Skocz do zawartości
sebastian olszewski

Kupno: TV 40-43 cale (max 2500 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainteresowany jestem kupnem TV, dużo czasu spędzam na youtube oraz oglądaniu filmów z pen drive.

Największym mankamentem obecnego TV (UE32H5500AW) - oprócz tego, że nie działa, jest słaba jakość dźwięku (cicho). Musze zamykać okna, żeby nie było żadnych dzwięków z zewnątrz.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na początku stać, domyślnie raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? będzie świecić na tv.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? UE32H5500AW - 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? połączenie z wi-fi, nie zacinanie się podczas poruszania się po internetowych aplikacjach, głośne głośniki :), możliwość odtwarzania filmów z pendrive w rożnych formatach,                                                                         niski pobór mocy.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - hmm nie wiem?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? youtube, programy z kablówki oraz filmy z pen drive-a
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak - youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 40-43 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe głośniki, ciężki poruszanie sie po stronach internetowych - w obecnym modelu miałem tylko pilot do tego
19. Preferencje co do marki ? nie mam preferencji, ma być po prostu solidna.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu taki mały? Nie lepiej wziąć większy, skoro odległość od ekranu jest 2.5m? Powiedziałbym, że do takiej odległości, to 49-55" minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 43" lepsze jakościowo, to teraz rzadkość. Im wyższa seria, tym mniejsza dostępność telewizorów o małych przekątnych.

Za 2.5k kupisz średni telewizor 43" w cenie średniego 49". Ja kupiłem 55", a przesiadłem się z 37". Prawdą jest, że w miarę jedzenia apetyt rośnie. Oglądam z 3.5m i w tej chwili nie obrażonym się na 58-65", choć w pierwszym momencie wielkość była szokiem.

Jeśli możesz, to idź do sklepu, stań 2.5 metra od TV i zobacz, czy te 43" co wystarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem jest taki, że 43", to w tej chwili naprawde mała przekątna. Z odległości 2,5m nie warto kupowac 4K, bo różnica w ostrości z takiego dystansu bedzie żadna. Ja sam z odległości 2,5m na 55" nie widzę różnicy między 4K a 1080p, a co dopiero na 43". Porad pewnie wiele nie będzie, bo w związku z tym, że najpopularniejsze, a tym samym najmniejsze powszechnie kupowane przekątne w tej chwili, to 49-55", to mało kto kupuje i mało kto testuje takie TV.

Jeśli chodzi o FHD, to Samsung M5672 ma dobrą recenzję na benchmark.pl, ale w wersji 55", trudno powiedzieć, jak jest w wersji 43" Matryca też jest VA. Można pewnie też wziąć pod uwagę Sony 43WE7**, ale w internetach znalazłem całe dwa lakoniczne (pozytywne) opiso-testy. Znowu - na portalu jest test, ale wersji 49".

W sumie, najlepszym wyjściem byłoby pójść do sklepu i obejrzeć na żywca te egzemplarze. W przypadku 49-50" wybór jest większy i więcej ludzi kupuje ten rozmiar, przez co jest więcej testów i opinii.

Edytowane przez borsooq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...