Skocz do zawartości
Seba_1988

LG B7V 65 Cali, teraz jaki uwchwyt ścienny max 400zł z możliwością wyciągnięcia do 30-40cm i skierowania pod kątem w dół.

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciej Koper @Gmeru  oraz bardziej doświadczonych użytkowników forum bardzo prosiłbym o opinie na temat uchwytów ściennych do  400zł do tego lg b7v 65 cali, kto jak kto ale wy znacię się w Polsce najwięcej i mogę wam 100% zaufać (bez wazeliny bo prawda:P). Powiem tak jak laik:P  Po pierwsze czy do 400zł warto??? Pokój wysokość 250cm,odległość oka od ekranu 320cm  z tym że tv będzie znajdował się powyżej linii  oka ,skierowany on będzie w dół pod kątem o czym zaraz napiszę. Osoba oglądająca tv będzie wzrok kierować na ekran  z wysokości 170cm licząc od sufitu(ściana 250 cm wysokości). Teraz pytania następujące wpadają, czy da radę wybrać jakiś sprawdzony statyw do 400zł aby tv ustawiony pod kątem w dół po czasie nie wygiął się i nie uległ uszkodzeniu??? Tu następuje następne putanie, ponieważ zależy mi na wysuwanym ekranie a chcę uzyskać odległość od oka do ekranu 280-290 cm(będzie ok dla filmów bluray 4k hdr?) czyli chcę coś co wysuwa się 30-40 cm i jest stabilne oraz nie zrobi mi z tego tv banana :).  Ostatnie pytanie na jakiej wysokości ustawić tv licząc od sufitu do góry telewizora abym miał najlepszy kąt z tych odległości  co podałem i moje pociechy (syn 4lata, i kolejny nadchodzący brzdąc ) nie miały go w zasięgu rąk  czyli krótko mówiąc po prostu go nie uszkodziły:P Zasięg rąk starszego syna od podłogi 120cm hehehehehe to czy wysokośc 125 cm od podłogi ta mi dobre kąty??? P.S. jak fundusz pozwoli to na pewno wpadnie kalibracja od was (napiszcie priv jaka orientacyjna cena)

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ofercie maclean-brackets. Montowałem kilka TV na takowych. Bardzo tanie uchwyty, ale w końcu to tylko uchwyty - pospawane ze sobą kawałki metalu ;) Oczywiście nie spodziewaj się też nie wiadomo czego, wysuwanie nie będzie chodziło jak na łożyskach. Jeśli zależy Ci na takich rzeczach to może coś z Vogelsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper jeszcze raz serdeczne dzieki za odpowiedz. Vogels slyszalem dobra firma, tylko czy znajde do 400 zl cos wysuwanego do tych 40 cm i stablinego aby nie obwisło i nie uszkodzilo tego mojego nowego nabytku (65lgb7v).P.S mieliscie stycznosc z tyloma telewizorami to pewnie z montazem tez, wiec pytanie jakie jest twoje zdanie na temat ewentualnych uszkodzen (wygiecia,pekniecia,odlejania sie roznych czesci itp.) Jezeli tv ma byc na uchwycie wyciagnietym powiedzmy o to 30cm i skierowany w dol przez pare lat . Pozdrawiam.

 

@Maciej Koper jeszcze raz serdeczne dzieki za odpowiedz. Vogels slyszalem dobra firma, tylko czy znajde do 400 zl cos wysuwanego do tych 40 cm i stablinego aby nie obwisło i nie uszkodzilo tego mojego nowego nabytku (65lgb7v).P.S mieliscie stycznosc z tyloma telewizorami to pewnie z montazem tez, wiec pytanie jakie jest twoje zdanie na temat ewentualnych uszkodzen (wygiecia,pekniecia,odlejania sie roznych czesci itp.) Jezeli tv ma byc na uchwycie wyciagnietym powiedzmy o to 30cm i skierowany w dol przez pare lat . Co do lozysk chodzi mi o wylacznie o bezpieczenstwo czyli ma byc stabilny i tak jal piaem ustawiony pod katem,wysuniety o te maks 40 cm i nie bedzie przestawiany wiec moze skrzypiec byle by nie zrobi jak wspomnialem z tv ,,banana" a co za tym idzie bie uszkodzil go.Pozdrawiam serdecznie.

 

@Maciej Koper jeszcze raz serdeczne dzieki za odpowiedz. Vogels slyszalem dobra firma, tylko czy znajde do 400 zl cos wysuwanego do tych 40 cm i stablinego aby nie obwisło i nie uszkodzilo tego mojego nowego nabytku (65lgb7v).P.S mieliscie stycznosc z tyloma telewizorami to pewnie z montazem tez, wiec pytanie jakie jest twoje zdanie na temat ewentualnych uszkodzen (wygiecia,pekniecia,odklejania sie roznych czesci itp.) Jezeli tv ma byc na uchwycie wyciagnietym powiedzmy o to 30cm i skierowany w dol przez pare lat . Co do lozysk chodzi mi o wylacznie o bezpieczenstwo czyli ma byc stabilny i tak jal pisaem ustawiony pod katem,wysuniety o te maks 40 cm i nie bedzie przestawiany wiec moze skrzypiec byle by nie zrobi jak wspomnialem z tv ,,banana" a co za tym idzie nie uszkodzil go.Pozdrawiam serdecznie.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Seba_1988 napisał:

@efel tylko ze ja potrzebuje do 65 cali :)

 

