Jump to content
stalowy

Jaki TV do sportu i telewizji naziemnej

Recommended Posts

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost tv wpada światło (ale nie bezpośrednio słońce)
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? FullHD 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD-telewizja naziemna z anteny siatkowej
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 49-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  3000-3500

Witam. Interesuje mnie zakup TV z wymaganiami jak wyżej. Główną cechą jest fakt, że będę odbierał na nim tylko telewizję naziemną z anteny siatkowej. Kupiłem już samsunga 55mu7002, ale po przeczytaniu licznych komentarzy podejrzewam, że na nim obraz będzie kiepski i będę musiał go oddać.

W związku z czym zmieniłem kryteria i chciałbym kupić tv z rozdzielczością FHD, by nie było kiepskiego skalowania do 4K oraz priorytetem jest również sport na nim oglądało się całkiem przyjemnie (brak smużenie i ostrość postaci)- więc mogłaby być matryca 100Hz, ale nie wiem czy taki tv znajdę, ewentualnie by miał jakieś dobre funkcje poprawy obrazu bo denerwuje mnie strasznie smużenie, zwłaszcza podczas oglądania piłki nożnej.

Proszę coś doradzić bo mundial już trwa a ja nadal bez drugiego tv i nie wszystkie mecze mogę oglądać:/

W zasadzie z treści 4K i HDR nie będę korzystał, więc może lepiej byłoby kupić coś za 2500-3000 FullHD i resztę kwoty dołożyć na przykład do soundbara . Czy ta matryca 120Hz i te 1tysiąc zrobią różnicę w wyświetlaniu obrazu i sportu na naziemnej w stosunku do np. takich modeli jak: Samsung ue49mu6472, LG49LK6100 (narazie akurat te znalazłem najbardziej dostępne)?

na pewno nie bierz 4K,  skalowany obraz z TV naziemnej czy innego źródła do matrycy 4K wygląda kiepsko - sprawdzałem to w kilku  salonach. Natomiast ja mam mniejszy 6- letni TV Philipsa na matrycy IPS 50Hz i Tv naziemna i piłka nożna wyglądają na nim  bardzo dobrze. Niestety matryce VA w Samsungach nie za bardzo mi odpowiadają, natomiast wolę ten mniejszy kontrast matryc IPS no i  kąty widzenia zdecydowanie lepsze na IPS.

Tak, szczególnie, że praktycznie wszystkie TV są z rozdzielczością 4K ;-))))

• Like 1

53 minuty temu, Gmeru napisał:

Tak, szczególnie, że praktycznie wszystkie TV są z rozdzielczością 4K ;-))))

Niestety zgadza się, w MM czy Saturn były tylko po 1 sztuce 55cali w full hd  reszta 4K.

Już miałem "dziwny" pomysł żeby kupi plazmę ale jak miałem dwie to jedna się uszkodziła po gwarancji a druga na "szczęście" pod koniec i nie pomogło że sporadycznie oglądałem tylko filmy. Niestety dla elektroniki praca w takim "grzejniku" jak plazma to nie są dla niej dobre warunki a kupowanie używki to loteria raczej skazana na porażkę.

No cóż ja nawet myślałem o LCD w Full HD ale "błędem" było że po testach OLED-ów poszedłem testować LCD no i w końcu wyszedłem ze sklepu z OLEDem :)

Faktycznie po przejrzeniu ofert stwierdzam, że nie ma wyboru w FullHD.

A co sądzicie o tym: LG OLED 55EG9A7V http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-55EG9A7V

- na plus cena bo to w końcu ole (choć niestety droższy niż MU7002) i FHD,

- na minus słabe oprogramowanie (pewnie stąd niska cena)

ale czy obraz z naziemnej będzie na tym lepiej się prezentował i jak jest z ostrością i płynnością ruchu w OLEDACH?

W plazmie obraz z tv naziemnej był trochę  jednak lepszy od tego  OLEDa ale  lepszy od każdego  LCD.

