dostał przez łeb, jak zgasisz światło to Cię szlag trafi na miejscu. Odpuść sobie takie pomysły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...