Wg specyfikacji ten uchwyt utrzyma TV o wadze do 23 kg. 65 cali B7 waży dokładnie 23 kg. W ramach testów przed powieszeniem na niego TV opierałem się na nim i sądzę że bez problemu mógłbym nawet na nim usiąść i by wytrzymał. Inną kwestią jest czy sprężyna gazowa da radę podnieść TV, żebyś miał regulację góra-dół, ale sądzę że tak, skoro TV spełnia ciężar specyfikacji uchwytu (mam inne uchwyty ze sprężyną gazową do monitora max 9kg, a wisi na nim monitor 11 kg i spokojnie działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem mój uchwyt tutaj:

Po 5 miesiącach użytkowania jest dla mnie idealny.  Wybrałbym go jeszcze raz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sierek a powiedz mi jeszcze bo rozumiem że ma on 8 stopni pochylenia w dół a tv ma by w sypialni powieszony dużo wyżej to czy 8 stopni nie będzie za mało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie by mi zalezalo aby byl wysuwany tak minimum 45 cm oraz zeby mial chociaz 15 stopni uchylania w dol(bedzie wisial w supialni takze wyzej) , zeby mial korekte przechylu powiedzmy chociaz o te 3-4 stopnie i byl stabilny zeby powisial te pare lat bez wyginania sie.

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper @Gmeru oraz wszyscy forumowocze wybralem taki uchwyt do mojego tv 65 b7v http://maclean.pl/index.php?option=com_djcatalog2&view=item&id=271:uchwyt-do-tv-37-70-maclean-mc-642-40kg&cid=1:uchwyty-do-lcd&Itemid=110 czy uwazacie ze jesto to dobry wybor czy znakde cos o podobnych parametracj tylko na poduszcze gazowej lub lozyskach  ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę byś w tej cenie znalazł coś lepszego ;)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zostal wycofany  z produkcji i nie bedzoe juz go dostepnego gdyz dzwonilem do producenta,mozecie polecic cos o podobnycj parametrach,tak jak pisalem do 400 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Seba_1988 napisał:

@Sierek a powiedz mi jeszcze bo rozumiem że ma on 8 stopni pochylenia w dół a tv ma by w sypialni powieszony dużo wyżej to czy 8 stopni nie będzie za mało???

Narysuj sobie układ TV- widz z proporcjalnymi odległościami i wysokościami i wyjdzie Ci jakie kąty potrzebujesz. Parametry uchwytu masz podane na stronie z linku. IMHO spokojnie spełnia Twoje wymagania. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przyszłych nabywców polecam ten uchwyt Uchwyt Brateck LPA39-466D, jest solidnym, ustawienia kąta we wszystkie strony jak i korekta przechyłu co wiele uchwytów nie posiada, wyciąga się od ściany też sporo. Naczytałem się że tańsze uchwyty lubią skrzypieć, o dziwo ten chodzi bardzo płynnie i nic nie skrzypi. :). Także jeżeli ktoś ma lg65b7v to polecam. P.S potrzeba było tylko nawiercić dodatkową  dziurkę w listwach mocujących do tv gdyż obecne statywy montuje się na środku tv, a jak wiadomo oled ma te gwinty od vesty blisko spodu tv, także troszkę te ceowniki z jakieś 5 cm wystawały poniżej tv.Planowałem powiesić wyżej oled-a gdyż miał wisieć w sypialni to trzeba było trochę przesunąć aby nie wystawały.  Pozdrawiam.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Seba_1988 napisał:

Dla przyszłych nabywców polecam ten uchwyt Uchwyt Brateck LPA39-466D, jest solidnym, ustawienia kąta we wszystkie strony jak i korekta przechyłu co wiele uchwytów nie posiada, wyciąga się od ściany też sporo. Naczytałem się że tańsze uchwyty lubią skrzypieć, o dziwo ten chodzi bardzo płynnie i nic nie skrzypi. :). Także jeżeli ktoś ma lg65b7v to polecam. P.S potrzeba było tylko nawiercić dodatkową  dziurkę w listwach mocujących do tv gdyż obecne statywy montuje się na środku tv, a jak wiadomo oled ma te gwinty od vesty blisko spodu tv, także troszkę te ceowniki z jakieś 5 cm wystawały poniżej tv.Planowałem powiesić wyżej oled-a gdyż miał wisieć w sypialni to trzeba było trochę przesunąć aby nie wystawały.  Pozdrawiam.

Jeżeli musiałeś wiercić nowe dziury w uchwycie, bo coś wystawało, to znaczy, że on się nie nadaje do oledów LG i jego polecanie komukolwiek nie ma sensu. Rozumiem, że cena jest atrakcyjna, ale nie usprawiedliwia konieczności własnoręcznej modyfikacji uchwytu żeby pasował.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel polecam jego solidność i,że nie skrzypi i można go przesuwać jednym palcem. A ty co byś wolał wywiercić 2 małe dziurki czy mieć idealnie spasowany uchwyt co skrzypi, wygina się itp. bo takiego dziadostwa z tego co czytam jest co nie miara a do tej kwoty ciężko jest znaleźć coś solidnego, aby się wysuwał koło 60cm od ściany bez uginania oraz miał korektę przechyłu. Pewnie że można kupić i uchwyt za 3 tys. ale dla mnie to przesada i wole wywiercić 2 małe dziurki niż wydawać tyle na kosztowny statyw bo nie różni się ten wcale od vogelsa na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez Seba_1988
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...