Natomiast po podaniu LG np. filmu z dobrą jakością obraz "wyrywa z kapci",  poza tym świetnie  skaluje filmy 576 czy 720 natomiast na OLED 4K nie było tak fajnie.

Fakt interfejs czasami zamula ale jest OK

W Saturnie jest teraz ten model OLEDa za 3999 i dostajesz jeszcze bon na 200 zł wiec cena jest świetna bo w tej cenie nie znajdziesz lepszego TV.

• Haha 1
  • Confused 1

Już prawie wziąłem tego LG ale sprzedawca zaczął mnie namawiać na ubezpieczenie bo, że niby te matryce się często wypalają. To jak to jest dać za tv 4 koła i jeszcze dopłacać za rok dodatkowej gwarancji 400 złotych lub ubezpieczenie za 800 to ja dziękuję.

Już sama cena tv dla mnie jest spora. Więc mam pytanie czy rzeczywiście matryce OLED są tak słabe, że padają po 2-3 latach? Pewnie po części to loteria ale chodzi mi o samą technologię.Czy żywotność matryc VA jest lepsza bo w tej samej cenie jest sony 55xe8505? W zasadzie kupuję tv co najmniej na 5-6 lat i chciałbym by tyle pochodziła a za 4 tysiące to nawet i 10lat.

Bierz tego samsunga, ja kupilem w 65 calach i jestem bardzo zadowolony. A OLED, nie ma co sie oszukiwac, wypalaja sie, wystarczy pojsc do takiego euro i kazdy wypalony a sprzedawca stwierdzil ze dopiero 3 miesiace wisi. OLED to nuta przyszłości ale jak ogarna te wypalanie, chyba ze micro led pozamiata jak juz wejdzie. 

samsunga narazie skreśliłem bo mam tylko tv naziemną i może się obraz rozmazywać w rozdzielczonści 4k tego oleda chyba też skreślę skoro szybciej się wypalają.

Choć teraz zastanawiam się teraz nad dwiema opcjami:

1. kupić sony led KD-55xe8596 (tez jest za 4000) ew. tego samsunga 7002 i zostać z naziemną tv (może jakoś się przyzwyczaję do słabej jakości)

2 kupić jakiś tańszy do 3000 i wziąć jakąś telewizję cyfrową za 20 złotych (choć tu też nie ma dużo kanałów HD, ale może sygnał będzie lepszy, nawet na nie HD

Pytanie czy dobrze rozumuję i w której  opcji będę miał lepszy obraz na telewizorze?

Edited by stalowy

2 godziny temu, Waleczne serce napisał:

Czyli co 4 tys? Mówiłeś o 3 tys :P taki dąłem z promocji

Sam już nie wiem. Na początku chciałem tv do 3000 kupić, później podniosłem o 1000 by mieć matrycę 120Hz, ale jak tak popatrzyłem na tv w sklepie to to 120Hz różnicy chyba wielkiej nie robi, ten ruch też jest ze smużeniem. Poza tym w np. w samsungu MU7002 ludzie wyłączał upłynniacze bo z nimi są problemy. Więc pomyślałem, że po co przepłacać...

O tym philipsie też myślałem, ale też jest sporo narzekań na niego.

Edited by stalowy

A o tym co sądzicie: LG 49SJ800V w cenie 2800 z wyprzedaży: www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=16842

Albo co byście polecili do 3000, żeby ostrość w meczach była w porządku?

Cokolwiek z dobrym upłynniaczem.

Do 2,5K w 55":

- Samsung MU6172 na IPSie.

Do 3K w 55":

- Samsung MU6672, bo na VA

- Sony XE7005/77/96

Do 3K w 50":

- Panasonic 50EX700/703

Do 3,5K w 55"

- Samsung UE55MU7002

Powyżej 4K:

- Sony XE85/XE9/XF9

Nie ma nad czym się zastanawiać, obecnie takie są najlepsze opcje w tych przedziałach cenowych.

LG 49SJ800V - wydaje się być OK, ale poczytałbym o nim jeszcze. Wg displaysepcifications, w odróżnieniu od innych serii LG LCD nie jest na matryc RGBW, ale poczytaj zanim kupisz, żeby się nie naciąć.

