Skocz do zawartości
PietrroPL

Oled 4k@120hz z chroma 4:4:4 jednoczesnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam oferty roznych telewizorow oled i nie moge sie dopatrzyc modelu ktory by wspierał rodzielczość 4k przy czestotliwosci 120hz i chromie 4:4:4 w tym samym czasie. Czy istnieje w ogole taki model? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo nie ma jeszcze dostępnych TV które umożliwiają przyjęcie takiego sygnału.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PietrroPL napisał:

Witam, przeglądam oferty roznych telewizorow oled i nie moge sie dopatrzyc modelu ktory by wspierał rodzielczość 4k przy czestotliwosci 120hz i chromie 4:4:4 w tym samym czasie. Czy istnieje w ogole taki model? Z gory dzieki za odpowiedz

Nie da się przesłać takiego formatu sygnału przez interfejs HDMI 2.0. Zbyt duża ilość danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niepocieszony, a kiedy nowe hdmi ktore to supportowac bedzie? nie wiem czy kupic lg serii 8 czy czekac, nie lubie polsrodkow....filmy musza byc w chromie 4:4:4 (mimo,ze tych na lekarstwo i jak jest 4:2:0  ale konwersja robi swoje. obecnie uzywam matrycy 10 bitowej (de facto 12bitowej ale materialow brak)  i zamierzalem z mojego 48 calowego samsunga przejsc w koncu na oleda ale z wyzsza rozdzialka i koniecznie z 120hz w tej rozdzielczosci. Monitor i display port nie wchodzi w gre bo z 48 planuje przejsc na 55 minimum ze wskazaniem na 65 za +-10k i cholera jak zaglebilem sie w temat widze ze te 4k 120hz to sciemna jak narazie a fhd 120hz mnie nie satysfakcjonuje a telewizory chyba tylko tyle daja po hdmi 2.0.....No i oczywiscie kalibracja Mysle,ze u Ciebie Macieju bo widze,ze certyfikaty masz. Wiadomo cos kiedy beda nowe porty ktore to uciagna? Ma moge czekac pol roku bo mimo,ze ekran mam 10 bit to jednak oled kusi no i ten input lag zacny w porownaniu z lcd to oled kusi ,nie nie boje sie wypalenia, gralem na plazmie panasonica i gdyby nie brala pradu tyle co elektrownia weglowa to bym na leda nie przeszedl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy standard już jest. HDMI 2.1 tylko nie ma go w TV.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie poczekam jednak az go w koncu podmontuja w jakims tv. Z tego co widze oferuje wszystko to i wiecej czego potrzebuje. Podejzewam,ze problem z wyswietlemiem tego typu sygnaly to wlasnie tylko port a matryce i elektronika juz teraz to obsluguja wiec tylko czekac na pierwsze tv z tym portem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest juz dostepna jakas karta graficzna z HDMI 2.1? Albo inne urządzenie "nadawcze"?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym akurat nie ma problemow, z tego co wiem aktualizacja biosow wystarcza ale tutaj do 2.1 beda nowe kable wiec cholera wie czy zwykla aktualizacja tym razem podola. wiem,ze przy displayport upgrade biosu rozwiozywal problem.

 

https://www.techpowerup.com/244981/nvidia-has-a-displayport-problem-which-only-a-bios-update-can-fix

Edytowane przez PietrroPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o przesłaniu 48Gbps przez HDMI 2.1 po kablu miedzianym powyżej 1,5m. Tylko HDMI AOC. Wcale się nie zdziwie jak po miedzi wogóle nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...