Zapewniam cię, że ostrość w meczach jest dobar an Sony 55XE7096, czytając recenzje można też założyć, ze na Samsungu UE55MU6172 też jest dobra, bo ten TV jest mocno chwalony za kontrast dynamiczny. TV w których obraz się rozmazuje w synamicznych scenach,  to (z tego, co widziałem w sklepach na sygnale z TV) TCL 49C70, Philips PUS6561/12 (mimo 120Hz), lekko smużył 50MU6172 (ale jest w dróżnieniu od większego brata na matryc VA). Jak jest dobry upłynniacz obrazu, to i na 50/60Hz będzie dobrze wyglądało, jak w Sony, jak jest do d..., to i w matrycy 120Hz bedzie smużenie, jakw  PUS6561/12. 

Nieprawdą jest, ze 4K się gorzej skaluje od FHD.

Edited by borsooq

Bierz tego samsunga, ja kupilem w 65 calach i jestem bardzo zadowolony. A OLED, nie ma co sie oszukiwac, wypalaja sie, wystarczy pojsc do takiego euro i kazdy wypalony a sprzedawca stwierdzil ze dopiero 3 miesiace wisi. OLED to nuta przyszłości ale jak ogarna te wypalanie, chyba ze micro led pozamiata jak juz wejdzie. 

Nuta przyszłości, to mikroled.

Oled będzie na śmietniku.

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Nuta przyszłości, to mikroled.

Oled będzie na śmietniku.

ale kolega chce kupić telewizor teraz a nie oglądać TV na "Nucie przyszłości" 

Notabene raf7705 skąd wiesz że TV będzie tak cudowny skoro go jeszcze ... nie ma?

4 godziny temu, borsooq napisał:

Nieprawdą jest, ze 4K się gorzej skaluje od FHD.

aha tak tak, oczywiście :) wystarczy popatrzeć w salonie RTV jak TV 4K jaką tworzą z TV naziemnej swoją "twórczość artystyczną", ale jak się będzie oglądać z 10m to będzie ok :)

aha tak tak, oczywiście  wystarczy popatrzeć w salonie RTV jak TV 4K jaką tworzą z TV naziemnej swoją "twórczość artystyczną", ale jak się będzie oglądać z 10m to będzie ok

Mam takie przeczucie

No jak chce teraz kupować, jego sprawa.

Ja mam LCD 79" i poczekam na mikroled tak z 80" przynajmniej

Dzięki borsooq za wygodne podsumowanie

Mój wybór padł na sony, ale tu znowu mam dylemat bo do wyboru są dwa:

sony 55xe7005 za 2600zł (a gdy wezmę na 30(sic) rat to nawet 2425zł oraz sony 55xe7096 za 2775zł. Zapewniasz, że xe7096 ostrość w meczach jest dobra więc rozumiem, że widziałeś, a czy widziałeś ten xe7005? Znalazłem info, że różnica między nimi jest tylko w upłynniaczu: xe7005 wykorzystuje  Motionflow XR200 Hz, a xe7096 Motionflow XR400 Hz, ale przy matrycy 50Hz nie ma to różnicy. Jeśli tak to wziąłbym ten tańszy.

A jeszcze taka kwestia mi się nasunęła (przepraszam, że tak marudzę;) - co tracę i co zyskuję kupując zamiast sony 55xe7005 a na przykład coś FullHD do 2000, np: LG 49LJ614V czy za 2400 Sony KDL-49WE750

Wiem, że tracę 4k i słaby HDR ale raczej przez najbliższe lata nie będę z tego korzystał (chyba,że coś darmowego w internecie znajde), a w LG zyskuję webOS, ale głównie chodzi mi o jakość obrazu i smużenie, czy to nie byłaby lepsza opcja do tv naziemnej na najbliższe 5-7 lat. Czy to raczej będzie "krok w tył" w stosunku do xe7005?

Edited by stalowy